Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

kacuro

Uživatel
#491 - 12. 2. 2009, 08:38

co ovšem pánové říkáte na tento kousek, kteý jsem včera vyhrál za solidní peníz:

já vím, není sice nic moc, hlavně vršek lva mohl být lépe vyražen, většina opisů je také v řiti ... když jsem ho na aukru objevil, určil jsem si ho dle štíhlého lva předběžně na VI. f/1 (tři měsíčky ve spodní řadě, absence kroužku), ovšem když si ho prohlížím teď pořádně, jsem na rozpacích. nekoukám na to, že v té spodní řadě možná měsíček bude, že je jen setřelý nebo nedoražený, zaráží mě hlavně rubní značka - tři kroužky! tu totiž podle Hány žádná VI. nemá, všude jsou hvězdičky!

tři kroužky na rubu mají jen typy II. až V. Typy II. a III. můžu vyloučit, nemají to typické S ve jméně a titulu panovníka, IV. má jen korunu s malými perlami na stopkách, takže zbývá V. typ, který má ovšem také jen korunu s malými perlami ... už od prvního pohledu, kdy jsem toho lva viděl, mi přišel na VI. štíhlého lva, ale co teda to rubní znaménko. navíc mi pro VI. neodpovídá ta málá pravá přední tlapa, která je také charakteristická spíše pro IV. a V. typ ...

tam mě z toho pánové vyveďte ... je to štíhlý lev VI. typu nebo není? může to být přechodný typ mezi V. a VI.?

kacuro

Uživatel
#492 - 12. 2. 2009, 08:41

včera jsem ještě vyhrát tuto VII., dle mého soudu se jedná o VII. b, bližší určení už je obtížné, neboť není pořádně vidět N ani rubní značka ... uvidím až ho budu mít v ruce, jestli něco nevykoumám ...


jacx

Moderátor
#493 - 12. 2. 2009, 18:06

kacuro - k tomu hornímu kousku
já bych přeci jen zůstal u typu H III.

z toho co vidím u lva - tvar ocasu a měsíček před překřížením, hříva v dolní řadě podle mě čtvrtý měsíček bude mít - trojka může být
ale hlavně podle lícní strany - koruna s perlami přímo na liliích bez stopek - včtně středové - je tam podlě mě naznačená a tato koruna u pozdějších typů už není a to S podlě mě odpovídá variantám 6-8

takže já bych ho určil H III.a/6-7 (není vidět N takže blíže nelze)

jacx

Moderátor
#494 - 12. 2. 2009, 18:25

kacuro - ještě oprava k hornímu H III. a/6-8
a k dolnímu - zde souhlasím s tvým určením VII.b
já bych řekl, že N je N13 tupé oblé, rubní rozdělovací znaménko také nevidím - takže
H VII. b/ 1 nebo 3

kacuro

Uživatel
#495 - 12. 2. 2009, 18:34

abych řekl pravdu, H III. jsem ani pořádně nezvažoval a neuvědomil jsem si, že je to přechodný typ co se týká těch S ... každopádně ten měsíček před překřížením mi sedí spíš k typu IV. a V. Ale podle té koruny by to opravdu mohla být trojka, kterou ovšem také ještě nemám, tak je to v poho 🙂

kacuro

Uživatel
#496 - 12. 2. 2009, 18:44

jacx: jinak samozřejmě díky 😉

Topa77

Uživatel
#497 - 12. 2. 2009, 19:55

A teď já 🙂

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

co myslíte IV?

Topa77

Uživatel
#498 - 12. 2. 2009, 19:56

Jinak ten první kacurův bych viděl taky jako III. a druhý jako VII. Zvlášť ta sedmička je moc pěkná.

kacuro

Uživatel
#499 - 12. 2. 2009, 20:02

Topa: ten tvůj je také III. ne? 😃 řekl bych III. a/3

Topa77

Uživatel
#500 - 12. 2. 2009, 20:29

Že by? byl to jeden z kandidátů, ale nakonec jsem se rozhodl pro IV. 😞

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.