Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Václav IV.

Vykupminci.cz
Numisargo

Václav IV.

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 169 170 171 172 173 174 175 176 177 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
To jo, je tam pěkně vidět kroužek, namísto negativní tečky. Každopádně XV by tam měla bud negativní nebo normální tečku. Možná nové rozdělovací zmanénko? Nejsem si jistý, jestli jsem to někdy viděl.
Registrovaný uživatel
listopad napsal
mám tady jeden groš, já jsem ho určil jako XIV asi m/2.ještě ho trochu dočistím od bordelu vlažnou vodou a mejdlem a snad prokoukne.dík

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Toto je dle mého nározu typ XV (popř. XIV.n/). Odpovídala by tomu koruna, lilie uvnitř i ostatní znaky. Otázkou je, zda je korunka opravdu nedotažená, protože tam vidím pootočení a na to, jak je koruna vysoká bych předpokládala, že perla střední lilie v perlovci končí. To by jsi zjistil při průzkumu lupou. V tom případě by šlo i přesnější určení.

Každopádně gratulace, patnáctky (respektive úplně poslední čtrnáctku- varianta n/1 s jinou kresbou koruny, si duševně řadím k patnáctkám) jsou supr kousky.
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 26. 1. 2015, 19:03. »
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
To jo, je tam pěkně vidět kroužek, namísto negativní tečky. Každopádně XV by tam měla bud negativní nebo normální tečku. Možná nové rozdělovací zmanénko? Nejsem si jistý, jestli jsem to někdy viděl.

..také bych jej určila jako XIV.h-i, ten kroužek je opravdu zajímavý.
Registrovaný uživatel
Tak jsem si udělal dvoustovkovou radost, u Polskýh bratrů, má své mouchy ale růžičky jsou hezky znát, dal by se určit přesněji?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
mluvíš v CZK nebo PLN ? ... ať tak nebo tak ..... hezký kousek :-) ... asi tak Hána XVc4 .. když tak mě někdo opraví
Registrovaný uživatel
Vyšel na 200 kč, nikdo o něj moc nestál...
Registrovaný uživatel
taky jsem dneska koupil je v něm díra ale šel za pakatel.až se dočistí tak si myslím že to bude pěkná XV bohužel s kazem.posílám foto tak jak ho našel nečištěný.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
..koukám, že jste se všichni vydali na lov patnáctek...
Moderátor
pod zákonem už nejsou, tak proč ne...
Registrovaný uživatel
no snad půjde do krásy až jí omeju až na tu díru. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Mordu má ten lev celkem pěknou, možná z něj bude ještě fešák :D
Registrovaný uživatel
zdravím, chtěl bych poprosit znalce o přesné určení a ocenění těch to PG.
předem děkuji ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
.. všechny, kromě druhého groše, mi připadají jako XIV.c/3 a to v případě, že lvi mají v tlamě čtyři zuby. Ten poslední tam má "pilku", tak těžko říct. :D Ostatně varianta "c/3" je nejběžnější ze čtrnáctek. Pokud by se počet zubů lišil, mohlo by to být i něco jiného. Také je pravda, že tyto první čtrnáctky bývají mnohdy velmi pěkně ražené.

Ten druhý mi připadá jako IX.d/1, protože se mi zdá že vidím na reversu maličký "křížeček". Původně mne díky liliím v koruně na vysokých stopkách napadla i varianta X.c a to i díky malým měsíčkům v první řadě hřívy, ale myslím si, že u této varianty by měla být vyšší královská koruna. Navíc vidím typickou "kuličku" pod druhou horní tlapou lva a tu mívají velmi často právě devítky. Lev se zdá, že nemá měsíček v ocasu, ale to může být dvojrázem? Takže abych to shrnula, můj tip je na typ IX.d/1.
Registrovaný uživatel
prosím o určení a ocenění.Nález detektorem.Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Klasika Václav II., nejběžnější typ Smolík 2. Jinak tento groš patří do jiné přihrádky, zde jsme u Václava IV.
Registrovaný uživatel
obávám se,že jsem zadal dotaz do nesprávné sekce.Nedalo by se to přesunout,ať nejsem za ...?
Registrovaný uživatel
..se nic neděje, příště si dáš pozor. Jinak tak úplně nezajímavý není. Rozdělovacím znaménkem jsou otevřené kroužky, což není sice žádná rarita, ale alespoň zajímavost.
Registrovaný uživatel
korunka napsal
.. všechny, kromě druhého groše, mi připadají jako XIV.c/3 a to v případě, že lvi mají v tlamě čtyři zuby. Ten poslední tam má "pilku", tak těžko říct. :D Ostatně varianta "c/3" je nejběžnější ze čtrnáctek. Pokud by se počet zubů lišil, mohlo by to být i něco jiného. Také je pravda, že tyto první čtrnáctky bývají mnohdy velmi pěkně ražené.

Ten druhý mi připadá jako IX.d/1, protože se mi zdá že vidím na reversu maličký "křížeček". Původně mne díky liliím v koruně na vysokých stopkách napadla i varianta X.c a to i díky malým měsíčkům v první řadě hřívy, ale myslím si, že u této varianty by měla být vyšší královská koruna. Navíc vidím typickou "kuličku" pod druhou horní tlapou lva a tu mívají velmi často právě devítky. Lev se zdá, že nemá měsíček v ocasu, ale to může být dvojrázem? Takže abych to shrnula, můj tip je na typ IX.d/1.

díky moc ;)
Registrovaný uživatel
Poprosím o určení Václavů IV. Díky. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Půjde určit.Mám jenom Háskovou a ta má ty kroužky na aversu obráceně.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Besinka - bude to typ Hána III. (s literaturou v ruce by asi šla určit i varianta)
- jaké kroužky na aversu? (strana se lvem je revers)
Registrovaný uživatel
Literaturu teď v ruce mám a Hána tuto opisovou variantu v titulatuře panovníka nezná (kombinaci N bez šikmého dříku a široké S).
Registrovaný uživatel
Lukas105s: dej sem samostatné fotky jednotlivých stran mincí, ať jsou trochu větší a jsou vidět detaily ;)
Moderátor
Nemůže to být II.a/2 ? - ta S na reversu mi připadají jako slitá
Moderátor
momentálně nejsem u literatury, ale tvar lva (hlavy - ač stižené dvojrázem) a tvar drobných liliových lístků v koruně mi přijdou typické pro typ Hána III

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 169 170 171 172 173 174 175 176 177 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Václav IV.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1