Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘÍBRNÉ MINCE - BEZ LETOPOČTU <

Vykupminci.cz
Numisargo

> STŘÍBRNÉ MINCE - BEZ LETOPOČTU <

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Cach ho uvádí k Václavovi.
Nejde ale nepodoktnout, že stejný motiv je na víd.feniku Přemysla II. z mincovny Vídeň. Koch B170.
Moderátor
K prirazeni techto razeb dost casto poslouzilo pomerne malo informaci z nalezovych okolnosti. Mince jsou vetsinou neme (existuji i s opisem), ikonograficky casto velmi podobne, drobne nuance zapricini, ze je mince razena uplne jinemu panovnikovi a na uplne jine uzemi (viz korunovane a nekorunovane zrudicky na nich)... jak jsem k teto minci komentoval na jinem miste, jiste je 13. stoleti, zrejme datove blizko predelu vlade Premysla a Vaclava. Kdyz to dozenu k absurdite (nechytejte mne za slovo), muze to byt razba razena za vlady obou... tak se pak rozhodnete... k razeni minci se pouziva proste zazita typologie, paklize je duvod k jinemu zarazeni, je treba se odvolat na konkretni praci ci publikaci, kde se stary nazor vyvraci... jinak bych se proste drzel Cacha.
Registrovaný uživatel
Děkuji za informace. Udělám to tak, že si jej přiřadím: Václav II. Cach 1002 (pozn.- nebo Přemysl Otakar II. ) Asi tak?!
Moderátor
pokud ti nekdo neda konkretni odkaz na clanek / studii, ze to ma byt jinak, muzes si myslim tak... nicemu tim neublizis...
Registrovaný uživatel
oliver napsal
pokud ti nekdo neda konkretni odkaz na clanek / studii, ze to ma byt jinak, muzes si myslim tak... nicemu tim neublizis...

Dik! :)
Registrovaný uživatel
zdravim,
pomohol by niekto s identifikaciou prip. v akej cenovej relacii sa pohybuje tato minca ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
http://stare-mince.webnode.cz/album/mince-13-stoleti/#snimek269-jpg1
může být ??
Moderátor
Tak jsem se po týdnu vrátil z dovolené a hned jsem se málem složil smíchy.
Je to opravdu tzv. banov denár ražený pro Slavonsko.
Ten "nečitelný" opis je: MONETA REGIS P SCLAVONIA
Ten "pes" je ve skutečnosti kuna, kterou má Slavonsko ve znaku dodnes :twisted:
Moderátor
presne je to Unger 12, tj. Istvan V. (1270 - 1272)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
jinak pro doplneni... horsim stavem jsem se chlubil pred par mesici zde:

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/chlubirna-_post_-169388#post169388

cena - nakou stovecku rozhodne (spis vic) a ten tvuj je pekny, ale to ti reknou spis odbornici
Registrovaný uživatel
v nabídkách na ebay je vidět velmi často, jen k nám jich zabloudí trochu méně, ale žádná vzácnost a stav zdejšího je průměrný...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
dakujem za expresne urcenie a odpovede, tato stranka sa mi zacina pacit stale viac a to som sem zabludil uplnou nahodu.. normalne ma nejak zacali zaujimat "stare veci" vo vseobecnosti :-)
Registrovaný uživatel
Malá prosba....co se mi to vlastně dostalo do ruky??? Rozměr je 12x13mm. Díky. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Bigger napsal
Malá prosba....co se mi to vlastně dostalo do ruky??? Rozměr je 12x13mm. Díky. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Jsem napnutej....nikdo neví? Prosím......
Moderátor
Ale vi (snad). Biggeru nekteri musi bohuzel pres den take pracovat :mrgreen:
Friedrich der Schöne (Fridrich I. Slicny) jako rimsky kral 1314-1330, fenik, mincovna Viden
CNA B208
« Poslední úpravu provedl(a) Kucera v 27. 6. 2012, 19:11. »
Registrovaný uživatel
marek 77, ten štefan V. končí na aukciách (našich i zahraničných) tak od 10 do 20 €.
Moderátor
Saracen: tak v takovem stavu za 10 EUR beru v jakemkoli mnozstvi
(obratem udam na aukci napr. Raucha za 30-40 EUR minus provize)
Registrovaný uživatel
tenzor: denar ma pekne detaily, ale je olamany a prasknuty, v sucasnosti keby ten dotycny dal denar do aukcie tak by asi skoncil (do 20€), resp. ja mam zopar takych aj za lacnejsie. Sledujem aukcie a tak idu, jasne ze niekedy sa stane, ze cena skoci daleko vyssie.
Moderátor
Pravda, ta prasklinka tam je, ale co jsem tak sledoval aukce u Raucha v poslednim roce, tak az na tu posledni ceny podobnych denaru byly 25-30 EUR (=30-36 EUR s prirazkou aukcni firmy) a kdyz jsem na nektere daval limit 20 EUR, tak jsem nemel sanci.
Samozrejme verim tomu, ze u nas / na Slovensku by se za tech 500 / 20 EUR sehnat dal.
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
Ale vi (snad). Biggeru nekteri musi bohuzel pres den take pracovat :mrgreen:
Friedrich der Schöne (Fridrich I. Slicny) jako rimsky kral 1314-1330, fenik, mincovna Viden
CNA B208

Díky!
Registrovaný uživatel
Určení a dotaz na cenu. 19,58g 39 x 2,2 mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dotaz na cenu této asi pamětní mince. 39 x 3 mm váhu a ryzost píšou na minci.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
to Venawass: Ta posledna asi zrejme nebude pamatna ale len nejaky zeton.
Registrovaný uživatel
první je kopie čínského dolaru 21 (= 1932)
Registrovaný uživatel
Venawass: posledni je zeton z Jackson Rancheria kasina v Kalifornii (je to tam napsane). Asi si to nekdo vzal jako upominku nebo svuj stastny zetonek. Normalne bez ceny, ale mozna kdyby's jel okolo, tak si za nej muzes zahrat a bude mit cenu ve vymene par dolaru :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘÍBRNÉ MINCE - BEZ LETOPOČTU <

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1