Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

Archypov

Moderátor
#691 - 22. 3. 2010, 21:44

Vie mi niekto pomôcť s určením tohto groša? Zachovalosť je mizerná, dávam foto + sken, vidieť však toho veľa nebude... 😐





kekule

Uživatel
#692 - 22. 3. 2010, 22:20

teda archy.... ten být krásný.... tak za Tebou jedu hned v pyžamu... 😁 😁 .... je to zřejmě Hás XXIIId, ale ve velmi zajímavé, nepopsané variantě, kde je na líci ve vnějším opise použita jako rozdělovací znaménko velká růžice místo dvojice malých..... fakt bomba, jedna z nejzajímavějších variant Vladislava, co jsem za poslední rok viděl.... gratuluju...

Kucera

Moderátor
#693 - 22. 3. 2010, 22:28

Videl bych to na XXIII.d/? - nejblize je podvarianta 1, ale po stranach ctyrlistku mezi PRAGEIISES a GROSSI je na minci po tecce navic, takze v Haskove nepopsana podvarianta (a nebo podvarianta 2, ale pak tam zase je jen po jedne tecce misto tri).

Kucera

Moderátor
#694 - 22. 3. 2010, 22:38

Ja mezi DEI a GRATIA nejsem schopen znamenko identifikovat a mezi REX a BOEMIE vidim ruzice dve i kdyz vyrazene castecne pres sebe.

Archypov

Moderátor
#695 - 22. 3. 2010, 22:55

Ďakujem za vaše postrehy. Vladislava som trochu opustil, ale mal by som sa začať znova venovať. Táto minca bohužiaľ nie je moja, jedná sa o jeden ojedinelý nález - povrchový zber z nekomentovanej lokality a foto a sken som urobil v istom múzeu, za čo ďakujem. 😉 Hneď som si však všimol, že sa jedná o jeden z posledných Vladislavových grošov, ale radšej som požiadal o pomoc. Pokiaľ vám pomôže detail skúsim sem niečo dať, ale žiadna sláva.


PEHU_

Uživatel
#696 - 23. 3. 2010, 07:51
Fíha, prečo si ho nevyhral ty? 😉 Mesiačiky naopak sa nevidia každý deň...

Mě jeden stačí - nejsem hamoun 😃

Archypov

Moderátor
#697 - 23. 3. 2010, 12:55

Je mi to jasné, ale tento od kekuleho bol veľmi slušný a konečná cena nebola vysoká, záleží však koľko tam mal výherca naložené. Čo hovoríš PEHU na tento čo som tu teraz vystavil?

PEHU_

Uživatel
#698 - 23. 3. 2010, 13:34
Je mi to jasné, ale tento od kekuleho bol veľmi slušný a konečná cena nebola vysoká, záleží však koľko tam mal výherca naložené. Čo hovoríš PEHU na tento čo som tu teraz vystavil?

No já myslím, že k příspěvku Kekuleho není co dodat. Plně se s ním ztotožňuji.

PEHU_

Uživatel
#699 - 18. 4. 2010, 17:31

Jaké je podle vás rozdělovací znaménko mezi R a W ?

Obrázek vložený uživatelem

jano7B9

Uživatel
#700 - 18. 4. 2010, 18:10

H 🙂

... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.