Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Vykupminci.cz
Numisargo

Svatováclavské dukáty

Moderátoři: Charon, Guldiner, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Abychom věděli... :mrgreen:

https://aukro.cz/sada-zlatych-svatovaclavskych-dukatu-1923-1936-ngc-ms64-top-kvalita-7045957339

Zaujalo mě 22 přihazujících ....
Moderátor
Miky já bych si to take přál aby se trh znovu nastartoval,ale zatím to je jaké to je...

Historie přihazování mě moc nepřesvědčila..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
on už prodejce není zrovna záruka serióznosti, "výherce" je kaspym1990, vyhrává toho dost, ale komentář dostal jenom za jeden nákup dukátu...
Registrovaný uživatel
Září v čudu... teda letí to... za chvilku budou ve výlohách už zase vánoční ozdoby... :shock:

No a jak si v září roku 2023 vedly na Aukru svatováclavské jednodukáty?
Jako každý měsíc, mi dovolte krátký komentář....

- pořád je o tyto mince zájem :mrgreen:
- ve sledování jsem měl denně hóódně přes 100 ks
- pokud to nepřestřelíte s počáteční cenou, vždy si mince najde kupce
- potvrdil se stále pokračující mírný pokles cen u většiny prodaných mincí oproti minulému období
- v září 2023 se prodalo na Aukru celkem 92 (!!) ks mincí
- z toho se prodalo 34 volných mincí a 58 (!) ve škatulce. Pomalu se začíná potvrzovat také, že móda mince ve škatulce začíná ovládat trh a kupující tuto hru s mincí na plastovou schovávanou, začínají akceptovat ;) (V nabídce už mince v plastu převládají jednoznačně)
- zajímavostí v září byl prodej celé zaškatulkované sady 1923-1936 za 990 000,-Kč (viz předcházející příspěvky)

Teď nás čekají na podzim velké sálovky, tak uvidíme pro srovnání....

No a nesmí chybět tabulky počtu prodaných kusů a dosažených TOP cen Svatováclavských jednodukátů ve s rovnání za poslední tři září. Snad mi nic neuteklo...
Pravda je, že některé TOP ceny za škatulky (viz také předcházející příspěvky) to dost zkreslují. Ustřelily od průměrů hodně nahoru... Tak to berte v patrnosti....

Tož, asi tak vše.... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pro bertika -b1 jeho Karel IV. ...

Tady dávám tabulku za poslední tři měsíce kalendářního roku. Taky pozoruji všeobecně mírný pokles přehřátých cen...
A prodává se jich (resp. nabízí) relativně málo ....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A samozřejmě ještě přehled i pro Barbara a Cotopaxiho...

Přehlednou tabulku s dosaženými cenami novoražeb a medailí s motivem svatováclavského jednodukátů u těchto mincí nedělám, ale pro přehlednost a orientaci jsem si je už dříve očísloval jako 1.-9.:

1.Dukát 2014 (raženo 300 ks)-číslované
2.Dukát 1918-2018 (raženo 500ks) číslované
3.Dukát 1918-2018 (raženo 300ks) nečíslované, bez puncu mincovny K
4.Dukát 1918-2018 (raženo 300ks) nečíslované, s puncem mincovny K

Novoražby svatováclavských jednodukátů 1937- 1939 věnované památce autorů Otakara Španiela a Jaroslava Bendy
5. SVD 1937/2021 (raženo 20 ks + ? do sad)
6. SVD 1938/2021 (raženo 180 ks)
7. SVD 1939/2022 (raženo 120 ks)

Jiné ražby
8. Dukát 1923-2023
9. Dukát 1951 2021

Možná mě něco uteklo, spíš asi ne (když tak barbare doplň) , zaregistroval jsem na Aukru v září prodeje:

- č. 3 za 151 000,-Kč
- č. 7 za 175 000,-Kč
Moderátor
Miky díky...

Ještě něco k těm zkouškám sv.dukatů
Na webu se mi podařilo nalézt označení zkouška na stříbrných odražcích sv dukátů,které jsou provedením zcela odlišné navíc jsou na reverzní straně mincí...
Bohužel kvalita fotek není nejlepší

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Díky MikyM.
Moderátor
MikyM - díky za shrnutí září a uvidíme jak bude vypadat říjen :-)
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Moderátor
arc napsal
on už prodejce není zrovna záruka serióznosti, "výherce" je kaspym1990, vyhrává toho dost, ale komentář dostal jenom za jeden nákup dukátu...

arc - mohu se zeptat, jak si přišel na to, že tu sadu SVD 1923-1936 vyhrál kaspym1990, když je výherce skryt??
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
« Poslední úpravu provedl(a) Charon v 2. 10. 2023, 13:00. »
Registrovaný uživatel
charon: tady to bylo velmi snadné, prodejce ho sám okomentil u jiné své aukce, aby měl alespoň 2 hodnocení... více po mailu archivek@protonmail.com

charon - děkuji za doplnění a jinak jsem Ti psal mail
« Poslední úpravu provedl(a) Charon v 2. 10. 2023, 13:08. »
Registrovaný uživatel
O víkendu proběhla první část e-aukce Aurea Praha, byly tam i svatováclavské jednodukáty....

- celkem 41 ks (35 volných a 6 ve škatulkách)
- prodaly se všechny
- dosažené TOP ceny a počty ks viz tabulka (ta 2 ks 1936 byly poškozené - úhozy v ploše, nebo hrana), proto ty nízké ceny
- ceny mincí běžné kvality asi reálné pro dnešní trh...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ještě pro Cotopaxiho....blíží se aukce MaCH a mají v nabídce číslovaný jednodukát - č. 439...
Moderátor
Aukce která ve finále neměla konce.

https://aukro.cz/svatovaclavske-dukaty-1923-2023-novinka-pouze-100-sad-vyprodano-7046626562?utm_source=transactional_email&utm_medium=email&utm_content=NOTICE_TO_BUYER_AUCTION_END_LOSE&sleId=VFJBTlNBQ1RJT05BTDozODUyNTQ2NDoyN2Y1MDgwOC1jODU2LTQ5NmEtYjU3NC1mMDNmNTFlOGE4NjQ%3D
Registrovaný uživatel
to si dala Národná pokladnica vyrobiť v Kremnici?
Mohol si obyčajný zberateľ tú sadu objednať priamo v mincovni?
Aká bola emisná cena?
Podľa mňa je to len divadlo, je potrebné urobiť cenu. Za cca dve unce zlata slušná cena.
Moderátor
dula77 napsal
to si dala Národná pokladnica vyrobiť v Kremnici?
Mohol si obyčajný zberateľ tú sadu objednať priamo v mincovni?
Aká bola emisná cena?
Podľa mňa je to len divadlo, je potrebné urobiť cenu. Za cca dve unce zlata slušná cena.


Osobně se zajímám o tyto ražby, jediné novodobé kopie které jsou legitimní a naprosto totožné s původním originálem..
Jako sběratel,ale také investor je to pro mne zcela čistě investiční záležitost, něco jako bitcoin,ale v hmotné podobě :)
V posledních letech nehledě na aktuální krizi, která se promítla i do cen některých mincí, se u těchto ražeb nijak výrazně nepodepsala.Narodní pokladnice s tímto nemá nic společného jedná se o soukromé ražby na základě získaných práv k těmto ražbám.
Například aktuálně sada 2014 č.1 se nachází na aukci Macho Chlapovič vyvolavačka 100tis eur, dokonce jsou pravidelně uváděny v jejich katalozích.
Samozřejmě souhlasím, není to pro každého a může to být tenký led ostatně jako jsme byli svědky u původních prvorepublikových ražeb, či jiných českých a československých ražeb...
Aukce jsem se také zúčastnil,ale bohužel cena šla příliš nahoru..
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 3. 10. 2023, 21:27. »
Moderátor
martinvon napsal
Barbare, to je laserem??
Myslím ten nápis Zkouška


Martine včera se mi podařilo kontaktovat Kremnickou mincovnu a
dostal jsem tuto odpověď..
Dobrý deň,
označenie "ZKOUŠKA" bolo urobené po razbe gravírovaním laserom.

Následně na otázku jak dlouho tuto metodu mincovna používá, dorazila tato odpověď..
Na toto Vám neviem dať exaktnú odpoveď, laserovú technológiu už máme niekoľko rokov, min. 10 rokov. Pre označovanie laserom vo výrobku sa rozhodujeme vždy individuálne podľa špecifickosti výrobku a dohody so zákazníkom.
Registrovaný uživatel
Poznámka na okraj...
V rusku začali používat laser místo raznic punců už před '89, páč jim ty raznice mršily výrobky.
_______________
Jedna dvě, Baba jde. Jde si Jaga pro tebe.
Moderátor
Gorila díky za doplnění,to vše by mohl přispět k objasnění záhady kolem Martinova 50h.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
...Jako sběratel,ale také investor je to pro mne zcela čistě investiční záležitost, něco jako bitcoin,ale v hmotné podobě :) ...

Čítal som to stokrát a stalo sa neuveriteľné. Do bodky súhlasím s Barbarom. :shock:
_______________
Processed coin catalogs 4.068 Auctions / 33.800 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
gorila napsal
V rusku začali používat laser místo raznic punců už před '89, páč jim ty raznice mršily výrobky.

Súhlas. Nenecháme si predsa mršiť krásne výrobky nepodarenými (skúšobnými) raznicami. Konečne prišla doba, keď už nebudeme zbierať razené mince z mincovne, ale krásne laserom gravírované pliešky v MS68 z lunaparku. :)
_______________
Processed coin catalogs 4.068 Auctions / 33.800 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
barbar napsal
martinvon napsal
Barbare, to je laserem??
Myslím ten nápis Zkouška


Martine včera se mi podařilo kontaktovat Kremnickou mincovnu a
dostal jsem tuto odpověď..
Dobrý deň,
označenie "ZKOUŠKA" bolo urobené po razbe gravírovaním laserom.

Následně na otázku jak dlouho tuto metodu mincovna používá, dorazila tato odpověď..
Na toto Vám neviem dať exaktnú odpoveď, laserovú technológiu už máme niekoľko rokov, min. 10 rokov. Pre označovanie laserom vo výrobku sa rozhodujeme vždy individuálne podľa špecifickosti výrobku a dohody so zákazníkom.


Jj, díky za dobrou zprávu. Minci jsem tenkrát prodal v aukci, už ani nevím za kolik a komu :'( Už nemám ani fotky, ale ty se dají najít tady.
Mám tady ale sesypané haléřové mince do několika krabic, jak je nakupuji nebo dostávám a které jsem ještě neprohlédl. Tak možná se na to v zimě podívám, protože to muselo být někde v nějaké várce nákupu.....
_______________
Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb
« Poslední úpravu provedl(a) martinvon v 4. 10. 2023, 13:29. »
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
gorila napsal
V rusku začali používat laser místo raznic punců už před '89, páč jim ty raznice mršily výrobky.

Súhlas. Nenecháme si predsa mršiť krásne výrobky nepodarenými (skúšobnými) raznicami. Konečne prišla doba, keď už nebudeme zbierať razené mince z mincovne, ale krásne laserom gravírované pliešky v MS68 z lunaparku. :)


Upřesnění: Puncování raznicemi bylo nahrazeno gravírováním laserem.
_______________
Jedna dvě, Baba jde. Jde si Jaga pro tebe.
Moderátor
gorila napsal
Fidzi napsal
gorila napsal
V rusku začali používat laser místo raznic punců už před '89, páč jim ty raznice mršily výrobky.

Súhlas. Nenecháme si predsa mršiť krásne výrobky nepodarenými (skúšobnými) raznicami. Konečne prišla doba, keď už nebudeme zbierať razené mince z mincovne, ale krásne laserom gravírované pliešky v MS68 z lunaparku. :)


Upřesnění: Puncování raznicemi bylo nahrazeno gravírováním laserem.


Je to spíš jak napsali s Kremnice, že se jedná o individuální záležitost a záleží na mnoha věcech jako specifikace výrobku i samotné zakázce..
Puncování raznicemi se stále používá například novodobé sřibrné odrážky sv.dukatů..
Registrovaný uživatel
Ach jo... Tak to zopakuju.

V rusku začali používat gravírování laserem místo raznic punců už před '89, páč jim ty raznice mršily výrobky.
_______________
Jedna dvě, Baba jde. Jde si Jaga pro tebe.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... > »

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1