Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

llibor

Uživatel
#281 - 18. 12. 2008, 15:31

pěkný. blahopřeji

Michaela

Uživatel
#282 - 18. 12. 2008, 16:54
Podle mně tak 3/3 ;-)

😃 .....je moc pěknej Topa 😉

Topa77

Uživatel
#283 - 18. 12. 2008, 17:10

Dík 😋

jacx

Moderátor
#284 - 18. 12. 2008, 17:45

Jj Topa dobře se s učil máš jedničku

Archypov

Moderátor
#285 - 18. 12. 2008, 19:57

Hovadsky gratulujem. Ja mám "najnižšiu" dvojku...

kacuro

Uživatel
#286 - 18. 12. 2008, 21:01

Archy, z toho si nic nedělej, mám také nejnižší dvojku, ale se mnou se to táhne už od ZŠ, vždycky jsem byl dvojkař 😃

oliver

Moderátor
#287 - 18. 12. 2008, 21:10

No ja sem ted sehnal asi trojku, nic moc uznavam... uz je to teda urceno jako: typ H III. a/1-5

ae ja bych to chtel zkusit upresnit... tady je foto (jde zvetsit, umele sem zvysil kontrast)


protoze nemam srovnavaci material a nevim jak presne jsou kresby v typologii, mam par dotazu...

dotaz cislo jedna... kdyz se podivam na "R" ve slove GROSSI, tak ma pomerne malou nozicku... az tak mala, aby to bylo takove "R" jako je u typu I a to ale asi neni, ze?

dotaz cislo dva: to "N" na rubu me na nic moc nesedi...

dotaz cislo tri... koncove "S" v SECVNDVS, mohlo by byt to nejvice "otevrene", ktere prislusi III a/5?

nema nekdo nejakej lepsi gros, podle kteryho by byl schopnej tento identifikovat spolehliveji? 😐

Archypov

Moderátor
#288 - 18. 12. 2008, 21:27

Pozrel som to naozaj iba zbežne, ale asi máš recht. Bude to asi trojka, podľa leva a prevedenia mesiačika vo chvoste. Hovorím, mrkol som na to len zbežne, navyše s určením, čo býva pri posudzovaní dosť skresľujúce. (Však jacx? 😉) Mohol si to posunúť bez tvojho určenia, možno by si bol milo prekvapený, keby sa to tu určilo podobne. Ale ako hovorím, vidím to podobne ako ty, si veľmi šikovný... 😎
Apropo, tá nožička v R je naozaj predsa len väčšia ako v jednotke...

jacx

Moderátor
#289 - 18. 12. 2008, 21:39

díky Archy že jsi to určil jako III.
asi tuším původce toho určení
teď nad tím sedím a snažím se najít důvody které jej k tomu vedly
Oli uvaha o širokém S tedy varianta a/5 - by mohl být správná

oliver

Moderátor
#290 - 18. 12. 2008, 22:02

Archy, dik, ale ono uz to urcene bylo, ja se s tim vesmes ztotoznil, ale bylo tam pro me par nejistot a ty jsem "nastinil"

jacx: tusis spravne puvodce urceni... nicmene predtim to bylo bez patiny a tudiz malicko hur citelne, tak sem cekal, zda to poznas 😁 😁 😁 promin

Btw. ja jsem postupoval takto: hlavnim markantem pro mne bylo prave ono koncove "S" v TERCIVS (omylem sem predtim napsal secvndvs, sorry). To je pouze u typu I-II a z casti u typu III. Takto roztazene "S" je u I a/1, II c/5 a III a/5. Typ II c/5 odpada kvuli predchozimu pismenu "V", to by muselo mit patky a nema... typ I jsem vyradil pro polohu sesticipich hvezdicek a rovnez by mel mit podle kreseb hezci krizek mezi "WENCEZLAVS TERCIUS" (coz ted vyborne potvrzuje ten Topuv co se tu dnes objevil a ktery mu uprime zavidim)... proto jsem typ I celkem s lehkym srdcem zavrhl... a tim me zbyl skutecne jen typ III u nehoz podezrivam z peti moznosti a/1-5 prave tu posledni...

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.