Moderátoři: smith, Koniáš

seznam

Uživatel
#101 - 1. 9. 2013, 22:01

To L3333, podle svých mnohaletých zkušeností bych řekl,že oba acháty jsou přírodních barev,tudíž nejsou barvené ani dobarvované/jak už přede mnou napsal Vita/. U prvního achátu bych typoval na nějaké Mexiko,asi lokalita Ojo Laguna,podle odhadované velikosti asi 5 -6 cm,cena v Mnichově 20 - 40 Euro /podle zájmu/,U druhého se jedná o mechový achát z Maďarska,viz.http://www.mineraltivadar.hu/,zde nevím velikost,ale asi 10 - 20 Euro.Snad Vám tato odpověď pomůže,i když je to podle fotek dost těžké.A berte to s rezervou.Zdravím.J.

L3333

Uživatel
#102 - 2. 9. 2013, 12:52

Seznam: díky moc! Zatím se v tom motáme, takže potřebujeme si právě stanovit mantinely, aby jsme nekupovali bezhlavě a ujasnili si nějaký ceník. Je jasné, že to nějakou dobu potrvá, ale takovéto rady nás posouvají dál. A jsou to vcelku pěkné kousky, že? Máme zájem spíš o to, koupit jednou za čas něco výstavního, než nakupovat obden běžné kusy. Jen ten čas, strávený u netu, ten by se asi do nákladů neměl počítat, páč pak by cena sbírky byla pěkně vysoká.

Vita

Uživatel
#103 - 2. 9. 2013, 13:36

napsal/a:
Máme zájem spíš o to, koupit jednou za čas něco výstavního, než nakupovat obden běžné kusy.

No tyhle slova by stálo za to vytesat do kamene !!!!!
Pod ně bych se podepsal a o tomhle by to mělo být !!!

korunka

Uživatel
#104 - 2. 9. 2013, 17:42

Ano, ono je to vlastně velmi podobné jako v numismatice -opravdu pěkná mince (ve vysoké kvalitě) i když je běžná, potěší více, než-li vzácná, ale šrot.
A tak to platí asi ve všem...
Proč by se měl člověk spokojit s kvantitou, když více potěší jedna kvalita...
Každý k tomu ale musí dojít sám...

korunka

Uživatel
#105 - 2. 9. 2013, 17:50

PS: ..na druhou stranu... "výjimka potvrzuje pravidlo" a koupit sem tam nějaký kámen, který se nám "jen" líbí, i když není dokonalý, není určitě hřích...

L3333

Uživatel
#106 - 2. 9. 2013, 18:05

Díky všem za rady. ještě bych se chtěl zeptat, co je to za acháty z Číny, který jsou často na Ebay - viz obrázek

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

korunka

Uživatel
#107 - 2. 9. 2013, 18:19

..koukám, že v Číně už neví, co by vytvořili...

Jaspis/achát Kozákov, vel. 5x3,5cm.
Sice nezapadá do kategorie špičkových kusů, přesto radost. Je to vzorek z vlastního sběru z doby někdy před patnácti lety. (Konečně jsem se jej rozhodla nechat vybrousit)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Vita

Uživatel
#108 - 2. 9. 2013, 21:01

to L3333:

napsal/a:
Díky všem za rady. ještě bych se chtěl zeptat, co je to za acháty z Číny, který jsou často na Ebay - viz obrázek

No tak k tomu jde říct jen to, že tohle je skutečná katastrofa !
To je umělý od A - po Z a protože se jim to ještě asi zdálo málo fialový tak ještě nechaj pokovit "krystaly křemene" co byly v dutině . Oni to pokovení dokážou udělat i s nádhernou drůzou kříšťálu - naprostá katastrofa ! To nemá už s achátama vůbec nic společnýho.

to korunka:

napsal/a:
Sice nezapadá do kategorie špičkových kusů, přesto radost. Je to vzorek z vlastního sběru z doby někdy před patnácti lety.

Drtivá většina šutříků co jsem měl (nebo pár ještě mám) ve sbírce nemá se špičkovou kvalitou o které píšu výše vůbec nic společného - jsou to vlastní sběry a tak trochu vzpomínka na každou akci z který pocházej .
Špičkovou kvalitu vyžaduju v případě, že chci nějaký achát koupit nebo vyměnit a věř "korunko", že těch skutečně výstavních mám jenom pár - a to doslova.
Ale to už jsem někde v tomhle tématu psal - já než že bych je nějak hromadil tak je raději spíš fotím a moje sbírka (dáli se to tak vůbec nazvat) je skutečně velmi velmi omezená a miniaturní. Ale musím říct, že jsem strašně rád, že kolega "seznam" založil tohle vlákno protože bez ohledu na všechny různý minerály - acháty byly - jsou - a zůstanou moji srdeční záležitostí a čím jsem starší tím víc se mi líbí.
Takže to prosím neber v tom kontextu , že jsem zarovnanej špičkovejma achátama - takhle to opravdu není a dokonce jsem byl ochotnej koupit jeden českej achát , kterej byl rozpraskanej na úplnou padrť za pár korun jen kvůli jednomu malýmu detailu o kterým jsem věděl , že z něj bude zajímavá fotka viz. příloha FoV 3mm !
Drtivá většina fotografií který mám například zde http://www.mindat.org/article.php/885/Agates - hidden beauty
je z kamenů, který by každej soudnej sběratel pro jejich celkovou kvalitu hodil do rybníka 😃 ale i na těch se dá objevit zajímavý místečko kde je vidět co ta příroda umí !

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

tenzor

Moderátor
#109 - 2. 9. 2013, 21:53

Tak to je nádhera..

tenzor

Moderátor
#110 - 2. 9. 2013, 21:56

Tak jsem se mrkl na ten link a sbírám bradu ze země.. to není nádhera, to je absolutně fantastické 😲
Čím to bylo foceno?

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.