Moderátoři: smith, Koniáš

cernunos

Uživatel
#1 - 29. 8. 2024, 15:06

Zdravím místní nadšence šutráky,
mám nasbírané určité množství kamenů ( achátů ) a už bych je chtěl zpracovat - nařezat, zbrousit , vyleštit. Rozhoduji , zda si je nechat od někoho zkušeného za zpracovat za peníze a nebo a což mě láká tedy víc - pořídit si vlastní pilu a brusku. Proto bych se chtěl zeptat zkušenejších sběratelů, jakou pilu by mi doporučili. Vím že jsou stroje i za desítky tisíc ale našel jsem i za cca 5 tis pily. Brusky a leštící přístroje to samé. Chci zlatou střední cestu ale rozumnou kvalitu, abych si kameny nezničil nějakým nejlacinějším šmejdem. Dodávám, že o sestavení vlastní pily ani neuvažuji, jsem totální neumětel a technický antitalent. Přidávám odkaz na jednu konkrétní pilu , která vypadá slušně , prakticky a za rozumný peníz. Co na ní říkáte? A máte nějakou zkušenostu s tímto obchodem??Předem díky moc za pozornost a jinak bych byl moc rád, kdyby se zde rozjela klidně širší diskuze na téma řezání- broušení, protože jsem moc informací o tom na netu nedohledal a myslím , že bude víc zájemců o vlastní zpracování kamenů, kteří prahnou po informacích jak na to. 🙂
Zde odkaz na tu pilu:
https://www.zoofit.cz/rezani--brouseni-a-lesteni-mineralu/novinka-2024-profi-diamantova-pila-1700-v-na-rezani-achatu-a-drahych-kamenu-s-hornim-a-spodnim-chlazenim-kotouc-na-mineraly/

petrnovy

Uživatel
#2 - 1. 9. 2024, 22:47

Stejnou pilu používám už léta na řezání menších kamenů. Je to pila na řezání obkládaček, koupil jsem ji kdysi levně a dodělal přívod vody na chlazení a dovnitř ventilátor na chlazení motoru. Osvědčila se na řezání menších kamenů tak max 8 -10 cm.

grofik

Profilový obrázek
Uživatel
#3 - 3. 9. 2024, 00:05

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.