Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

Topa77

Uživatel
#71 - 27. 4. 2007, 18:35

To já groše sbírám tak rok, intenzivněji asi půl roku a spíš objíždím blešáky, chodím po obchodech a hlavně přes net, ale ta aukce mne opravdu láká 🙂

schválně kolik máte kdo grosiků?

Archypov

Moderátor
#72 - 27. 4. 2007, 19:27

Nazdar hoši. Tome ten Tvoj Václav IV. je naozaj pekný kúsok. Ondro kúp tam niečo pekné, tá 614-ka, to je pekná šupa. Skús ho vydražiť a daj vedieť čo si za neho dal (resp. iný kupujúci). Na na aukcie nechodím, do ČR to mám odruky a naše aukcie pre mňa veľmi nie sú. Grošov je vo všeobecnosti veľmi málo a ak sa nejaký nájde, tak je za takú cenu, že sa mi pretočia panenky. Dnes som bol u Králika v predajni Numizmatika v Kremnici, ale aj tam sa po grošovej bohemike zľahla zem. Mal tam jediný pražák a to Ferdinanda v horšom stave za 1300,-Sk. Nie som na tom až tak zle aby som ho musel brať, za tú cenu sa neoplatil, mám oveľa lepšieho. Nakúpil som som iné mince, niečo pre seba, niečo dám do Aukra. Urobil som si radosť a kúpil som "za babku" Jiřího peníz se lvem, ale s tromi radami mesiačikov na hrive. Ten sa až tak ľahko nevidí, p. Králik mi ho dal za 80,-Sk. To bola teda super kúpa, najmä keď je naozaj v peknom stave. Bol by som zvedavý koľko by som za neho dostal na Aukre, samozrejme že ho však z ruky nedám.
Hoši, na tej aukcii v Prahe majú veľmi pekné kúsky, náhodou mne sa veľmi páči aj ten Václav II. Nemám totiž v takejto kvalite, dosť ma to škrie, ale už sa na tom pracuje.

Topa77

Uživatel
#73 - 30. 4. 2007, 10:27

Kdo nemá jakž takž pěkného Jiřího z Poděbrad mrkněte na:
http://www.aukro.cz/show_item.php?item=190552488

Lord_Castor

Uživatel
#74 - 30. 4. 2007, 12:15

Pánové odbornící, prosím koukněte na: https://sberatel.com/diskuse/topic.php?id=1239
díky.

Archypov

Moderátor
#75 - 30. 4. 2007, 19:15

Už sme pozreli a aj reagovali.

JAJKO04

Uživatel
#76 - 5. 6. 2007, 14:53

Archypov.:kam chodis na burzy?ja chodim do krakovian(kusok od piestan),a do trnavy,raz som bol aj v trencine,a pacilo sa mi to,aj v bratislave som bol,na vajnorskej,tam to bolo slabe..

Archypov

Moderátor
#77 - 5. 6. 2007, 15:17

Nazdar JAJKO04. Nie si ty aj NUMIZMATIK04? Myslím že áno. Nezháňal si pred časom odznaky Spartaka Trnava? Na inom fóre som ti odpovedal že nejaké mám, cca zo sedemdesiatych rokov, mohol by som ti ich poslať. Dlho si sa tu neukázal a teraz ako víchor, reaguješ na všetko na čo narazíš 🙂 Tak to má byť, super môj mladý priateľ. Na burzy do Krakovian už veľmi nechodím, pre mňa tam v podstate nič nie je. Predierať sa tam bandou cigánov (bez urážky k rómskym spolubratom) ponúkajúcim na ulici zhnité obrazy ako rarity po desiatkach tisíc sa mi veľmi nechce. Už dávno som tam nevidel poctivého predajcu numizmatického materiálu (aj keď sa samozrejme nájde), lež je tam samý detektorista ponúkajúci hrdzavý šrot ako raritu za astronomické sumy. Minule mi jeden tlačil do ruky kremnický grajciar Márie Terézie v stave, že ma boleli oči keď som sa na to pozeral. Pánček mi doslova hovoril: "vo Viedni ide po 6000,-Sk, ja vám ho dám za tri". Skoro som odpadol. Aby som zistil kam to až povedie tak som chvíľu hral blbého a akože robil drahoty, tak nakoniec blahosklonne mávol rukou, že mi ho dá za dva litre.
Nechcem ťa dlho trápiť, len chcem povedať kam to vedie; zhodou okolností nosím so sebou vždy nejakú mincu, len tak, pre šťastie. Asi naozaj existuje Boh, hádaj akú mincu som mal práve so sebou? Grajciar MT 1762 z Kremnice a to v naozaj veľmi peknom stave. Povedal som mu, že ak ho predá za 6000, tak si 5900,-Sk môže ponechať. Zazeral ako blb, nazval ma amatérom s falošnými mincami a aby som mu zmizol z očí. Ani si nevieš predstaviť, ako rád som zmizol z očí maskáčovanému detektoristovi s hrdzavými mincami po 6000,-Sk.
Sem-tam tam ešte zájdem sa pobaviť. V Trnave som ešte nebol (aj keď som v TT každý víkend), chystám sa do Nitry (ešte neviem kedy), tam sa dá dobre nakúpiť a vždy si urobím radosť keď idem okolo Kremnice.

JAJKO04

Uživatel
#78 - 6. 6. 2007, 14:29

no..som to ja..ale som zabudol heslo..dlho som sa tu neukazal,lebo som nevedel tu stranku..co sa tyka tich odznakov,tak uz ich mam 35 zo 61..a tich 26 kuskov co mi chyba,to su vsetko iba stare odznaky..to je okolo roku 1920-40,to su take,ktore na burze nezozeniem,teraz som si nazbieral korunovu menu-Frantiska jozefa I,vratane 4x 10 koruna-vsetky typy,20 koruny su uz trosku drahsie,na tie mam este cas,zacal som zbierat pametne ceskoslovenske mince:je ich 94 kusov co mi chyba..uf!podla teba ma zmysel zbierat tieto pametne mince??

JAJKO04

Uživatel
#79 - 6. 6. 2007, 14:44

do trnavy vyskusaj aspom raz ist,,ale tie praske grose som tam nevidel este nikdy,pre mna sa tam vzdy nieco najde🙂)

Archypov

Moderátor
#80 - 6. 6. 2007, 14:59

Ahoj. Do TT určite pôjdem, možno sa uvidíme. Do pamätných ČS mincí sa určite daj, každý správny zberateľ začínal predsa Československom. Sú to poväčšine cenovo dostupné mince a dá sa z nich urobiť veľmi pekná zbierka.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Rakousko - čistá - č. 958

Rakousko - čistá - č. 958

Cena: 14,- Kč

Přejít na eshop
PA 2091 a 2092 - Celostátní výstava poštovních známek BRNO 1974

PA 2091 a 2092 - Celostátní výstava poštovních známek BRNO 1974

Cena: 240,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1627

Rakousko - čistá - č. 1627

Cena: 6,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1360-1362

Rakousko - čistá - č. 1360-1362

Cena: 10,- Kč

Přejít na eshop
Lupa s osvětlením 4x - skleněná čočka - 362 109

Lupa s osvětlením 4x - skleněná čočka - 362 109

Cena: 538,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1586

Rakousko - čistá - č. 1586

Cena: 4,- Kč

Přejít na eshop
PL 2794-2798 - Technické památky ČSSR - kompletní řada PL - čistý

PL 2794-2798 - Technické památky ČSSR - kompletní řada PL - čistý

Cena: 380,- Kč

Přejít na eshop
NSR - čistá - č. 896

NSR - čistá - č. 896

Cena: 11,- Kč

Přejít na eshop