Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

Archypov

Moderátor
#222 - 9. 3. 2009, 20:38




Obrázek vložený uživatelem


Tak tu je obrázok tej ďalšej dvanástky. Nie je to foto nič moc, ale je vidieť tie mesiačiky - sú jednoducho naopak. U Háskovej má mesiačiky naopak tuším iba typ XVIII., ale v Táborskom poklade som evidoval niečo viac. Možno táto moja mincička ani nie je vazácnejšia, ale každopádne je to zaujímavosť. 😉
To PEHU: Určite si na ňu spomínaš, mal som ju aj v KH...

PEHU_

Uživatel
#223 - 9. 3. 2009, 21:21

Jj pamatuji si tenhle grošík. Oba to jsou dvanáctky. V táborském pokladu jsou popsané oba dva:

č. 10955 - ten co má obrácené měsíčky
č. 9523 - měsíčky 3+3

Máš pěkné kousky.

jacx

Moderátor
#224 - 10. 3. 2009, 22:47

S Vladislavama mám málo zkušeností tak prosím o pomoc

myslím ještě celkem ucházející Vladislav II Hásková XXIII.


koruna na líci vypadá jako XXIII. b nebo d - já bych to viděl spíše na d podle lístků uvnitř koruny, ale znaménka mezi slovy ve vnitřním opisu tečky svědčí pro b 2-3


rub je podle mne f 1 - pravá část sice nedoražená ale pod lupou je náznak krajních chybějících teček vidět

v Táborském pokladu je popsáno několik podobných kombinací různého líce a rubu typu XXIII. jaký Hásková nepopisuje - tohle bude zřejmě něco obdobného

Hás XXIII. líc b2-3 ?/ rub f1

Dracek

Uživatel
#225 - 10. 3. 2009, 23:20

Jacx:
jestli se nepletu, tak jsi jej koupil na Ebay z Německa za 30,50€ +posta, kdyby jsi dal vědět, mohl být podstatně levnější...

http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

pavelgregor

Moderátor
#226 - 10. 3. 2009, 23:24

Vím, že to sem nepatří, ale zarazila mně ta hlava u lva ( Jacx ). Pořádně si ji prohlídněte. Že je shodná s b.penízky Vladislava je ještě vpohodě, ale nepřipadá Vám podobná i s penízky J. z Poděbrad???

Co vy na to? 😈 😆 Co si o tom myslíte? Podoba čistě náhodná?

kacuro

Uživatel
#227 - 10. 3. 2009, 23:28

pavle mě tedy nepřipadá 🙂

jacx

Moderátor
#228 - 10. 3. 2009, 23:37

dracku - nejsem jasnovidec

Dracek

Uživatel
#229 - 10. 3. 2009, 23:40

neva, hlavně že máš radost....

http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

PEHU_

Uživatel
#230 - 11. 3. 2009, 11:24
Jacx: jestli se nepletu, tak jsi jej koupil na Ebay z Německa za 30,50€ +posta, kdyby jsi dal vědět, mohl být podstatně levnější...

Mám to chápat tak, že umíš sehnat z německa nějaké groše Vladislava? 😉

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.