Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

kacuro

Uživatel
#711 - 23. 3. 2009, 21:25

no pěkný boj: http://www.aukro.cz/item585298810_vaclav_iv_krasny_grosik.html, jak jste si ho pánové určili?

facctory

Moderátor
#712 - 23. 3. 2009, 21:37

kacuro, jaxc....dík za pomoc....

jacx

Moderátor
#713 - 23. 3. 2009, 21:41

ať se TOPA pochlubí - podle mě jsou to bráchové ty 2 co jsme se o ně pobili 🙂 - TOPA má lepší líc já možná trochu lepší hlavu lva

oliver

Profilový obrázek
Moderátor
#714 - 24. 3. 2009, 01:13
škoda, že není vidět vršek toho lva, takto je těžké určovat, ale podle obráceného S a N ve jméně a podle A bez dříku (alespoň to tak vypadá) ve slově PRAGENSIS - XIV. i/2

co se tyce kombinace znaku, je to asi jedina rozumna moznost... ale ten lev?! co ta noha, jeji pripojeni? a ocas, jak je ohnutej pred rozdvojenim? moc me to nestymuje, i kdyz na nic lepsiho sem neprisel, asi bych se s tim zarazenim nespokojil 😲

kacuro

Uživatel
#715 - 24. 3. 2009, 04:16

no tak musíme brát, že Hána všechny varianty nemohl popsat, neb je jich jak cikánů ... a na to, v jakém je groš stavu, můžeme být rádi, že se ho podařilo určit alespoň takto ...

Topa77

Uživatel
#716 - 24. 3. 2009, 06:12

Jacx má pravdu 😉 konkrétněji až přijde a budu ho mít v ruce 🙂

Topa77

Uživatel
#717 - 24. 3. 2009, 06:16

Mám pocit, že to je dokonce stejný prodejce jako u těch ostatních, že? Že by nález? Nebo jen sleduje poptávku a chtěl, ať už konečně mám taky jednu? 😁

korunka

Uživatel
#718 - 24. 3. 2009, 18:12

Michaela- mně osobně ten tvůj připadal jako XIV. U sedmičky je totiž i dost odlišná hlava. Víš co? Já mám doma takovou celkem slušnou sedmičku, kde je krásně vidět napojení ocasu na poslední měsíček a skloněný malý přední. Tak ti fotku pošlu na mail, aby jsi měla něco na prostudování. (sem to dát nemohu, protože jsem dosud neměla tolik času na prostudování návodu na ukládání fotek) Jen to chce strpení, nevím kdy se opět dostanu na internet.

 No a pokud v té hromádce grošíků, co jsem vyhrála nějaká ta sedmička bude, tak ti ji budu moci nabídnout k výměně. Ale grošíky zatím nedorazily, takže těžko řící, co všechno tam bude a v jaké kvalitě  😉 
  Jinak nezoufej. Já když náhodou nějaký grošík někde kopupím, hlavně ze začátku, tak mi také trvalo třeba hodinu, než jsem přišla na to, co je to za typ. No a když jsem se podívala na minci druhý den, tak jsem zjistila, že jsem vedle jak ta jedle. Ale tím se člověk nejvíce naučí a okouká věci, kterých si všímat. K těm čtrnáctkám- je spousta variant, ale myslím si že právě čtrnátky mají také hodně specifického lva, hlavně v provedení hlavy. Většinou je menší a kulatější (třeba na rozdíl od té sedmičky, která ji má plošší a protáhlejší a hlavně má slitou korunu) Ale to jsou takové věci, které se musí okoukat. Krom toho, já měla knihu v ruce teprve půl roku, takže se také stále učím a učím a mince, které zatím nemám doma a nemám je tedy pořádně prostudované, s jistotou také neurčím. Takže se tím netrap. Časem nás tady předčíš všechny.  😋 

PS: omlouvám se za případné překlepy, jako vždy zpěchám 😞

korunka

Uživatel
#719 - 24. 3. 2009, 18:18

..ještě k tomu grošíku, co vystavil facctory- nejsou na koruně lilie nahoru? Špatně vidím,už bych asi také potřebovala brýle 😆 😆 😆

kacuro

Uživatel
#720 - 24. 3. 2009, 18:31
..ještě k tomu grošíku, co vystavil facctory- nejsou na koruně lilie nahoru? Špatně vidím,už bych asi také potřebovala brýle 😆 😆 😆

to už by byla myslím jen pouhá spekulace 😉

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.