Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

oliver

Moderátor
#231 - 17. 11. 2008, 11:18

tak ten dvojraz by mohl ty zuby, pokud by nebyly vyrazne, hodne poznamenat... ten text ja nemam jak si o nem mluvil, takze sem vychazel jen z obrazku. zuby nevidim.

Archypov

Moderátor
#232 - 17. 11. 2008, 11:22


Odprisahal by som, že tam zuby neboli, ale neviem. Neviem robiť dobré foto, ale aspoň takýto škaredý detail. Ty asi nemáš celú Hánovu knihu, máš asi iba katalóg, je tak?
P.S. Ale typ VIII. to asi bude, nie?

oliver

Moderátor
#233 - 17. 11. 2008, 12:19

Tak tady je ten slibovanej grosik s tema zubama... v seznamu je to 126tka, urceno jako H IX. a/1 (tam sem kecal, zuby ma mit, ale tri tusim)... at je to jak je, podivejte, jak jsou ty zoubecky slabe... vetsi opotrebeni razidla, slabsi dorazeni, vetsi opotrebeni... a zoubecky nejsou...



Archypov

Moderátor
#234 - 17. 11. 2008, 12:51

Viem kam mieriš, v pohode, nehádam sa. Možno bol aj ten môj zubatý, ale pod lupou vyzerá že nie. Technike razby nerozumiem tak ako mnohí iní z vás, ale niečo som o razbe grošov pochytil, teda viem presne o čom hovoríš. Tvoj lev však zuby jednoznačne mal, to je nad všetku pochybnosť. Jednoducho je to nevyvrátiteľné. Na mojej minci možno zuby boli, ale taktisto to nie je isté, nevidno ani slabé torzo. Je mi jasné že sa na tomto nedohodneme, nie z toho pohľadu že by som chcel brániť svoj názor za každú cenu (možno v tomto prípade vôbec nemám pravdu), ale nedohodneme sa kvôli tomu, že tu v podstate nie je čo riešiť. Aspoň som nechcel diskutovať o tejto konkrétnej minci.
Ja som sa pýtal, ktorý variant je pri type VIII. bezzubý, keďže v katalógu ho Hána nemá, ale v popise nepochybuje o jeho existencii... aj keď "vyjímečně". Tak čo s tým? Existuje teda štrbavý, alebo nie?

jacx

Moderátor
#235 - 18. 11. 2008, 01:20

Archy pokud je tvoji obecnou otázku, která varianta VIII. typu má lva bez zubů, pak z textu knihy o této typologie bych usuzoval, že je to velmi vzácný jev, se kterým je možno se sestkat u kterékoliv varianty VIII. typu

jak píšeš v perokresbách v knize jsou všichni se zubama, na fotkách je možná jeden bezzubý VIII.c/1 na str.167

je to jen múj výklad - nejlépe asi u zdroje

pokud jde o groš vložený tebou 17.11. v 11:43 hod - ten bych (sic dost nejistě) určil jako H IX.b

Topa77

Uživatel
#236 - 18. 11. 2008, 18:39

Jacx: devítka podle koruny asi jo, ale podle čeho myslíš b?

Archypov

Moderátor
#237 - 18. 11. 2008, 19:14

Koruna sa aj mne zdá na typ IX., ale lev sa mi skôr pozdáva na VIII. Najmä ten zahnutý koniec chvosta k hlave. Fakt neviem, v podstate ma to ani nejako neinteresuje. 😎

jacx

Moderátor
#238 - 18. 11. 2008, 19:44

pokud jde o Archyho groš vložený sem 17.11. v 11:43 tak :
typ. H IX. jsem "hádal" podle nižší hlavy, ucha, koruny, ocas u některých IX. na fotkách je taky v konci zahnutý k uchu a taky podle způsobu napojení vodorovné horní tlapy na dolní tlapy

že varianta b podle tvaru koruny - vzhůru více se rozšiřující

blíže jestli 1,2, nebo 3 už asi nejde

Archypov

Moderátor
#239 - 18. 11. 2008, 21:35

Pozriem na to...

Topa77

Uživatel
#240 - 18. 11. 2008, 22:29

Jacx: Máš vlastně pravdu, u b je koruna nejvíce rozcapená, jak se u nás říká 🙂

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.