Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘÍBRNÉ MINCE - BEZ LETOPOČTU <

Vykupminci.cz
Numisargo

> STŘÍBRNÉ MINCE - BEZ LETOPOČTU <

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
rekomanda z mimo EU jdou také skrze RTG a kontrolují se...(pokud tam něco prosvítí)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
tenzor napsal
turtle: tak nad tim tak premyslim a za tu cenu by se to sice dalo, jenze kdyz to dostane do pazour nas celni urad (a nepomuze ani, kdyz tam bude psana nizsi hodnota, stejne to daji pod scan a otevrou), tak doplatim DPH 20% + clo + 220 Kc poste za zastupovani v celnim rizeni. Plus budu minimalne mesic cekat.

Takze diky za nabidku, ale asi si radsi pockam na jiny.

Já vůbec nechápu o čem to mluvíš. Co je to DPH a jaké celní řízení? Já kupuju mince po celém světě a do jednoho tisíce dollarů nic neplatím.
A to Vám kontrolují i doporučený dopis? :shock:


čeče u nás sa o demokracii len vypráva --- cesta daleká.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Turtle: Nové nařízení EU platné od dubna 2011, DPH se počítá na všechny zásilky cennější než 22€(včetně poštovného) ze všech zemí mimo EU + dodatečné poplatky nenažrané poště...(to i když doložíš nižší cenu na celnici) :roll:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Přece mi nechcete tvrdit že z mince za $80 platí clo či co? :shock:
A co je to to DPH?
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Přece mi nechcete tvrdit že z mince za $80 platí clo či co? :shock:
A co je to to DPH?

clo u 80$ ne, ale DPH 19% ano...(+ nemalé poplatky poště) :|
DPH - daň z přidané hodnoty...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Clo se plati vlastne az nad 100 EUR ci tak nejak.. ale DPH navic (20% z celkove ceny, tedy i z postovneho) proste zaplatit musim. A taky poplatky poste 220 Kc za to, ze mi zadrzi zasilku na nekolik tydnu, otevrou a chteji po me dolozit cenu (dokonce se plati nejaky poplatek kolem 100 Kc pokud bych prokazal, ze to nemelo jit do celniho rizeni, protoze cena byla nizsi nez 22 EUR, pry na to podle nejakych zakonu maji pravo). Holt realita EU.
vassilij: tak o tom, ze by doporucene dopisy mely vyjimku nic nevim. To by to tak posilali za chvili uplne vsichni. Myslim ze maximalne muzu mit stesti, ze to pod scan nepujde, ale riziko je prilis velke.
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 14. 12. 2011, 16:15. »
Registrovaný uživatel
pavelgregor: dakujem.
_______________
Registrovaný uživatel
To tenzor: já si vše nechávám posílat doporučeně a musím zaklepat, zatím bez problémů. Je ale pravda, že vždy trnu hrůzou, jestli zásilka dojde - bez pojištění je totiž riziko na mé straně.
Registrovaný uživatel
Pokud se nemylim, je to takto (ale melo by to prijit do jineho vlakna, spravce snad promine, nebot jsou s tim obcas problemy a mincickaru se to muze casto tykat):

Doporuceny dopis nema vyjimku. Doporucene muze je i cenne psani. Jde ale o cenu, kterou udas. Kdyz neudas nic, tak to pak cenu nema a pri ztrate ti posta nic nehradi, nebo hraji nejaky maly pausal (500 Kc u ceske posty). Pokud uvedes cenu, jde to celnim rizenim (pokud je zasilka zasilana ze zemi 3tiho sveta neboli mimo EU). Samozrejme celnici se mohou i na doporuceny dopis kouknout a chtit overit, ze je to opravdu levna vec a pak to jde opet celnim rizenim.

Celnici asi automaticky jdou po vecech, ktere vypadaji jak koupene nekde pres inet. Kdyz ma obalka napis ebay (casto velci prodejci pres ebay maji samolepky s adresou, kde je to napsano), tak to asi bije do oci.

V pripade procleni musite napsat plnou moc poste, ze to ma za vas udelat (nauctuji si za to snad dokonce 250 Kc), pak popis, co to je a bud nejake prohlaseni, ze je to darek (od zasilatele), v pripade koupene veci chteji videt ucet, coz muze byt problem, nicmene staci treba ofotit vypis z PayPalu, banky nebo z ebaye. Podle toho budou celnici vymerovat dan a clo, pokud nejake bude. Jsou tam figle samozrejme ;) U toho je zajimave, ze celni prohlaseni, ktere se casto s vecmi posila, je pro ne nezajimave, i kdyz je to defacto prohlaseni odesilatele s jeho podpisem, stejne to mohou chtit znovu.

Jak tohle odeslete, tak pri problemech s vami komunikuji maily, coz je fajn. Po nejake dobe u vas zazvoni postak a chce zaplatit DPH, pripadne clo a jejich poplatek.

Nektere spolecnosti jako Fedex se defacto o vsechno postaraji, coz je pohodlnejsi, ale kdyz jsem si pred 2 lety neco nechal poslat z USA Fedexem, zaplatil jsem 200 dolaru, coz jsem dlouho rozdychaval.

A jen historku na zaver - kamoska si nechala posilat preze me nejake casti korejskych loutek. Docela dobre udelane (take pekne drahe). Byla docela sranda celnikum vysvetlovat, ze v baliku je hlava a dve lykantropi ruce :)
Registrovaný uživatel
Je pravdou, že to co vymysleli ti byrokrati, tak mě pěkně štve, když to řeknu slušně. Před měsícem jsem si objednal v USA jednu věc v ceně 40$, protože u nás to nelze sehnat. Zásilka přišla v pořádku, ale obálka byla v rohu rozškubaná, že bylo vidět dovnitř (5x5cm). Naštěstí se obsahu nic nestalo. Říkal jsem si, že asi nějaký zvědavec nebo krysa :mrgreen: . Za týden jsem si objednal 3 knihy (zamýšleny jako dar, rovnež u nás nesehnatelné) a opět obálka rozervaná v rohu a knihy vyčnívaly ven. To už jsem vymyslel několik nových nadávek...
Registrovaný uživatel
To co tu píšete zní jak horror, to přece není normální, to se komunisti vrátili nebo co? :twisted:
Když se ztratí doporučený dopis dostanu od Australské pošty 100 dollarů ale ještě se to nikdy nestalo.
Moderátor
Komunisti se nevratili, oni tu celou dobu byli a jsou, akorat v 89 prevlekli kabaty :)
Ale tohle je spis zalezitost neskutecne evropske byrokracie. I kdyz je pravda, ze nekteri predstavitele EU v 60. a 70. letech bojovali za lepsi zitrky nebo dokonce za velkeho Maa v ruznych rudych skupinach.
Ceska Posta mi "ztratila" za poslednich nekolik mesicu 3 doporucene dopisy. Nastesti vsechno hodnota do 1500 a vetsinu penez jsem dostal zpet, ale uz mam docela strach u vetsich zasilek.
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 14. 12. 2011, 20:27. »
Registrovaný uživatel
ten poplatek poste je vysmech :evil: .ode dne kdy vyslo v platnost toto zverstvo jsem mimo EU nic nekoupil :|
Registrovaný uživatel
turtleoverhead: tak to uz by som mal 400$ :D - doporuceny list 1. triedy..

okrem toho mi uz raz z Nemecka prisla nemeckou postou zafoliovana obalka, ktora bola vykradnuta, cize bez minci...
Moderátor
Turtle: pokud ho nikdo nechce, určitě se domluvíme. Jsem ještě na sl.cestě.
Kdyžtak dej vědět na majlíka.
Zítra večer už snad budu schopen reagovat
Moderátor
tak bankovky v doporucenem dopise mi zatim chodi bez problemu

jara22 napsal
ten poplatek poste je vysmech :evil: .ode dne kdy vyslo v platnost toto zverstvo jsem mimo EU nic nekoupil :|
Moderátor
a jen tak mimochodem nejvic me dostali dnes na poste pri odesilani cenneho baliku do Nemecka pojisteno na 1900,- cena 550,- korun ,tyden zpet sem posilal cenny balik do USA pojisteno na 4000,- cena 330,- .Zrejme cim drazsi pojisteni a vzdalenejsi destinace tim levnejsi postovne...... :roll: :shock: :roll:
Registrovaný uživatel
Tomako: do Německa posílám jedině doporučeně (automaticky pojištěno asi na 800,- Kč a poštovné stojí nějakých 60kč) Německo nemá s ČR dohodu o Cenném psaní, takže nejlevnější možnost jak tam něco poslat a mít to řádně pojištěno je pak až Cenny balík, což je zlodějina :(
Registrovaný uživatel
Jinak z US mi přišla zatím jen jedna věc s vyměřeným DPH a to hned po zavedení této europ*čoviny, jinak to chodí bez problému... u věcí které jsou dražší buď využiju známého v US nebo mi to pošlou nepojištěné... Příští týden čekám Ježíška ze Států s hromadou koleček :)
Moderátor
turtle: DPH je to co pisal Dracek to je taka vec, ze z kazdeho tovaru od zapalky po hajzlovy papier platis statu 20%, cize aby stat mal z coho zit........... zavidim Ti, ze byvas u protinozcov...
_______________
Registrovaný uživatel
Ale přeci DPH se platí ve všech tržních ekonomikách, tedy určitě i v Austrálii. Záleží pouze na tom, od jaké částky ho stát z importu vybírá. Na druhou stranu mě ale DPH neúčtuje stát, ze kterého zboží vyvážím a tím to procento je o něco nižší, než ve výši naší daňové sazby.
Registrovaný uživatel
Už mi konečně došlo čemu říkáte DPH, tady se to jmenuje GST (Goods and Services Tax), je to 10% a nevztahuje se na použité zboží jímž staré mince jsou.
Například v aukci platím 10 procent GST z aukčního poplatku ale ne z ceny mince.
Registrovaný uživatel
Zdravím vespolek.Můžete mi prosím pomoci s určením této mincičky?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Landshutský fenik Jindřicha IV.(1393-1450)...
Registrovaný uživatel
S určením ti hned tak nepomůžu, ale chci se zeptat. To jsi čistil ty??? Už jsem se díval na straně 13, tam máš také jeden fenik ve skoro stejném stavu...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘÍBRNÉ MINCE - BEZ LETOPOČTU <

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1