Moderátoři: smith, Koniáš

L3333

Uživatel
#141 - 5. 9. 2013, 16:52

Na focení kvalitních achátů se také těším. Už aby jsme nějaké měli. S makrem si začínám hrát, dá se s ním ukázat předmět úplně jinak, než je vidět běžným okem. Ale fotit pěkné věci se dají i bez maker. Dnes jsem si vzal foťák na vycházku s pejsky a tohle jsem zvěčnil. Ještě to samozřejmě chce nějaké úpravy ve Photofiltru, ale není to tak zlé, ne?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

korunka

Uživatel
#142 - 5. 9. 2013, 16:55

..mně by spíše zajímala jiná věc- už nad tím uvažuji od začátku- fotky achátů jsou supr, když se specializuješ na ty kameny- jak by asi vypadaly detaily drahých opálů. (jak všichni ví, mé nejoblíbenější kameny, i když mám ráda všechny pěkné). Mohla by to být výzva- dle mého názoru jsou to kameny, které se fotí nejhůře ze všech- co ty na to, nezkusil by jsi je? U nich je největší průšvih, že opalizují při různém nasvícení, ale myslím si, že ty by jsi si s tím poradil. Upřímně- trvalo mi hodně dlouho, než jsem přišla na fintu, jak na ně, aby fotky nebyly tak strašné... takže zvědavost..

Vita

Uživatel
#143 - 5. 9. 2013, 16:57

Lokalita Kozákov (rok 1967).
Rozměr leštěné plochy 90x70mm.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

korunka

Uživatel
#144 - 5. 9. 2013, 16:57

L333- bodlák????

korunka

Uživatel
#145 - 5. 9. 2013, 17:01

Vita-.. to je opravdu nádherná ukázka z té lokality...

Vita

Uživatel
#146 - 5. 9. 2013, 17:01
..mně by spíše zajímala jiná věc- už nad tím uvažuji od začátku- fotky achátů jsou supr, když se specializuješ na ty kameny- jak by asi vypadaly detaily drahých opálů. (jak všichni ví, mé nejoblíbenější kameny, i když mám ráda všechny pěkné). Mohla by to být výzva- dle mého názoru jsou to kameny, které se fotí nejhůře ze všech- co ty na to, nezkusil by jsi je? U nich je největší průšvih, že opalizují při různém nasvícení, ale myslím si, že ty by jsi si s tím poradil. Upřímně- trvalo mi hodně dlouho, než jsem přišla na fintu, jak na ně, aby fotky nebyly tak strašné... takže zvědavost..

Vita

Uživatel
#147 - 5. 9. 2013, 17:25

Já se pokusím držet téma "Zajímavý achát"ale pravda je , že to je fuška !
Ohledně focení a postupů a experimentů - co takhle založit nový téma jenom o focení kamenů ?
Za chvíli by se tady mohla mezi achátama objevit fotka třeba šimpanze 😃 😃 😃

Morcínov - rozměr leštěné plochy 70x60mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

korunka

Uživatel
#148 - 5. 9. 2013, 18:25

To by nebyl špatný nápad a klidně jsem pro, aby nesouvisející témata byla do takového i přesunuta.. I když šimpanz- to už by nebylo makro 😆

K těm opálům, když už jsem to tu tak zaspamovala- měla jsem na mysli spíše broušené, u přírodních, nebo rovných brusů je to ještě docela dobré. Spíše nastává problém, pokud je to broušený kámen, třeba typ. volný tvar s měnící se výškou brusu- čočkovitě a pod. Pak je šílené je nasvítit. Při různých pohledech vždy září barvamy jen malá část kamene. Ale to můžeme rozebrat klidně až v novém tématu- klidně jej založ a já tímto prosím admina, aby smazal mé spamující přízpěvky v tomto vlákně, které s acháty nesouvisí.

Vita

Uživatel
#149 - 5. 9. 2013, 18:59

napsal/a:
Spíše nastává problém, pokud je to broušený kámen, třeba typ. volný tvar s měnící se výškou brusu

viz. detaily a použití metody hladinového ostření - viz. můj článek - viz. odkaz někde tady v tématu acháty !

elle

Uživatel
#150 - 5. 9. 2013, 19:08

Krasny kameny - taky se mi ty ruznobarevny a casto roztodivny kresby brousenejch achatu odjakziva libily..co kamen, to svym zpusobem original..

Laickej dotaz 1: Padlo tu, ze pokud spatne rozriznu (zbrousim) achat - napriklad kdyz se kousicek z jedny poloviny odstipne, tak je kamen castecne (dost) znehodnocen. Je takovy problem zbrousit ho znovu? Treba jen o tech par milimetru ony vrstvy/onoho odstiplyho kousicku?
PS: Chapu (predpokledam) ze se tyhle kameny asi nejspis rezou v polovine (?) aby byly obe poloviny co nejvetsi, pricemz u miniaturnich kamenu jde o kazdej milimetr..

laickej dotaz 2: Jak u surovyho achatu poznam kde presne rezat? Z jaky strany, uhlu.. ?
Nebo je to jen sazka do loterie? U diamantu/briliantu brouseni chapu..

Ne ze bych chtel na stary kolena sbirat nebo dokonce brousit achaty, zajima me to ciste ze zvedavosti :-)

elle34 (zavináč) upcmail.cz

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.