Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

Archypov

Moderátor
#451 - 31. 8. 2009, 01:02

No to je síce pekné Luboši, ale bolo by fajn, keby niekto (napr. Ty...) toto celé spískal na odbornejšej diskusii, resp. ani nie diskusii. Ja s Tebou súhlasím že je to celé prekombinované a z tohio hľadiska naozaj neprehľadné. Nejde tu ani tak o prehľadnisť ako o reálnu typológiu. U Vladislava by sa naozaj zišlo zjednodušenie. Ty máš absolútny prehľad, vždy si ho mal, bol si najtriezvejší (pamätám si ako si ma na Aukre vyzauškoval... 😉), ale neviem ako si na tom s časom. Pokiaľ by som ja do toho mohol hovoriť, celú túto vec by som posunul na starosť Tebe a p. Huňařovi. Mohli by ste naozaj vytvoriť celkom dobrú srandu. Nehovorím; choďte do toho, hovorím, že vy dvaja by sta na to naozaj mali.

oliver

Profilový obrázek
Moderátor
#452 - 31. 8. 2009, 02:05

tohle je vsechno moc pekne, ae dle meho nazoru by se melo vse nejdriv ubirat tim smerem, ze se zpracuje stavajici typologie (PEHU rekl, ze nema cas, ja to chapu, taky ho nemam... presto sem treba udelal tu tabulku a zorganizoval to, co uz je... na druhou stranu cucet na aukrech po grosich, to cas mame, ze panove 😁 )... no asi bych taky cucel, mit love...

kdyz bude zpracovana typologie a na strankach bude fungovat, pak se muze sesbirat velke kvantum materialu (to je hlavni zamer webu) a ten umozni vytvoreni typologie... (to je cil naseho snazeni, pokud ste na to zapomneli)

trosku to tu zavani slizavanim smetany... nebudu jmenovat, tyka se to vic lidi... cekejme az bude web, az ty lidi nahrajou fotky... mnooooo a pak si vezmu doutnicek, kavicku a trosku to poroztridim a opublikuju jako svoji praci... hmmm clovek se ma stale co ucit, ze panove? 😉

Archypov

Moderátor
#453 - 31. 8. 2009, 08:43

Oliver, zas tak zlé to hádam nebude. Ja som tu spomínal PEHU-a lebo viem že sa venuje grošom Vladislava Jagelovského. Ono som to celé až tak vážne nemyslel, mne je predsa jasné že toto je práca na roky a povedzme si otvorene, máme tu všetci (až na pár výnimiek) veľmi málo skúseností. Nemyslím si že tu všetci iba čakajú na váš web aby si mohli organizovať zbierku alebo tak, ja osobne na neho nečakám vôbec. Mnohí ľudia robia inú zaujímavú prácu ohľadom grošov, píšu správy o nových variantoch, spracúvajú nálezy. A možno si si ani nevšimol, na Aukre už z našej strany už nie je taký strašný ofuk, v podstate ani tu nie. Je leto, vysvetlime si to tým.
Čo sa týka dvoch ľudí ktorých som spomínal, len som hovoril že by som si vedel predstaviť ako by sa oni (alebo niekto z nich) do toho pustil, nehovorím choďte do toho. Ja tiež nedrichmem a nerobím zo seba čakateľa na výsledky práce iných. Tiež mám v grošovine práce vyše hlavy. V predchádzajúcom príspevku som len reflektoval na kekuleho slová o možnom zjednodušení typologie Vladislava. Keď nad tým však premýšľam teraz, tak zjednodušovať sa asi nebude, na to predsa len vládol Vláďa nejaký ten piatok... 😉

kekule

Uživatel
#454 - 31. 8. 2009, 09:01

jen na okraj .. můj půlnoční "výlev" budiž nebrán jako podnět k nějaké vědecké práci, či překopání typologie... jen jsem chtěl v pár větách shrnout možný pohled ryze sběratelský....

Archypov

Moderátor
#455 - 31. 8. 2009, 09:53
jen na okraj .. můj půlnoční "výlev" budiž nebrán jako podnět k nějaké vědecké práci, či překopání typologie... jen jsem chtěl v pár větách shrnout možný pohled ryze sběratelský....

Ale ono to tak aj bolo chápané... 😋

Ševci

Uživatel
#456 - 31. 8. 2009, 09:54

No já jako začínající sběratel Vladislava II. bych uvítal zjednodušení typologie tohoto panovníka...naopak se delší dobu zaobírám Václavem II. a tam myslím jde nasbírat více typů než Smolíkovy 4 😉

kekule

Uživatel
#457 - 31. 8. 2009, 10:06

... všechno je to jen o definici typu, varianty, případně opisové varianty... pokud se typem rozumí nějaká výrazná změna výtvarného projevu (koruny či lva) .. tak u Václava II. se bavíme jen o dvou typech.. malý lev a normální lev.. (obrácené Z, tečka, kroužek a pod.. jsou jen opisové varianty) .... To je asi to, co tu teď chybí.. jasně nastavená pravidla pro definici typů a variant.. nebo se mýlím ??

PEHU_

Uživatel
#458 - 31. 8. 2009, 10:14

oliver napsal/a:

...tohle je vsechno moc pekne, ae dle meho nazoru by se melo vse nejdriv ubirat tim smerem, ze se zpracuje stavajici typologie (PEHU rekl, ze nema cas, ja to chapu, taky ho nemam... presto sem treba udelal tu tabulku a zorganizoval to, co uz je... na druhou stranu cucet na aukrech po grosich, to cas mame, ze panove 😁 )...

Olivere trochu prosím mírni narážky. Trochu mi mrzí, když toto čtu. Věř tomu, že přípravě stránek věnuji hodně času. Prvním stránkám jsem věnoval něco přes dvě stě hodin. Druhým (a to i za ohledu, že jsem nebyl iniciátorem změny stránek) jsem do této chvíle věnoval hodně desítek hodin. Bohužel mi s testování nových stránek vůbec nikdo nepomáhá. Opravdu si nemyslím, že bych se projektu pobočky nevěnoval.

Ševci

Uživatel
#459 - 31. 8. 2009, 10:19

...přesně tak. Opisových variant je u některých typů mraky. U toho Václava II. jsem myslel i různé varianty písmen A ve slově WENCEZLAVS a PRAGENSES (bez dříku, s dříkem) - tím pádem od každého Smolíka lze mít 4 různé PG podle těchto variant (jednou je dřík všude, pak jen zas u jednoho a pak není nikde 😉 ). Já se snažím ho mít teda tady podle tohoto. Ještě jsem na stránkách pobočky PG viděl studii nariant písmene A ve slově WENCEZLAVS ale tam bylo už i posunutí dříku a tloušťky toho písmene... to už je pak hodně 😲

oliver

Profilový obrázek
Moderátor
#460 - 31. 8. 2009, 15:10
oliver napsal/a: ...tohle je vsechno moc pekne, ae dle meho nazoru by se melo vse nejdriv ubirat tim smerem, ze se zpracuje stavajici typologie (PEHU rekl, ze nema cas, ja to chapu, taky ho nemam... presto sem treba udelal tu tabulku a zorganizoval to, co uz je... na druhou stranu cucet na aukrech po grosich, to cas mame, ze panove 😁 )... ...

no ona ta narazka nebyla tak mirena tim smerem... melo tim byt receno pouze to, zes rekl, ze na to nemas cas a melo to popichnout jine znalce vladislava... ale nechme to byt, asi nebyl dobry napad pripominat, ze by se mohl nekdo aktivne zapojit... o tve praci a prinosu pro web nepochybuju, to sem myslel, ze vis...

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.