Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

oliver

Profilový obrázek
Moderátor
#381 - 6. 1. 2009, 17:24

jacx moc dik... ale u desitky prece neni oddelena tlapiska od teliska !!! to nechapu... no ty fotky nemam... jeste sem do patasona nezainvestoval 😳 (doufam, ze me neslysi)... a tim "N"... prave ze v realu je to videt celkem obstojne a proto jsem udelal ten detail... protoze na te fotce to zas tak videt neni (jde i o svetlo)...

s dvojkou se shodneme, to jsem rad...

trojka... no ja mam jako H XIV. i/1-2 urcen tento:


a porovnam-li to s timto:


sou ty cumacky a lvi korunky trosku rozdilny... takze je spatne urceny ten predchozi, co mam ve sbirce? Promin jacx, nechci zpochybnovat tvoje urceni, snazim se nejak dopatrat rozumneho reseni... par Vaclavu IV uz mam a tak k urcovani ostatnich vyuzivam v omezene mire i je...

jacx

Moderátor
#382 - 6. 1. 2009, 17:25

to kacuro - 100% neřeknu, ale zdá s mi že :
v napojení levé přední a zadní tlapy lva je nahoře kontinuální linie - u starších lvů než varianta e napojení není kontinuální
další faktor v mém určení byl tvar N v lícním opise

jacx

Moderátor
#383 - 6. 1. 2009, 17:39

to Oliver
no unávám, že jak jsem před chvílí psal o napojení tlap kacurovi sám jsem se toho u tvého kousku nevšiml

pak by to mohl být jen IX. d/2 - starší mají nedotaženou korunu a mladší zase kontinuální napojení tlapiček
d3 to nebude za BOEMIE není dvojtečka
(na druhou stranu ve fotkách třeba zveřejněný X.b/1 na straně 173 jako by také měl oddělené tlapy i když perokresba to nepřipouští a X. by měla mít jen jeden typ lva

  • k té čtrnáctce - když si představím u toho dříve určeného jehož foto jsi sem před chvílí dal, že má věkem trochu ožižlané zoubky tak by to i mohlo sedět

jak vidno není to lehké - mohli bychom patasona zaměstnat na plný uvazek jen k určování grošů

oliver

Profilový obrázek
Moderátor
#384 - 6. 1. 2009, 17:54

jacx, pls, zeptam se jak uplny debil. priznavam, ze pojem nedotazene koruny me unika... co to znamena?

IX. d/2 je jeden z mych favoritu... ale to "N"... uznej. to je potiz... napiseme patasonoj, esli v d neprikouri jeden chlivecek?

s tou ctrnactkou... a co uplne jina proporce hlavy? copak zuby... ty sou marny, to uz sme tu meli, ze spolehat se na ne zas az tak neda... ja mam pocit, ze blbnu... ja uz neurcim ani prd... 😞 😞 😞

jacx

Moderátor
#385 - 6. 1. 2009, 18:07

pocity máme často obdobné (stran IQ i toho co dokážu určit, možná i jiné to už nevím)

dotažená koruna má středovou lilii zasahující do vnitřního perlovce či přes něj dále
nedotažená nedosahuje k perlovci

N uznávám je potíž

k těm XIV - beru to tak že ne každý punc pro utvoření obrazu razidla byl stejný a tak nemusí být identické - což právě dokazuje i pohled do knihy na fotky

oliver

Profilový obrázek
Moderátor
#386 - 6. 1. 2009, 18:43

😁 😁 😁 dik 🙂

oliver

Profilový obrázek
Moderátor
#387 - 6. 1. 2009, 18:44

😁 ja vedel, ze to bude uplna blbost s tou korunou... jasny dik... nejsem dotazenej ani nedotazenej, ae pretazenej...

Archypov

Moderátor
#388 - 6. 1. 2009, 18:59

"Dotažená" koruna aj mne robila na začiatku problémy, hlavne keď som sa sám pred sebou tváril, že viem o čo ide. 😁 Je to výborná pomôcka, človek podľa fotky z fleku vie (približne) či sa jedná o staršiu, resp. mladšiu razbu.

kacuro

Uživatel
#389 - 6. 1. 2009, 19:34

Oli: nic si z toho nedělej, mě už z toho také hrabe 😃

kacuro

Uživatel
#390 - 6. 1. 2009, 19:42
to kacuro - 100% neřeknu, ale zdá s mi že : v napojení levé přední a zadní tlapy lva je nahoře kontinuální linie - u starších lvů než varianta e napojení není kontinuální další faktor v mém určení byl tvar N v lícním opise

na tom groši to sice není moc vidět, ale je pravda, že tohoto rozdílu jsem si ani nevšiml 😞 že já vůl za mlada víc neluštil rébusy "hledej mezi obrázky 10 rozdílů" 😃

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.