Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Vykupminci.cz
Numisargo

Svatováclavské dukáty

Moderátoři: Charon, Guldiner, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 79 80 81 82 83 84 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
[quote=matej-repka]
Zdravím, pracujem na príručke o dukátových razbách ČSR a ich neskorších novorazbách. Chcem sa len opýtať či nebude nikomu vadiť ak použijem nejaké Vaše názory, myšlienky...atď. MikiM, vedel by som ťa kontaktovať, mail, whattsapp a pod.? Veľmi by sa mi hodil niekto s kým by som mohol prekonzultovať nejaké informácie, takže budem rád za akúkoľvek pomoc a odozvu od kohokoľvek. Ďakujem a prajem pekný deň.

S pozdravom M
[/quote


Za mě - klidně použijte cokoliv, co jsme zde napsal a považujete pro svoji práci za přínosné...

S časem to mám (tak asi jako každý z Vás) horší... na nějakou mailovou konverzaci to nyní nevidím.... :? Nechci zůstávat dlužen odpovědi...ale položte jakýkoliv dotaz sem a určitě někdo z nás bude reagovat...[/quote=matej-repka]
« Poslední úpravu provedl(a) MikyM v 6. 6. 2024, 6:27. »
Registrovaný uživatel
Přiznám se, že tomu nerozumím... na originál to nevypadá a medailová novodobá doražba by měla certifikát...
https://aukro.cz/svatovaclavsky-dukat-1939-zm13-7064061441
Moderátor
MikyM napsal
[quote=matej-repka]
Zdravím, pracujem na príručke o dukátových razbách ČSR a ich neskorších novorazbách. Chcem sa len opýtať či nebude nikomu vadiť ak použijem nejaké Vaše názory, myšlienky...atď. MikiM, vedel by som ťa kontaktovať, mail, whattsapp a pod.? Veľmi by sa mi hodil niekto s kým by som mohol prekonzultovať nejaké informácie, takže budem rád za akúkoľvek pomoc a odozvu od kohokoľvek. Ďakujem a prajem pekný deň.

S pozdravom M
[/quote


Za mě - klidně použijte cokoliv, co jsme zde napsal a považujete pro svoji práci za přínosné...

S časem to mám (tak asi jako každý z Vás) horší... na nějakou mailovou konverzaci to nyní nevidím.... :? Nechci zůstávat dlužen odpovědi...ale položte jakýkoliv dotaz sem a určitě někdo z nás bude reagovat...


Za mne také, použijte co se vám bude hodit.
Klidně mi můžete napsat i soukromě, napište i pokud chcete použít ke své práci nějaké fotografie,mohu vám nějaké poskytnou.[/quote=MikyM]
Registrovaný uživatel
Veľmi pekne ďakujem za odozvu a ochotu. Ak budem potrebovať s niečim poradiť, tak sa sem obrátim.

S pozdravom M
Registrovaný uživatel
Guldiner napsal
Svatováclavský dukát 1939 s certifikátem ČNB...

https://machochlapovic.com/sk/svatovaclavsky-dukat-z-roku-1939-s-certifikatom-z-cnb?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR1J8s3x2VOu5T59uoaoVCUoQ9S79SyqceD5B-aaYwmwEmkL6ejlROD4Ubk_aem_AYv66s82WOy8ZUAgIdyxsBJh9_wqQ0xUqbCkQ43Wmv9txsRnePOv5pFan3ZczAgUjdbrD92UEUE_pm5BOClJV2E6


Tak jsem ho viděl i naživo...
Včera v Blavě
Registrovaný uživatel
Fotky nic moc, přes sklo vitriny ale dám to sem...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Přiznej Miky jak dlouho si u něj stál a kochal se😀.Osobně jsem ještě původní ročník 1939 na živo neměl možnost vidět navíc koukám včetně certifikace ČNB.
Ačkoliv ročníku 1939 bylo řazeno o cca 30 kusů více než ročníku 1938 zřejmě se jich, ale dochovalo absolutní minimum, což jej činí extrémně vzácný..
Pokladna mincovny Kremnica v červnu 1939 obdržela z ražebny pouze 160 kusů ražby 1939 (Slovenský stát). Je velice pravděpodobné, že dukátů s ročníkem 1939 bylo vyražených celkově pouze 180 kusů (20 kusů za ČSR + 160 ks)
Pokud se nepletu naposledy byl dražen ročník 1939 u M&Ch v roce 2017

Já se musím spokojit alespoň s certifikovanou novoražbou Kremnické mincovny

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 8. 6. 2024, 9:54. »
Registrovaný uživatel
Jj...chvilku jo...nakonec mě museli z M+CH jemně od vitrínky odstrčit, aby se mohlo o něm natáčet natáčet spot pro TV (s kamerou už mě stáli za prdelí...) :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Půl roku 2024 je pryč. V červnu se na Aukru se svatováclavskými dukáty toho vlastně moc nedělo, ale dovolte krátké shrnutí...
- poklesla mírně i nabídka. Po letech jsou poprvé dny kdy počet nabízených kusů klesne pod stovku
- ceny ještě mírně klesly, průměr 18-25T (běžné ročníky). Mince ve škatulkách za nabízené ceny jsou dnes naprosto neprodejné
- v červnu 2024 se prodalo pouhých 45 ks ((z toho 36 volných a 9 ve škatulkách)
- v tabulce jsou jako obvykle TOP ceny a počty prodaných kusů za 6.2024
- v té druhé je pak pro srovnání přehled za červny posledních let

Před námi jsou prázdniny, ty prodejím vůbec nesvědčí, ale uvidíme za měsíc...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pro bertika-b1 - "U Karla IV." dlouhodobě úplně mrtvo.... ;)

Přehled za letošní rok....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A ještě pro Guldinera a Cotopaxiho...

Přehlednou tabulku s dosaženými cenami novoražeb a medailí s motivem svatováclavského jednodukátů nedělám. Pro přehlednost a orientaci jsem si jednotlivé ražby ale očísloval jako 1.-9.:

1.Dukát 2014 (raženo 300 ks)-číslované
2.Dukát 1918-2018 (raženo 500ks) číslované
3.Dukát 1918-2018 (raženo 300ks) nečíslované, bez puncu mincovny K
4.Dukát 1918-2018 (raženo 300ks) nečíslované, s puncem mincovny K

Novoražby svatováclavských jednodukátů 1937- 1939 věnované památce autorů Otakara Španiela a Jaroslava Bendy
5. SVD 1937/2021 (raženo 20 ks + ? do sad)
6. SVD 1938/2021 (raženo 180 ks)
7. SVD 1939/2022 (raženo 120 ks)

Jiné ražby
8. Dukát 1923-2023
9. Dukát 1951-2021

Na Aukru jsem v dubnu zaznamenal prodeje těchto kousků:

č. 3 za 90 500,-Kč
č. 7 za 85 500,-Kč
č.8 za 80 000,-Kč (č. 995)
za 79 000,-Kč (č.75)
Moderátor
Miky 👍
Registrovaný uživatel
Díky Miky.
Moderátor
MikyM - opětovně moc díky za tabulky+shrnutí. Jen pro info u první tabulky rok 1923 volné ti vypadlo 23... (je tam jen cena 591 - což je pěkná cena za tu se již vyplatí kupovat po 10-kách) - tak jen info).
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
Ouuu.... děkuji za upozornění, samozřejmě tam patří 23 591,-Kč. ;)
Registrovaný uživatel
MikyM, prosím narážíš na svých toulkách po aukčních serverech hodně na falsa SVD?
Možná bych se měl zeptat přímo na Aukro, protože to jmenuješ nejvíce
_______________
Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb
« Poslední úpravu provedl(a) martinvon v 6. 7. 2024, 23:38. »
Registrovaný uživatel
Abych se přiznal, nejsem si vědom. Ono se z fotky v PC, kterou prodávající vloží ke své aukci, taky prdlajs pozná. U těch, co to je poznat i z fotky, bývá v popisu uvedeno "pozlacená kopie" nebo "novoražba".
Minci je ale potřeba vidět naživo. Zvážit ji, porovnat průměr... Když utrácím 20 a více tisíc, chci minci nejdříve vidět. A především vyhnout se škatulkám, kdoví co a v jaké kvalitě se v tom fofru a počtu při škatulkování a následném hodnocení všechno schová...
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
Přiznám se, že tomu nerozumím... na originál to nevypadá a medailová novodobá doražba by měla certifikát...
https://aukro.cz/svatovaclavsky-dukat-1939-zm13-7064061441



Příspěvek 2052:
No tady nepředpokládám originál, ale ta dosažená cena.... :shock:
« Poslední úpravu provedl(a) MikyM v 13. 7. 2024, 9:29. »
Moderátor
Falza SVD jsou docela snadno rozeznatelné i s fotografií, nejčastěji jsou to různé nekvalitní repliky, nebezpečná falza jsou v úpravách letopočtu,ale i tyto jsou výskytem ojedinělé.
Registrovaný uživatel
Díky moc, Martin
_______________
Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb
Registrovaný uživatel
Pozdě, ale přeci... holt dovolenkový detox od PC a netu.... :D

Tak "skoroprázdniny" byly v červenci i na Aukru.
- denní počet nabízených kusů klesl pod stovku
- prodalo se celkem 39 kousků svatováclavských jednodukátů, z toho 7 ve škatulce
- nic, co by překvapilo. Ceny jsou obdobné jako minulý měsíc, a vlastně i můj další komentář lze okopírovat z minulého měsíce

Přikládá pravidelné tabulky. TOP ceny za polední 3 měsíce roku 2024, i za července od roku 2021.

Tak zase za měsíc... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pro bertika-b1 - "U Karla IV." po pár měsících zase pár prodaných kousků a za zajímavé ceny...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A ještě pro Guldinera a Cotopaxiho...

Přehlednou tabulku s dosaženými cenami novoražeb a medailí s motivem svatováclavského jednodukátů nedělám. Pro přehlednost a orientaci jsem si jednotlivé ražby ale očísloval jako 1.-9.:

1.Dukát 2014 (raženo 300 ks)-číslované
2.Dukát 1918-2018 (raženo 500ks) číslované
3.Dukát 1918-2018 (raženo 300ks) nečíslované, bez puncu mincovny K
4.Dukát 1918-2018 (raženo 300ks) nečíslované, s puncem mincovny K

Novoražby svatováclavských jednodukátů 1937- 1939 věnované památce autorů Otakara Španiela a Jaroslava Bendy
5. SVD 1937/2021 (raženo 20 ks + ? do sad)
6. SVD 1938/2021 (raženo 180 ks)
7. SVD 1939/2022 (raženo 120 ks)

Jiné ražby
8. Dukát 1923-2023
9. Dukát 1951-2021

Na Aukru jsem v červenci 2024 zaznamenal prodej pouze č. 4 za 88 400,-Kč.
Registrovaný uživatel
Díky MikyM.
Moderátor
Miky díky 👍

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 79 80 81 82 83 84 >

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1