Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

OtravnyKomar

Uživatel
#3121 - 25. 5. 2022, 16:32

uf, tak to uz je Treti typ ktery je :-D tak babo rad

Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz

berserk

Uživatel
#3122 - 25. 5. 2022, 21:49

Však jsem to samé psal na fb 🙂 (MS)

OtravnyKomar

Uživatel
#3123 - 26. 5. 2022, 08:13
Však jsem to samé psal na fb 🙂 (MS)

Však já vím, mám ještě třetí názor od jednoho s přátelé grošů že soukromých zpráv

Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz

OtravnyKomar

Uživatel
#3124 - 26. 5. 2022, 11:38

kolegove, pro me dalsi neunosna slozitost, zprvu jsem si rikal lev pripomina typ VII D jenze ma uzavreny ocas bez tecek, tedy spise typ XII ke kteremu mi i sedi tecky vedle koruny u typu b/1 ale tvar lilii mi sedi na C/1 ovsem bez spodni tecky a stredni i krajove lilie jsou "srostle v sebe". Tedy hadam ze pujde znovu o nejakou kobinaci razidel snad dokonce s novym typem lva? Muze tedy jit o novy typ lva uvadejiciho Cihlar v numismatickem sborniku u typu XII???

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz

berserk

Uživatel
#3125 - 26. 5. 2022, 16:43

Zajímavý kousek... že by nějaký přechodný typ mezi XII. a XIII.? 😉

OtravnyKomar

Uživatel
#3126 - 26. 5. 2022, 19:36

No to mi řekni ty 😁 já jsem v té typologii úplný nymand.

Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz

MvK

Uživatel
#3127 - 26. 5. 2022, 22:24

Je to raná dvanáctka, která má ještě jedenáctkovou korunu, ale celkově už nezaměnitelný styl Blažka Drába. Koruna má tečky po stranách, takže XII.b/1.

OtravnyKomar

Uživatel
#3128 - 26. 5. 2022, 23:20

typ koruny je jasny XXII c/1 ale s dvema teckama a lev ma zcela zretelne uzavreny ocas krasnym oblouckem a vyrazne "chlupaty behy". Pokud je lev typove znameni dle meho zcela jiste nepopsany typ grose, s vlastni variantou Aversu

Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz

OtravnyKomar

Uživatel
#3129 - 26. 5. 2022, 23:34

a jeste dodam ze ma lev pod hlavou zrejme radu mensich mesicku, ktere Haskova tez u XII neuvadi

Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz

Venediger

Uživatel
#3130 - 27. 5. 2022, 06:17

MvK má pravdu, je to klasická křížená ražba kolků od Jíši (XI - líc) a Drába (XII - rub). Hásková sice takouvouhle ražbu přiřadila Drábovi, ale v literatuře už bylo její určení korigováno. Stačí se podívat třeba do popisu nálezu z Kosiček.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.