Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

kacuro

Uživatel
#371 - 6. 1. 2009, 08:39

třetí grošík má dost zajímavou korunu, buď je to chyba ražby nebo má ploché ukončení vnějších lilií, podobně jako to mají některé typy z atypické řady 🙂 jinak lev je sice jasná XIV., ale škoda že ta tlama není košer a není jisté, kolik má zubů, takže tady jvidím těch možností víc ... ale zase podle výšky lilií v koruně by zbývalo g1 nebo h1 nebo i 1 či 2

to jsem ti asi také moc nepomohl 😃

kacuro

Uživatel
#372 - 6. 1. 2009, 08:43

č.1 - pravda, ta tlapa je oddělená, ale to oko je jistě negativní mezikruží .... tak nevím no 😞

č.2 - ta koruna mě právě mate, jak píšeš, tyčinky hodně do stran s malou kuličkou, jenže na střední lilii je zase velká kulička 😞

budeš si muset počkat na reakci autora té typologie 🙂

Michaela

Uživatel
#373 - 6. 1. 2009, 10:58

u č. 2 na vnitřních kruhu u "V" není to náhodou trn , s trnem PG Václava mám na straně lva,že by to patřilo k písmeni "S" se mi nezdá,pokud už z toho koukání špatně nevidím.

kacuro

Uživatel
#374 - 6. 1. 2009, 12:43

na aukru se objevil tento groš, pán u něj uvádí, že jde o vzácnou atypickou ražbu XVIII a/1, co je hloupost, už jsem pánovi psal, určil jsem ho jako IX. d/2, co myslí ostatní??

oliver

Profilový obrázek
Moderátor
#375 - 6. 1. 2009, 16:45

pan pise dozajista nesmysly... na tu aukci sem vcera koukal a hodne rychle ji zavrel... jesli mate nekdo tabulku grosu s oznacenim R, RR, RRR a RRRR, tak pls. sem s ni... 😈

jacx

Moderátor
#376 - 6. 1. 2009, 16:47

tak dnes jsem opět doma a mám u ruky literaturu :
vezmu to popořadě
to Oliver - tvoje grošíky odshora jsem určil takto :

1. X.a/1
lev je podle mne typ X. jasně - máš li knihu patasona koukni vždy nejen do perokreseb, ale i na fotky vzadu v příloze dost pomůže porovnání a také pohled na vztah celkových proporcí lva k perlovci ap. - podle mne X. jasně
koruna bych řekl že varianta a takže asi X.a/1 - to N je zajímavé ale tupé bych zcela nevylučoval - bez zvětšení tak vypadá jasně, s detailem je to opravdu ?

2. zcela s tebou souhlasím VII b 1 nebo 3
jelkož není patrná orientace rubního rozdělovacího znaménka blíže to nepůjde

3. XIV i/2
podle mne tvar lva koruny a kombinace písma sedí pro tuto variantu

to kacuro :
už včera jsem si jej všiml i s chybným určením - na první pohled se nejedná o to co pán píše ale souhlasím s tebou že je to IX.
já bych řekl IX. e/2
docela se mi líbí a uvažuji o něm

jacx

Moderátor
#377 - 6. 1. 2009, 16:53

teda líbí - v kontextu, že uvedenou variantu nemám - ne že by nebyly hezčí

kacuro

Uživatel
#378 - 6. 1. 2009, 17:15
tak dnes jsem opět doma a mám u ruky literaturu : vezmu to popořadě to Oliver - tvoje grošíky odshora jsem určil takto : 1. X.a/1 ...

řekl bych, že lev groš určuje bude spíš na d/2, přední pravá tlapa působí méně robustním dojmem a první měsíček je součástí té tlapy. kdežto u e/2 je přední tlapa spojena s tím měsíčkem vnější stranou a působí tak robustnějším dojmem ...

Archypov

Moderátor
#379 - 6. 1. 2009, 17:19

Hovoríte o tom, čo predáva pavac? Tiež som sa pousmial. Ale je zvláštne, že toto o tej minci popíše pavac. Je to veľmi skúsený zberateľ, toto mi na neho nesedí.

kacuro

Uživatel
#380 - 6. 1. 2009, 17:23

v poledne jsem mu psal a jediná odpověď od něj byla "Díky za zprávu", ty řeči o RR tam ale dál nechal, tak nevím, jestli to nedělá úmyslně 😞

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.