Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

OtravnyKomar

Uživatel
#3131 - 27. 5. 2022, 07:24

Nemůžu souhlasit, mvk ho sacuje jako xII.b/1 Nerozporuju že je to práce Drába nebo Jíši, koukám nahoře jsem se upsal, myslel jsem typ koruny XII c/1 to je asi matoucí, i pro mě jako pro laika, je viditelno tolik rozdílů, tento lev dle mě není v typologii popsán ani u XI ani u XII, malá rada měsíčku, uzavřený ocas, srst na končetinách. Čím víc na něj koukám tim víc v tom vidím podobnosti s XIII jak píše berserk takže se přikláníme k jeho tvrzení

Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz

Venediger

Uživatel
#3132 - 27. 5. 2022, 14:14

Souhlasit se mnou nikdo nemusí. Já tam prostě vidím naprosto klasickou Jíšovu korunu na líci... Znovu jsem se koukal do těch zmiňovaných Kosiček na podobné křížené ražby (str. 46-47) a nemám důvod svůj názor měnit.

OtravnyKomar

Uživatel
#3133 - 27. 5. 2022, 14:52

Však říkám že Nerozporuju že je to jisovo práce, tak hluboko do toho nevidím, jen říkám že tento groš typologii v Haskové není a není to ani hybridni kus z popsaných razidel.

Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz

memorix

Uživatel
#3134 - 28. 5. 2022, 15:18

Dobrý den. Prosím o určení. Mám k dispozici jen Smolíka a určil jsem ho jako Sm 15. Můžu poprosit o info jestli jsem se nespletl, popřípadě co je to podle Háskové. Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

berserk

Uživatel
#3135 - 28. 5. 2022, 17:27

Podle Smolíka nevím, ale podle Háskové snad X. c/3 😉

Vivec

Uživatel
#3136 - 29. 5. 2022, 20:31

jinak ještě k příspěvku z předešlé strany, totožný typ lva je v Chaurově sbírce

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

OtravnyKomar

Uživatel
#3137 - 29. 5. 2022, 20:38
jinak ještě k příspěvku z předešlé strany, totožný typ lva je v Chaurově sbírce Obrázky: ...

Dalsi z chaurovi sbirky, diky moc, docela klika, ten lot koupit nejaky vasnivy sberatel Vladislava, ma numismaticky orgasmus :-D . Je k nemu nejaka legenda?
Jinak pokud by o nej mel nekdo zajem, uz se povaluje na tydenni dovolenne na aukru s ddvema dalsima zajimavyma kolegama a pak jim skonci prazdniny u me doma a pofrci dal..

Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz

Vivec

Uživatel
#3138 - 29. 5. 2022, 21:22

ve sbírce je uveden mezi typy XII., toť vše

OtravnyKomar

Uživatel
#3139 - 29. 5. 2022, 22:41

Diky za info

Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz

memorix

Uživatel
#3140 - 30. 5. 2022, 22:51
Podle Smolíka nevím, ale podle Háskové snad X. c/3 😉

Děkuji za info.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.