Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘEDOVĚKÉ MINCE <

Vykupminci.cz
Numisargo

> STŘEDOVĚKÉ MINCE <

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
díky janicek, naviedol si ma na správnu cestu bude to tento http://eshop.machochlapovic.com/sk/15381.html
díky :)
Registrovaný uživatel
Páni, nevšimli ste si jeden podstatný rozdiel medzi mincou od Lukasusa a mincami v odkazoch. Takže nejedná sa o identický typ. Lepšie pozerajte a hľadajte ;)
Moderátor
podle mne denar, Wladislav I. (1440-1444), Pohl 148, snad 148-6 (znacka P-P)?
Registrovaný uživatel
Do Pohla som vlastne ani nepozeral. Ja tam to K-P vidím, dokonca by som povedal, že aj orlica má na prsiach štít, tým pádom je to Ladislav Pohrobok. Oným rozdielom bol myslený štít s prevrátenými stranami. Výskytom je vzácnejší, ale v tomto stave cena pár šupiek.
Takže podľa mňa je to kremnický denár Jána Jiskru v mene Ladislava Pohrobka, komorský gréf Konrad Polner, 1444, Pohl 158, Huszár 650a.
Moderátor
ja zas hledal otoceny stit (toho jsem si vsiml), ktery je prave na razbe Pohl. 148. i kdyz vim, ze nekdy je stit otoceny i na jinych razbach. ten stitek na prsou se zda, ze by tam byt mohl. kazdopadne skoda toho stavu.
Registrovaný uživatel
Je tam K-P.
Registrovaný uživatel
Ahoj všem,
poprosím o určení a ocenění pro kolegu.
Děkuji Kojot

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
isto je to stredovek?
Registrovaný uživatel
Něco asi je - bohužel mám strach odeslat to do samostatného příspěvku
Vlastně jsem přestal na sběratel.com přispívat protože to pokaždé bylo špatně,
ale zařadil jsem to do sekce určení a ocenění tak snad to přežijete.
Děkuji Kojot
Registrovaný uživatel
Ten bílý peníz VJ a míšeňský groš (č. 3+4) už jsou po smrti, takže cena v podstatě nulová.
Registrovaný uživatel
Děkuji kacuro za určení 3/4 po smrti opravdu jsou.
Moderátor
1. Bavorsko - Landshut, Heinrich XVI.(1393-1450), fenik
2. Hrabství Montfort, Anton III., krejcar 1714
5. Salzburg-arcibiskupství, Paris von Lodron, krejcar 1627
8. Salzburg-arcibiskupství, Guidobald von Thun a Hohenstein, krejcar 1656
Moderátor
7. Sasko-Saalfeld, Johann Ernst, haléř 1725
Registrovaný uživatel
Děkuji moc naprosto dokonalé.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, jsem tady úplný nováček a tak možná nejsem v tom správném tématu a tak mne prosím šetřete. Rozhodně se nepovažuji za "sběratele",zatím spíše za "sběrače",beru tak nějak co mi příjde pod ruku. Nedávno jsem ale zatoužil mít ve sbírce něco opravdu starého. Na Aukru jsem vydražil tři penízky,zřejmě se jedná o uherské denáry. U prvního je více méně vše jasné,ale chtěl bych Vás poprosit o určení alespoň přibližného roku ražby u dalších dvou.
A ještě jsem se chtěl zeptat,jestli je vhodné tyto penízky ubytovat v plastových kapslích. Předem moc děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
prostredni je Ladislav Pohrobek (jeste by to mohl byt Albrecht (1437-1439), ale ten ma kolem dvojkrize opis M.ALBERTI-R.UnGARIE, ale v opisu vidim dole A, takze to bude M.LADISLAI-R.UnGARIE), urceni tedy je Ladislav V. (1453-1457), Huszar 643, Unger 494. U teto razby je uvaden letopocet 1440 (rok narozeni Ladislava Pohrobka a zaroven rok jeho korunovace uherskym kralem).

treti je denar Zikmunda Lucemburskeho (1387-1437) Huszar 576, Unger 449. U teto razby se uvadi, ze byla razena v letech 1390-1427.

co se tyce ulozeni minci, navrhuji misto rozpoutani dalsi naprosto zbytecne diskuse zde nejdriv precteni tohoto vlakna a nasledne pripadne ptani se tam.
Registrovaný uživatel
Mnohokrát děkuji za určení. K té své druhé otázce už jsem stáhl potřebnou literaturu.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, před několika dny jsem tu machroval,že o této minci vím vše,ale opak byl pravdou. CHtěl bych Vás poprosit o dvě odpovědi :
1. Jedná se o typ Huszár 935 ?
2. Je to naprosto běžná mince ?
Předem děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Neporadi někdo mincovnu diky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Asi Praha ale neviem prečo to fotiš 1m pod vodou
_______________
Registrovaný uživatel
Foceno tabletem omlouval se
Moderátor
Vzhledem k jasnému opisu STYRIAE a prsnímu štítku s panterem se jedná o mincovnu Graz.
Registrovaný uživatel
Diky
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
Vzhledem k jasnému opisu STYRIAE a prsnímu štítku s panterem se jedná o mincovnu Graz.
Ja som pod tou vodou videl len TYR-Tyrolis. :oops:
_______________
Registrovaný uživatel
Poprosím o určenie mince a prípadne aj o ocenenie, ale vzhľadom na stav cena asi nulová ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘEDOVĚKÉ MINCE <

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1