Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Vykupminci.cz
Numisargo

Svatováclavské dukáty

Moderátoři: Charon, Guldiner, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
MikiM - 10
Charon - 9
Jano7B9 - 8
Profa - 7
barbar - replika, nehodnotím
Registrovaný uživatel
Pro Cotopaxi:
mrkněte prosím sem...
https://www.numismatika-olomouc.cz/zlate-mince-ceskoslovenske/svatovaclavske-dukaty-1923-1939/produkt-dukat-1923-cislovany/
Bez udání ceny a data prodeje, byly zde nabízeny a prodány 2 ks číslovaných jednodukátů a to č. 451 a 976-možná by se to mělo pro úplnost zaznamenat do vašeho přehledu jako další prodej...?
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Tak tady ho máme...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Jen na okraj k tomu docela povedenému návrhu - je to téměř přesně hlava Václava z Václaváku, tak doufám, že to má ČNB doma u Myslbeků pošéfované. Ještě napadá někoho jeden dobrý důvod, proč by měl být dukát bez letopočtu?
Moderátor
Bez letopočtu nejspíš proto, že dukát bude ražený s ročním spoždením na místo 2023 k 100 letetému výročí zahájení ražby sv.dukatů...

Návrh se mi také líbí, není špatný,trocha mi vadí portrét jak hlavy Václava tak lva zasahují do opisu ...
Moderátor
MINCE CHARON

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem





_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Moderátor
MINCE BARBAR

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem





_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Moderátor
Mince MikyM

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem



_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Moderátor
Mince jano7B9
Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Moderátor
Mince Profa

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Bez letopočtu nejspíš proto, že dukát bude ražený s ročním spoždením na místo 2023 k 100 letetému výročí zahájení ražby sv.dukatů...

Návrh se mi také líbí, není špatný,trocha mi vadí portrét jak hlavy Václava tak lva zasahují do opisu ...



Bez letopočtu asi proto, že se to bude razit už nafurt... kvanta, do nekonečna..., aby s tím nikdo nekšeftoval... každý si bude moci koupi kdykoliv jeden kus, který bude mít každý stejný...

Nevím, proč je furt tendence dělat toho lva na našich mincí tak velkého... tady to tedy přehnali ...
« Poslední úpravu provedl(a) MikyM v 29. 12. 2022, 14:31. »
Registrovaný uživatel
I kdyby to chtěli razit mnoho let, tak není důvod tam nedat rok. Existuje vůbec za posledních 100 let nějaká mince naše či cizí bez letopočtu?
Registrovaný uživatel
rektor napsal
I kdyby to chtěli razit mnoho let, tak není důvod tam nedat rok. Existuje vůbec za posledních 100 let nějaká mince naše či cizí bez letopočtu?


A proč by se třeba v roce 2026 měla razit zlatá mince s letopočtem 2024? To přece nedává smysl...

Mince bez letopočtu?
Oběžná asi ne... asi určitě... nevybavuji si...

Různé dukátové nebo pamětní ražby apod., to nevím, takový přehled zase nemám...
Registrovaný uživatel
Nepůjde o oběživo, půjde o obchodní minci ...

OBCHODNÍ ZLATÉ MINCE – DUKÁTY - 2024 - 1 DUKÁT SV. VÁCLAV - ZLATÁ OBCHODNÍ MINCE S MOTIVEM SVATÉHO VÁCLAVA
2024 - 1 dukát sv. Václav - zlatá obchodní mince s motivem svatého Václava
Parametry dukátů odpovídají sběratelsky oblíbeným dukátovým ražbám.


V emisním plánu ČNB zatím není stanoveno zda budou dukáty raženy ve špičkové kvalitě, nebo v b.k. nebo budou dostupná obě provedení. Jedná se o bezlimitní ražbu kdy náklad mince je stanoven dle došlých objednávek popř. může být v budoucnu i provedena doražba.

Plánovaná emise: 25.9.2024

Limit ražby není omezen.

Do třetího kola postoupilo pět návrhů, které komise označila za tematicky i výtvarně nejzdařilejší. První cenu a doporučení k realizaci získal návrh akademického sochaře Vladimíra Oppla za vynikající portrét svatého Václava s přilbou na rubové straně a dokonalé ztvárnění českého lva. Na lícní straně je navíc český lev doplněn vhodnou symbolikou lipových lístků, kterými je prokládán opis ČESKÁ REPUBLIKA.

Bankovní rada České národní banky na svém jednání dne 8. prosince 2022 potvrdila rozhodnutí komise a schválila realizaci mince podle návrhu akademického sochaře Vladimíra Oppla.

Autor: ak. soch. Vladimír Oppl
Razila: Česká mincovna a.s.

Průměr: 19.75 mm, hmotnost: 3.49 g

EMISE: 2024

Ryzost: 986/1000 Au
Registrovaný uživatel
Firma ČM inzeruje na svých stránkách už dnes orientační cenu 5950,-Kč ...
Registrovaný uživatel
Ještě jsem se dočetl, že ...
"ČNB v závěru roku 2024 poprvé vydá jednodukát s motivem sv. Václava bez vazby
na toto původní výročí v otevřené emisi. To znamená, že náklad nebude limitován a emitované
množství bude stanovováno administrativně s ohledem na všeobecný zájem. ČNB nebude
zveřejňovat skutečně emitované množství až do případného definitivního rozhodnutí o ukončení výroby. Ani to však nevylučuje pozdější obnovení výroby a prodeje."
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 29. 12. 2022, 15:20. »
Moderátor
Tím,že chybí alespoň letopočet, když už nebude uveden ani náklad, budou časem mince ztrácet atraktivitu a tím i sběratelskou hodnotu.V průběhu let a pravděpodobných doražbách bude dukátů kvanta.Škoda ,že k důkatum není plánovaná alespoň nějaká varianta omezeného nákladů, třeba prvních 1000kusů číslovaných.. aktuálně ze strany ČNB je to čistě jen komerční záležitost oslovit co nejvíce lidí a prodat,co nejvíce kusů...
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 29. 12. 2022, 15:17. »
Moderátor
MikyM napsal
Ještě jsem se dočetl, že ...
"ČNB v závěru roku 2024 poprvé vydá jednodukát s motivem sv. Václava bez vazby
na toto původní výročí v otevřené emisi. To znamená, že náklad nebude limitován a emitované
množství bude stanovováno administrativně s ohledem na všeobecný zájem. ČNB nebude
zveřejňovat skutečně emitované množství až do případného definitivního rozhodnutí o ukončení výroby. Ani to však nevylučuje pozdější obnovení výroby a prodeje."



:mrgreen:
Moderátor
Jeden z důvodu proč jsem se osobně přiklonil k legitimním sice soukromým ražbám,ale původního motivu Bendy a Španiela včetně ražby v původní kremnické mincovny.Mince jsou v limitovaném nákladu, plně certifikované ve své originální etui, tím vším si získali vysoký sběratelský a zároveň investiční potenciál...
Foto jubilejní sv.dukát číslovaný náklad 500kusů..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Motiv z těch 3 je to rozhodně nejlepší, to druhý a třetí místo bylo moc moderní a za mě i jednoduchý motiv, tohle je krásně propracovaný. O to víc mě nyní mrzí, že udělali to, co udělali. Mohla to být nejlepší sběratelská záležitost několika desetíletí. Poměrně pěkný motiv a náklad 15 000 prvního českého dukátu. Teď z 3,5 tun zlata může ČNB toho nabouchat milion. Což bude už o ničem, jeden ano, ale jako investiční a sběratelská záležitost to úplně skončilo, lidi chtějí to, co je vzácné, ne co má každý, kdyby alespoň každý rok razili podle objednávek, jak za první republiky, tak neřeknu nic. Ale zajímalo by mě kterej debil takto rozhodl a vlastně zničil nejlepší záležitost půlstoletí.
Moderátor
manas123 napsal
Motiv z těch 3 je to rozhodně nejlepší, to druhý a třetí místo bylo moc moderní a za mě i jednoduchý motiv, tohle je krásně propracovaný. O to víc mě nyní mrzí, že udělali to, co udělali. Mohla to být nejlepší sběratelská záležitost několika desetíletí. Poměrně pěkný motiv a náklad 15 000 prvního českého dukátu. Teď z 3,5 tun zlata může ČNB toho nabouchat milion. Což bude už o ničem, jeden ano, ale jako investiční a sběratelská záležitost to úplně skončilo, lidi chtějí to, co je vzácné, ne co má každý, kdyby alespoň každý rok razili podle objednávek, jak za první republiky, tak neřeknu nic. Ale zajímalo by mě kterej debil takto rozhodl a vlastně zničil nejlepší záležitost půlstoletí.


Naprostý souhlas... Je to ubohé komerční zpackaní tak významné ražby, v podstatě symbou státnosti našeho prvního českého sv.dukátu.
Tohle hloupý rozhodnutí by mělo stát místo, funkci těch kteří o tom ve finále rozhodovali..
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 29. 12. 2022, 19:18. »
Registrovaný uživatel
Dovolím si přispět opačným mým pohledem (a je úplně jedno, že dle mého názoru současná ražba bez letopočtu je nesmysl...). Investiční mince – jak já chápu záměr ČNB – je zkrátka jiný produkt pro jinou cílovou skupinu, než pro numusmatiky / sběratele. Investiční mince = spekualce, komodita přístupná masám lidí – přesný opak numismatiky...
Registrovaný uživatel
To spíše vypadá na nepochopení daného trhu ze strany ČNB. Když si vezmu, kolik zlatých a stříbrných mincí ( s letopočtem) se každý rok vyrazí po celém světě.
_______________
Jedna dvě, Baba jde. Jde si Jaga pro tebe.
Moderátor
Manas 123 to napsal jasně.
Podtrhnu zásadní fakt a to ten, že lidé chtějí vlastnit to co je alespoň trochu vzácné a né to co je a bude běžně a vždy dostupné všem ..
Na barák ,nájem, auťák, třeba i kuchyňskou linku, či pořádný rybářský náčiní a mnohé další si musíš vydělat, o to víc si toho pak vážíš .
Samozřejmě to platí i pro zajímavé mince.Znevážit takovou jedinečnou šanci jakou měla ČNB a v podstatě znehodnotit takto jedinečnou ražbu jako je první český svatováclavský dukát je nehoráznost, která nemá žádné ospravedlnění .
Doufám, že tyhle reakce se dostanou do vyšších míst ČNB a jisté osoby, které o těchto věcech rozhodují, přehodnotí svá rozhodnutí..
Moderátor
yks napsal
Dovolím si přispět opačným mým pohledem (a je úplně jedno, že dle mého názoru současná ražba bez letopočtu je nesmysl...). Investiční mince – jak já chápu záměr ČNB – je zkrátka jiný produkt pro jinou cílovou skupinu, než pro numusmatiky / sběratele. Investiční mince = spekualce, komodita přístupná masám lidí – přesný opak numismatiky...


Masám lidí na to zapomeňte, pokud se nejedná o komoditu, která výslovně ponese tržní cenu zlata, je to k ničemu.
Lidé po počáteční pořizovacích euforií na základě různorodých reklamních podnětů na což zřejmě sází ČNB od toho dají časem ruce pryč, když jim dojde jak obyčejnou věc vlastní,ke všemu přeplacenou, jelikož cena bude adekvátně komerčně vyšší než tržní cena zlata a jak jinak se to bude za výkupní cenu zlata vracet zpátky ČNB .. ;)
Je to zvrácená čistá komerční záležitost ČNB, využít stých jubilejních let od začátku ražby svatováclavských dukátů ve svůj prospěch pod záštitou teorie dostupnosti všem,nabouchat desítky,stovky tisíc dukátů a tím je v podstatě znehodnotit a pak je z větší části vykoupit zpět, samozřejmě s tím,že nikdy nebudou zveřejněny informace jako náklady atd.
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 30. 12. 2022, 13:22. »
Registrovaný uživatel
Jestli budou razit neomezené množství za cca á 6 000,-, tak to je lepší si kupovat tento dukát https://www.muenzeoesterreich.at/eng/produkte/1-ducat
Mohli vybrat z původních návrhů. Já osobně bych preferoval Šejnostův návrh. Mně se prostě Španielův nelíbí a o posledním vítězném návrhu 2024 škoda mluvit. Škoda, že někdo nepřemluvil např. Karla Zemana a nebo nezkusili získat Harcubovo ztvárnění lva. Každý má jiné vidění :D .

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... > »

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1