Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

jacx

Moderátor
#601 - 28. 11. 2009, 13:38

Oliver - určil bych jej stejně
střížek opravdu vypadá, že (ještě před ražbou) byl jeho tvar upraven tím přehnutím - zajímavé
orientace ramen hvězd ? v tomto případě nevím myslím si, že ne - ale u grošů jiných panovníků - někdy ano

jacx

Moderátor
#602 - 4. 12. 2009, 21:44

prosím o potvrzení či vyvrácení určení : Hás XI.a/7

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

PEHU_

Uživatel
#603 - 5. 12. 2009, 14:04
prosím o potvrzení či vyvrácení určení : Hás XI.a/7 Obrázky: ...

Vidím to stejně

jacx

Moderátor
#604 - 5. 12. 2009, 16:06

Díky

oliver

Profilový obrázek
Moderátor
#605 - 5. 12. 2009, 20:41

a ja koukam, ze sem zapomnel podekovat jacxoj... takze moc dik 🙂

Ševci

Uživatel
#606 - 8. 12. 2009, 16:27

Poslední dva mé dnešní přírůstky do sbírky. Ve Vladislavu II. se moc nevyznám proto prosím odborníky o pomoc s určením. Myslím si že jde o typ Hásková XI. a/23 nebo typ XVIII. a/1. Druhý groš má v opisu na reversu místo PRAGENSES tak je tam DRAGENSES.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

korunka

Uživatel
#607 - 8. 12. 2009, 16:45

Sevci- jak tak pozoruji tvé dnešní přízpěvky v několika sekcích pražských grošů, tak Ježíšek už asi naděloval 😁 Gratuluji k novým přírůstkům. Tak to abych taky byla hodná, třeba mi také nadělí 😁 😁 😁

Ševci

Uživatel
#608 - 8. 12. 2009, 17:02
Sevci- jak tak pozoruji tvé dnešní přízpěvky v několika sekcích pražských grošů, tak Ježíšek už asi naděloval 😁 Gratuluji k novým přírůstkům. Tak to abych taky byla hodná, třeba mi také nadělí 😁 😁 😁

Ježíšek v tom prsty nemá...to já sám jsem si udělal radost 😉 Doufám ale že na vánoce nebo do konce roku ještě něco přibude.

PEHU_

Uživatel
#609 - 8. 12. 2009, 22:37
Poslední dva mé dnešní přírůstky do sbírky. Ve Vladislavu II. se moc nevyznám proto prosím odborníky o pomoc s určením. Myslím si že jde o typ Hásková XI. a/23 nebo typ XVIII. a/1. Druhý groš má v opisu na reversu místo PRAGENSES tak je tam DRAGENSES. Obrázky: ...

Tento bych viděl jako XIII c - s tím, že díky písmenu W a písmenuům S v opisu Wladislavs tuto variantu Hásková nepopsala

PEHU_

Uživatel
#610 - 8. 12. 2009, 22:45

Sevci napsal/a:

Poslední dva mé dnešní přírůstky do sbírky. Ve Vladislavu II. se moc nevyznám proto prosím odborníky o pomoc s určením. Myslím si že jde o typ Hásková XI. a/23 nebo typ XVIII. a/1. Druhý groš má v opisu na reversu místo PRAGENSES tak je tam DRAGENSES.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

>

Tento kousek je díky svému stavu určit složitější. Ale zaměřil bych se na XV. Je také otázkou, jestli je tam opravdu písmeno D místo P, nebo jestli se jedná o výsledek dvojrázu. To si z fota netroufám posoudit.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.