Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Vykupminci.cz
Numisargo

Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ano prodal kolegovi z Plzně. On nemá internet.....Tento list je ale z Liberce ...
Chápu, že to budu mít na talíři ještě dlouho ...... :lol:
Moderátor
Mám takový nejistý pocit, že nevím co si o tom mám myslet (a když tu feja11 zmiňoval ten talíř):
Obrázek vložený uživatelem
26.8. - 600 TL, 2×E

Obrázek vložený uživatelem
(mají to na poště blbě) Taky 26.8. - Náklad je tentokrát 1000 kusů!
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 27. 8. 2013, 2:19. »
Registrovaný uživatel
To se mi líbí, že na známkách jsou názvy odrůd, takže to není úplně blbá reklama. Můžu pak třeba říct, že sháním Mayan Twilight a mám navíc Luciana a Melody (nemám).
Registrovaný uživatel
Kontakt na prodej: ...................................................

(Ako moderátor som vymazal nedovolenú reklamu) - Smith
Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) smith v 27. 8. 2013, 13:51. »
Moderátor
no pripada mi to ako letaky co nam chodia do schranky...
_______________
Registrovaný uživatel
Zdravím,

zeptal jsem se kolik by stály ty "bramborové" známky ... tady je odpověď:

Citovat
Naše firma nečekala takový ohlas z řad sběratelů známek a filatelistů. Naše vlastní známky jsme částečně udělali na propagaci našich odrůd do zahraničí (celé TL budou zarámovány a použity jako propagační materiál) a zbytek použijeme v běžném poštovním styku. Jelikož jsme česko-anglická společnost, tak jsme museli tento Váš zájem prodiskutovat se všemi společníky, takže se Vám omlouvám za zpoždění s odpovědí. Jelikož naše firma může uvolnit maximálně 100 TL našich VZ pro sběratelské účely, tak nebudeme prodávat více než 1 TL na zájemce a budeme objednávky vyřizovat popořadě, tak jak nám budou od Vás chodit. Jelikož naše náklady na výrobu jednoho TL nejsou zanedbatelné, tak si naše firma cení 1 celý TL na 1300 Kč včetně balného, poštovného, DPH 21% apod. Budeme posílat TL doporučeně pojištěné na 1300 Kč, kdy vylepíme naše známky A nebo E na obálku a poprosíme poštu v Pelhřimově o kulaté razítko. Pokud Váš zájem bude o náš TL trvat i přes dle mého názoru dost vysokou cenu, tak nám prosím dejte vědět a my Vám přidělíme var. symbol a zašleme číslo účtu, kam můžete částku zaslat.

Tak tyhle si nekoupím ... 1300 Kč za list je už přehnané :shock:
Registrovaný uživatel
To je s čím se setkávám velmi často a to jak v případě známek, tak i mincí. Určitá část sběratelů si stěžuje, že nemá peníze na kvalitní materiál, ale na státní a někdy i soukromou šmelinu si najde finance skoro každý z nich.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
solmyr napsal
Zdravím,

zeptal jsem se kolik by stály ty "bramborové" známky ... tady je odpověď:

Citovat
Naše firma nečekala takový ohlas z řad sběratelů známek a filatelistů. Naše vlastní známky jsme částečně udělali na propagaci našich odrůd do zahraničí (celé TL budou zarámovány a použity jako propagační materiál) a zbytek použijeme v běžném poštovním styku. Jelikož jsme česko-anglická společnost, tak jsme museli tento Váš zájem prodiskutovat se všemi společníky, takže se Vám omlouvám za zpoždění s odpovědí. Jelikož naše firma může uvolnit maximálně 100 TL našich VZ pro sběratelské účely, tak nebudeme prodávat více než 1 TL na zájemce a budeme objednávky vyřizovat popořadě, tak jak nám budou od Vás chodit. Jelikož naše náklady na výrobu jednoho TL nejsou zanedbatelné, tak si naše firma cení 1 celý TL na 1300 Kč včetně balného, poštovného, DPH 21% apod. Budeme posílat TL doporučeně pojištěné na 1300 Kč, kdy vylepíme naše známky A nebo E na obálku a poprosíme poštu v Pelhřimově o kulaté razítko. Pokud Váš zájem bude o náš TL trvat i přes dle mého názoru dost vysokou cenu, tak nám prosím dejte vědět a my Vám přidělíme var. symbol a zašleme číslo účtu, kam můžete částku zaslat.

Tak tyhle si nekoupím ... 1300 Kč za list je už přehnané :shock:


Nech těch aršíků vytisknout 500000ks a ten aršík vyjde levněji. Čemu se divíš... Nebo si nech zaslat podrobnější kalkulaci výroby.
Moderátor
A všichni se diví jak jsou strašně udiveni zájmem (až na Beneša). To je taky celkem zvláštní.
Moderátor
Ale jinak to vypadá, že do té ceny promítli i náklady na to šlechtění. To ten Szalay byl teda levnější, když ještě měl tendenci prodávat.
Registrovaný uživatel
gorila napsal
Nech těch aršíků vytisknout 500000ks a ten aršík vyjde levněji. Čemu se divíš... Nebo si nech zaslat podrobnější kalkulaci výroby.


Kalkulace je na webu České pošty ke stažení zde.

Česká pošta napsal
Cena jednoho tiskového listu (dále jen TL) Vlastních známek (dále jen VZ) je tvořena součtem nominálních hodnot známek na TL (bez DPH) a cenou personalizace jednoho TL (vč. DPH) v závislosti na množství odběru a počtu použitých VZ.

Cena je konečná a obsahuje veškeré náklady související s výrobou i dodáním.


Zatím mi to vychází následovně:
za nominál (v nových cenách poštovného) 23*13 + 2*25 = 349 Kč
za personalizaci (16–25 motivů na TL, náklad 600ks) = 73,50 Kč
celkem tedy chce Česká pošta za jeden TL 422,50 Kč

Pokud bych bral 8000-9999 listů tak cena personalizace spadne na 31,00Kč a celý TL by vyšel na 380Kč.

Takže 1300 Kč za jeden TL je dost nadsazené.
Registrovaný uživatel
Jsme v kapitalismu - nabídka-poptávka...Když je poptávka tak proč by to prodávali za náklady?? Mně se to taky nelíbí,ale oni ví, že se vždy najde "méně bystrý člověk-lidově řečeno bl..c a koupí to...Počkejte až to bude na aukru :mrgreen: . Jak se k tomu postaví tvůrce katalogu POFIS pro ČR? Osobně bych tam viděl rás údaj bez ceny. Za chvíli budeme vydávat známky jak Manama :roll: .
Moderátor
solmyr napsal
Zatím mi to vychází následovně:
za nominál (v nových cenách poštovného) 23*13 + 2*25 = 349 Kč
za personalizaci (16–25 motivů na TL, náklad 600ks) = 73,50 Kč
celkem tedy chce Česká pošta za jeden TL 422,50 Kč

Pokud bych bral 8000-9999 listů tak cena personalizace spadne na 31,00Kč a celý TL by vyšel na 380Kč.

Takže 1300 Kč za jeden TL je dost nadsazené.

No, ještě by se k tomu daly připočíst náklady odběratele na grafický návrh a úpravy (poště dodává více-méně hotovou věc), ale i tak to vypadá na započtení nákladů na šlechtění ... anebo chtějí na těch 100 TL k prodeji prostě získat cca polovinu toho co zaplatili poště, když tedy část dávají (chtějí dávat) komusi zdarma a nevyužijí poštovné.
Registrovaný uživatel
Nevíte někdo za kolik prodávají :P vlastní známky Erlebachova a Josefova bouda - zelená :roll: :roll:
Nominální hodnota: 250 Kč
Orientace známek: 25 na výšku
Vydání: 26. 08. 2013
Náklad TL: 1 000 ks, VZ: 25 000 ks

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nevím(e), na e-mail se zatím neozvali.
Moderátor
Takto chodí bramborová pošta. Pochlubíte se i vy? Mohli bychom udělat katalog. 8)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

A abych nezapomněl, Ehrlebachova bouda už odpověděla - 800 Kč/kus + poštovné a balné.
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 13. 9. 2013, 23:40. »
Registrovaný uživatel
Tak teď jsem zjistil, že musím objednat brambory na uskladnění !! Nevíte jakou odrůdu !! :lol: :P :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Těch odrůd je minimálně několik set. Musíš upřesnit požadavky.
Moderátor
Včerejší pošta 8)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Možná su poslední kdo přišel na způsob distribuce Literatura a film bez hranic, ale nikdo jiný na to zatím neupozornil: http://www.zurnal.upol.cz/zprava/?tx_ttnews[tt_news]=1355 čili v podstatě nic pro většinu z nás.
Registrovaný uživatel
Zdravím,
dostalo se mi odpovědi od pana Davida Szalaye ohledně vydání jeho vlastních známek.

Citovat
Dobrý večer,
bohužel nemám žádné známky k dispozici. Jsem pouze autorem ,,mých,, známek, nikoli však vlastníkem - nikdy jsem jím nebyl. Dostal jsem pouze cca 70 kusů archů, ty však byly téměř okamžitě pryč. V té době jsem netušil, že se jich ke mě více nedostane (nemám ani jediný výtisk do archivu). Investor nechce známky prodávat - ani mě! Po sběratelských fórech se píše, že jsem celý náklad někomu prodal, ale jak jsem již napsal, jsem pouhým autorem, nikoli vlastníkem.......
P.S.: Kontakt na majitele celého nákladu Vám nemohu sdělit, jelikož si to nepřeje.
Moderátor
Tak to je zajímavá informace, vydavatel není vydavatel a majitel dělá mrtvého brouka.

Pro zajímavost, poslal jsem cenné psaní do ciziny (pár peněz). Malý průřez současnou známkovou tvorbou (až na Havla, ten je samozřejmě starší) a různými druhy známek. Všimněte si rozdílu mezi poštovným a bankovním převodem, který je cca 220 Kč.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Problém je ovšem v tom, že cenné psaní nelze poslat do všech států (v mém případě hlavně tam, kam bych to nejvíc potřeboval :().
Moderátor
Pro zajímavost:
Minimální náklad pro tisk Vlastních známek je 1900 shodných známkových sešitků (dále ZS). Každý ZS obsahuje 8 známek a potisk přední a zadní strany ZS. Známky ve ZS mohou mít jak stejný, tak rozdílný motiv a mohou být orientované jak na výšku, tak na šířku.
Z čehož nám plyne, že zatímco na archu má známka minimální náklad 600 kousků, v sešitku 1900. Zajímavé.
Registrovaný uživatel
Zdravím,
Česká pošta chce zřejmě dosáhnout obdobné minimální ceny zakázky pro sešitky i archy. Pro archy je to 25*600 = 15.000 známek, pro sešitky 8*1900 = 15.200 známek.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1