Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

Archypov

Moderátor
#1 - 19. 4. 2007, 18:25

Sledujte túto aukciu: http://www.aukro.cz/item184069116_vaclav_iv_prazsky_gros_b.html
Ten pražský groš Václava IV. bol naozaj krásny (na to v akom stave razby tohto panovníka bývajú). Bol by však niekto z Vás, zo zberateľov stredoveku ochotný vraziť do tej mince taký balík za aký sa vydražila? Aký je Váš názor? Uznávam však že je tá minca veľmi pekná, pozornému človeku neujde, že som ju chcel mať vo svojej zbierke. 😋

Topa77

Uživatel
#2 - 22. 4. 2007, 10:27

Mince je moc fajn 🙂 Zaujal mne na ni vedle zachovalosti a relativně kvalitní ražby i ten kroužek v koruně. Jinak na dražbě Aurea.cz draží v květnu dva kontramarkované Václavy. Vyvolávací cena je čtyři tisíce korun jeden. Jen škoda že je to až v Praze 😞 Na druhou stranu zase dobře, protože rozpočet na rok by už byl vyčerpán 🙂

Robbie

Uživatel
#3 - 22. 4. 2007, 10:46

No... vy si budete rozumět koukám 😃

..::R::..
robert.kurucz@email.cz

Archypov

Moderátor
#4 - 22. 4. 2007, 12:47

To určite áno.
Topa77: Škoda že predajca neponúkol fotku ktorá by sa dala zväčšiť; o tom krúžku v korune neviem presne čo si mám myslieť. Za kontramarku to nepovažujem, za rubnú značku taktiež nie. U Václava IV. boli zatiaľ (podľa Hánu) pozorované dve rubné značky a to krúžok pri hrive leva hore a bodka pri hrive leva dole. Na krune zatiaľ nič. Ten krúžok by mohla byť aj jedna z periel koruny (umiestnenie by sedelo) ale udivovalo by ma to, že ostatné perly sú absolútne nečitateľné a táto jedna úplne nádherná. No úplný "oříšek". Tá minca je naozaj pekná, zaujímalo by ma, na koľko by ste ju ocenil Vy; koľko by ste za ňu dal aby ste ju mal v zbierke? Ja osobne by som za ňu toľko nedal.
Od jedného seriózneho zberateľa som pred časom kúpil groš Václava IV. s krásnou kontramarkou Regensburgu, dajte adresu a pošlem Vám foto.

Topa77

Uživatel
#5 - 22. 4. 2007, 18:47

Já jsem ty peníze za ni dal :-). ale je pravda že na Aukru jsou ty mince tak o dvacet až třicet procent předražené. Ale tahle je skutečně pěkná. Až mi přijde domů, tak to kolečko prozkoumám. Vypadá to ale na něco se tam dostalo až ex post. Já se vždycky u každého panovníka snažím mít jednu nebo dvě mince skutečně výstavní. A tahle u Václava IV. určitě bude. A pak se snažím shánět další mince v co nejlepší kvalitě tak, aby se mi neopakovaly typy. Třeba u Václava II. se asi dá udělat kompletní sbírka typů rubních značek a dělících znamének, pak ještě u Poděbrada, ale u těch ostatních spíš ne, takže to sbírání nikdy neskončí :-)

Archypov

Moderátor
#6 - 22. 4. 2007, 22:48

Trochu ma samého prekvapuje aký som blbý :-) Ja tu s Vami kecám o tom či by ste za tú mincu dal túto čiastku a pritom som si mohol hneď všimnúť že výherca ste Vy. Ajajaj, to sa mi sem-tam stáva. No k tomu grošu, nesúhlasím že sú tu ceny nejako predražené, veď tu predsa ide o aukcie, záleží teda na potenciálnom kupcovi koľko je ochotný dať. Určite by som súhlasil s tým, že sa tu mince dajú drahšie kúpiť. Tento groš je veľmi pekný, ale osobne si stále myslím že nie je hoden dva a pol tisíca. To je však iba môj názor. Ak Vám minca príde domov, tak mi prosím pošlite zopár fotiek, nech sa na tú maškrtu pozriem zblízka; niektoré veci ma na nej naozaj zaujímajú.
To so sbieraním grošov máte naozaj pravdu, nikto nikdy nebude vlastniť všetky varianty. Možno fakt iba toho Václava II., aj keď aj o tom trochu pochybujem. Alebo máte v zbierke Václava II. s malým levom s celou ľaliou ako rubnou značkou? To by som Vám úprimne závidel. Pošlite mi nejaké foto Vašich grošov, nech môžem doma ticho slintať a závidieť :-) Ja som sa na pražské groše vyprofiloval cca pred dvoma rokmi, okrem Ľudovíta Jagelovského a samozrejme Ladislava Pohrobka (nemáte náhodou? dal by som dokonca aj 20 000,-Kč...:-)) mám všetko, aj drobné parvy a peníze. Viem teda veľmi dobre čo je to zbierať groše, hlavne keď som zo Slovenska a na každej burze tu na mňa zírajú ako na zjavenie. "Pražské groše? Stredovek? To ste odkál?" Ach jo.

Topa77

Uživatel
#7 - 23. 4. 2007, 12:20

Máte pravdu ono asi ani u toho Václava II. to nepůjde posbírat všechno zrovna jednoduše. Celou lilii jsem ještě neměl ani v ruce :-) Všechny co mám jsou Smolík 2 a značka Hána 1/b. Jeden mám ale s Chaurovou značkou :-) Jednou jsem se na Aukru snažil vydražit Smolíka 1, ale při ceně přes pět a půl jsem to vzdal :-( Jinak vidím že jsme na tom stejně, Ludvíka a samozřejmě Ladislava nemám :-)))) Sbírám ale jen groše, drobné ne. Fotky sbírky zatím nemám, ale postupně to můžu naskenovat a poslat, ale na závidění to určitě není :-) Snad jen u Jana Lucemburského se mi podařilo dát dohromady tři typy rubních značek ( s trochou fantazie čtyři :-)) Více snad postupem času, začal jsem s tím nedávno.

Topa77

Uživatel
#8 - 23. 4. 2007, 12:28

Ještě, můj mail je topa77@centrum.cz, rád se na ten Váš kontramarkovaný groš podívám

Archypov

Moderátor
#9 - 23. 4. 2007, 13:37

Poslal som foto na Vašu adresu, som zvedavý na Váš názor. S tými rubnými značkami u Jána Luxemburského som na tom podobne; mám polovičnú ľaliu H 1 b (Hána), - tých mám najviac, to asi každý, potom polovičnú ľaliu ležatú H 1 c a krúžok so stopkou hore H 2 e. Na jednej razbe pozorujem absenciu rubnej značky. Dajte vedieť ktoré značky máte Vy. Ja mám niečo už aj nafotené, niečo dofotím a pošlem Vám.
Teším sa na ďalšiu spoluprácu.

vassilij

Uživatel
#10 - 23. 4. 2007, 18:41

Dobrý den, pánové, jak tak čtu, sbíráte podobné mince jako já - pro mě jsou groše sice jen okrajovou záležitostí, ale přesto jich pár kousků mám (vyjma Ladislava Pohrobka všechny panovníky), takže pokud můžete poslat fota, rád bych se také podíval an nějaké zajímavější typy či varianty. Díky
trinitr@volny.cz

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

PT 13, OTp, Tradice české známkové tvorby 2001

PT 13, OTp, Tradice české známkové tvorby 2001

Cena: 380,- Kč

Přejít na eshop
GRANDE listy - GRANDE 6 S - na poštovní známky

GRANDE listy - GRANDE 6 S - na poštovní známky

Cena: 181,- Kč

Přejít na eshop
Volné kartičky s průhlednými pásky - 341 463

Volné kartičky s průhlednými pásky - 341 463

Cena: 440,- Kč

Přejít na eshop
Srdečné blahopřání - razítkovaná - č. 139

Srdečné blahopřání - razítkovaná - č. 139

Cena: 3,- Kč

Přejít na eshop
Historické palné zbraně - čistá - č. 1744-1749

Historické palné zbraně - čistá - č. 1744-1749

Cena: 9,- Kč

Přejít na eshop
25. výročí Února 1948 a 25 let Lidových milicí - čistá - č. 2012-2013

25. výročí Února 1948 a 25 let Lidových milicí - čistá - č. 2012-2013

Cena: 2,- Kč

Přejít na eshop
IX. sjezd KSČ - čistá - č. 511-513

IX. sjezd KSČ - čistá - č. 511-513

Cena: 6,- Kč

Přejít na eshop
7x CD-ROMu  - ČSR I. a II., ČR, SR, Protekt., Slovenský st. a Rakousko

7x CD-ROMu - ČSR I. a II., ČR, SR, Protekt., Slovenský st. a Rakousko

Cena: 2513,- Kč
Cena po slevě: 1382,- Kč

Přejít na eshop