Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

pavelgregor

Moderátor
#361 - 2. 1. 2009, 21:55

Dráček: Neznám. Pokud do toho půjdeš, jsem ochoten přispět určitou částkou. Když i ji pak půjčíš.
Kdyžtak pošli mailíka. 😉

kekule

Uživatel
#362 - 2. 1. 2009, 22:03

.... jen malá poznámka.... ta knížka, či spíše sborníček, je z roku 1974.... Ve stejné době vyšel Krusy jako dosud nepřekonané dílo o kontramarkách.. spíše bych doporučoval náup téhle knížky..

Dracek

Uživatel
#363 - 2. 1. 2009, 22:45

Já do ní nejdu, jen jsem toto vydání zatím neviděl...

http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

kekule

Uživatel
#364 - 2. 1. 2009, 23:01

..... na druhou stranu.... pokud by byla za to jedno euro... 😃 😃 😃 .... na doplnění.. je to obdoba našich numistických listů... vychází to v sešitech a obvykle se prodává celý ročník... v německých antikvariátech se celý ročník prodává tak za 15 - 25 EUR

oliver

Moderátor
#365 - 6. 1. 2009, 00:14

Kruci po treti dneska... mam probleeeeeeem

tak sem se snazil urcit tento gros:


ze zacatku sem si rikal, jak to bude na pohodu, kdyz je lev tak pekne videt, vzadu znamenko... i vepredu lze lecos vycist... no a pak to zacalo...

jedinej lev, kerej ma tu predni packu takhle napojenou je devitkovej... vlastne tady to je jeste jednoznacny, i rubovy znamenko sedi dobre... mohly by to byt tyto typy:

IX c/2 nebo 3
IX d/2 nebo 3
IX e/3 nebo 4
IX f/1

no... jenze tady prestava ta sranda... nejsem schopnej si vybrat korunu, coz by nebylo nic neobvykleho, clovek je nekdy zbytecne vybiravej... se zamhourenym vokem bych si asi vybral typ b, i kdyz ten je moc otevreny... jenze problem je tady:


To je prosim "N" ve slove WENCEZLAVS... no a zadne z tech "N" v devitkach nema tu spravnou spojnici uprostred.... co ted?

oliver

Moderátor
#366 - 6. 1. 2009, 01:00

Pak tu mam takoveho mrzacka, urcil jsem ho jako VII b/1 nebo 3 (lip to asi nepujde), souhlasite se mnou?


oliver

Moderátor
#367 - 6. 1. 2009, 01:17

A nakonec tento... je to H. XIV. g/1 s nizkou korunou?


kacuro

Uživatel
#368 - 6. 1. 2009, 08:12

ten první mi přijde podle lva spíš na XIV. typ, oko má negativní mezikruží a pravá přední tlapa není spojena s prvním měsíčken druhé řady (u IX. je spojena), ale když se ho snažím blíže určit, jsem v koncích 😞 zuby lva vypadají na jeden nahoře a dva dole, na ukončení horní čelisti je však jakoby vidět kousek dalšího zubu, špatně doraženého, tak možná je po dvou zubech nahoře i dole .... jenže takové N žádný ze XIV. nemá ... podle S by to mohla být c/1, ale tam zase nesedí to N ...

moc jsem Ti asi neporadil, ale ten lev je myslím opravdu XIV.

kacuro

Uživatel
#369 - 6. 1. 2009, 08:21

druhý kousek je 100% VII. typ, mate mě akorát ta koruna, škoda, že není lépe vidět. vrchní kulička na střední lilii se zdá být velká, kterou má VII. a, ale kulička na vnější lilii je zase malá a hodně do strany jako u typu b a takový typ Hána nezná, tak těžko říci ... VII. c to není, tam vychází ocas mezi třetím a čtvrtým měsíčkem, u tvého kousku je evidentně ze čtvrtého měsíčku ....

oliver

Moderátor
#370 - 6. 1. 2009, 08:30

nojo, jenze aby to byla ctrnactka, ten prvni, musel by mit tlapisku napojenou k telisku to ten previt nema... je tam jasna mezera... proto sem volil tu devitku...

s tim druhym bude potiz, no. je hodne mizernej... cecko sem vyrazil presne podle toho ocasu jak sem to minule poplet a tys me opravil... becko sem vzal kvuli tem ohnutejm tycinkam, co sou na nich perly na strane a 1 a 3 pak dle "N"

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.