Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

Topa77

Uživatel
#1 - 24. 4. 2008, 17:32

Půjde určit? 😕

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

jacx

Moderátor
#2 - 24. 4. 2008, 22:24

Zdravím
určit určitě půjde
řekl bych že má nedotaženou korunu s malými perlami na koncích lilí
lev podle mne odpovídá mladšímu typu VII. nebo typu VIII. a řekl bych při troše fantazie že u něj vidím předkus - pak by to byl

H VIII. d dle tvaru N ve wencezlavs pak varianta 1 nebo 2 rubní rozdělovací znaménko vidět není
chtělo by to trochu lepší scan - ale řekl bych H VIII. d/ 1-2
co si myslí ostatní ?

tady je jeden podobný tomu tvému

ten jsem určil také určil jako H VIII d - variantu už nelze

koukni prosím na rubriku určování typů grošů - dnes v noci jsem tam hodil pár jiných W4 a zajímal by mne váš názor na moje určení - Díky

Topa77

Uživatel
#3 - 24. 4. 2008, 22:43

Dík za určení. Na Václavy IV. jsem se dal teprve nedávno a ještě je vůbec nemám v oku 😞 a každé určení mi trvá neskutečně dlouho 😉 Na ty tvé mrknu, ale dostanu se k tomu až zítra večer. Každopádně zkusím.

Pehu přišel s nápadem založit na fóru každému panovníkovi téma, tak proto jsem založil tohle 🙂 a nedával to do "určování grošů"

jacx

Moderátor
#4 - 25. 4. 2008, 01:21

S děkováním nemáš za co - taky jsem s přesnějším určováním začal celkem nedávno a to určení je můj názor - rozhodně bych se nespoléhal, že je to na 100% správně

jacx

Moderátor
#5 - 30. 4. 2008, 21:44

Tak koukám, že jsme s kolegou Topa77 v rubrikách URČOVÁNÍ GROŠů i zde na VÁCLAV IV. tento týden moc neuspěli, přesto to zkusím ještě jednou :

tenhle groš na první pohled není nic moc, ale při bližším zkoumání je celkem zajímavý:


myslím, že se jedná o VII. typ hánovy typologie- má odpovídající tvar lva - především rovná levá zadní tlapa

dokonce bych se ho odvážil i přesto že je groš dost setřelý určit na variantu - koruna s patrnou velkou perlou, tupé oblé N , ocas lva začíná před posledním měsíčkem a orientace rubního rozdělovacího znaménka odpovídá variantě :

H VII. d/1
na první phled nic moc, ale zajímavý - z aukra za 80 Kč

Topa77

Uživatel
#6 - 30. 4. 2008, 22:39

Jsem zjistil, že to určování vyžaduje dost času a trpělivosti, které teď trochu postrádám... 😞 tento víked to ale jistí 😉

jacx

Moderátor
#7 - 30. 4. 2008, 23:20

Je mi to jasný a chápu to - já teď s tím trávím vždy nějaký čas po večerech a chci si postupně groše podrobněji určit. Sebere to opravdu dost času a někdy se zaseknu a ne a ne rozhodnout. I když musím říct, že se mi samotnému zdá, že už se zlepšuji a zrychluji 😃 - jenom nevím jestli to mám správně 😕 .
Proto se také tady pokouším získat názor ostatních.

Objevil jsem ještě jeden o kterém si myslím, že je to H VII.


konkrétně VII. a/1

Topa77

Uživatel
#8 - 4. 5. 2008, 13:22

Tak jsem se konečně dostal k tomu, abych zkusil určit toho svého Václava.
vychází mi na VIII. d 3
to 3 právě podle N, které je spíš N14. Koruna je ale dost prohlá, nejprve jsem myslel, že to je koruna z typu IX. ( č.3)

jinak váží 2,57 g 🙂

oliver

Moderátor
#9 - 27. 5. 2008, 15:49

Prosim o vyreseni jednoho dilamatu...

mam dva grose Vaclava IV, oba by mely byt H XIV. g/1 (prvni mi urcil jacx - diky, druhy je od nejmenovaneho stastlivce - v seznamu pod c. 29)

obrazek je zde.

Kdyz jsem si ale vybiral ten druhy (tak abych mel jiny typ), zmatl me tvar a proporce koruny. Koruna mi v prvnim pripade prijde uzsi a mene otevrena, ve druhem pripade vice otevrena... asi je to jen blbost, ale co si o tom myslite? fotky obou jsou 1:1 (stejne meritko)... deformaci strizku pri razbe (rozmaznutim) to asi neni, kruhy jsou stejne "kulate"...

patason

Uživatel
#10 - 27. 5. 2008, 17:45

Oli to je v pořádku. Opravdu je jedna vyšší a jedna nižší. Podle mojí typologie jde v obou případech o koruny č. 7. Koruna č. 7 má složité lístky v mezerách mezi velkými liliemi (jednoduché má koruna č. 6) a existuje dokonce ve třech variantách: vysoká s pěti perlami na obruči, nižší a široká se šesti perlami na obruči a táž s pěti perlami na obruči. Podle počtu perel bohužel tvoje groše přesněji zařadit nelze.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

35. výročí VŘSR - čistá - č. 694-695

35. výročí VŘSR - čistá - č. 694-695

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Evropa - společný dům - čistá - č. 2945

Evropa - společný dům - čistá - č. 2945

Cena: 6,- Kč

Přejít na eshop
Albové listy A4 POMfila SSSR - 1988-1991 - nezasklené (61 listů), vč.zesílených euroobalů, papír 160gr.

Albové listy A4 POMfila SSSR - 1988-1991 - nezasklené (61 listů), vč.zesílených euroobalů, papír 160gr.

Cena: 781,- Kč

Přejít na eshop
Albové listy A4 POMfila ČR - ročník 2023, zákl. verze - (13 listů), bez euroobalů, nezasklené, papír 160gr.

Albové listy A4 POMfila ČR - ročník 2023, zákl. verze - (13 listů), bez euroobalů, nezasklené, papír 160gr.

Cena: 117,- Kč

Přejít na eshop
NSR - čistá - č. 782-785

NSR - čistá - č. 782-785

Cena: 32,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty SCORE 2012-13 - Carey Price - 251

Hokejové karty SCORE 2012-13 - Carey Price - 251

Cena: 20,- Kč

Přejít na eshop
Albové listy A4 POMfila SSSR  - 1957-1960 - nezasklené (59 listů), vč.zesílených obalů, papír 160gr.

Albové listy A4 POMfila SSSR - 1957-1960 - nezasklené (59 listů), vč.zesílených obalů, papír 160gr.

Cena: 767,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1825

Rakousko - čistá - č. 1825

Cena: 6,- Kč

Přejít na eshop