Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

OtravnyKomar

Uživatel
#3091 - 16. 5. 2022, 09:21

Tak jeste hodim posledni kousek, asi to bude dobry spicek z toho lotu a vic uz s tim otravovat nebudu, akorat chudaka Kuceru ktery tady asi zustal jako posledni mohykan, nebo se zbytek flaka nekde na plazich a popiji margaritu? ,.)
Mam oznaceno jako HA. XXIV d/4 nepopsana varianta koruny s dvema teckama

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz

Kucera

Moderátor
#3092 - 16. 5. 2022, 10:27

Pro určení typu je hlavním kritériem zobrazení lva. Pokud dobře vidím tak pod hlavou lva jsou na krku malé měsíčky, což by ukazovalo ještě na typ Hásková XXIII., ale s typem koruny kterou Hásková uvádí až u typu XXIV. Jak správně uvádíte, nad korunou jsou ještě mezi liliemi umístěny 2 tečky. Zajímavá, u Háskové nepopsaná varianta. Doufejme že se vyjádří Kacuro, zdejší odborník na PG VJ.

Vivec

Uživatel
#3093 - 16. 5. 2022, 13:01

Krása, velmi podobný groš je v článku-TŘI NEZNÁMÉ VARIANTY PRAŽSKÉHO GROŠE VLADISLAVA II. JAGELLONSKÉHO- Tomáš JEŘÁBEK – Lukáš KUČERA

Vivec

Uživatel
#3094 - 16. 5. 2022, 13:03

nemůže být ten 3 měsíček zakončení jazyka lva?

Vivec

Uživatel
#3095 - 16. 5. 2022, 13:06

ještě pro doplnění- Numismatický sborník30/1

OtravnyKomar

Uživatel
#3096 - 16. 5. 2022, 13:07

Mám tady k porovnání XXIII i XXIV a pokládal jsem to pod hlavou za součást hlavy lva, při podrobným průzkumu to zřejmě vážně budou dva malé měsíčky ale opis s dělícími znaménky sedí na XXIV podobný byl nedávno v CNS HK, https://cns-hk.onebid.cz/cs/mince-vladislav-ii-1471-1516-prazsky-gros-has-xxiv-c-nedor/1210217#img-2 zpodobnění měsíčku též sedí ale na mém groši je i anomálie teček u ocasu kde je jen jedna uprostřed. Jsem zvědavý co nám k tomu řekne ten kacuro až sem zavítá.

Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz

Vivec

Uživatel
#3097 - 16. 5. 2022, 13:10

doufám, že autoři prominou, že zmíněný groš groš uvádím bez jejich svolení

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

OtravnyKomar

Uživatel
#3098 - 16. 5. 2022, 13:17
doufám, že autoři prominou, že zmíněný groš groš uvádím bez jejich svolení Obrázky: ...

Dá se někde vidět v lepším rozlišení? Podle všeho totožné razidlo. Takže tečky u ocasu vážně jsou a měsíček pod hlavou je reálné jazyk lva.
Vivec mimo téma, jsi fanoušek elder scrolls?

Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz

Vivec

Uživatel
#3099 - 16. 5. 2022, 13:23

na internetu je to v pdf a tam je lepší foto

Vivec

Uživatel
#3100 - 16. 5. 2022, 13:25

kdysi dávno to byla snad jediná hra, která mě opravdu bavila

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.