Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘEDOVĚKÉ MINCE <

Vykupminci.cz
Numisargo

> STŘEDOVĚKÉ MINCE <

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Popravdě já podobu nevidím žádnou. Gebhartova značka má široce otevřenou tlamu, nemá náznak zahnutí do zobáku a má kulaté ucho. Což značka u této mince splňuje vše 100%ně.
Moderátor
Asi jo, nicmene pokud to neni Praha, pujde do sveta
Registrovaný uživatel
Byly by ty budějovice k mání?
Moderátor
Ano
Registrovaný uživatel
tak se domluvíme přes email
Moderátor
Já bych tam spíš viděl značku Hardera. :lol:
Moderátor
A sakra, kdo to rozsekne?
Registrovaný uživatel
To pavelgregor: nemáš v databázi fotky značek Hardera a Gebharta ? Nedivím se, že si je každý tak plete, když se většinou určuje podle Halačky, v lepším případě Janovského. Jediný je vystihl asi Čermák-Skrbek, ale taky jsou, pochopitelně, značně zidealizované a hlavně reprodukují dobře čitelné značky z velkých nominálů.
Registrovaný uživatel
Harder?Ty pražské vypadají úplně jinak.Je to vidět hlavně u lva,který je na pražských velice hrubě provedený
Moderátor
Davam sem jeste foto druheho typu (bez mincm.zn.) ktery je stopro prazsky a lev mi prijde obdobny

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tak jsem to nějak narychlo sesmolil. Omluvte sníženou kvalitu kreseb. Nejsem žádnej grafik. Tyhle varianty jsem nalezl v knížkách. Obrázky mám tam, kde se mi zatím nepodařilo sehnat odpovídající fotku.

Přiřazení některých značek je poměrně dost diskutabilní, ale uvádím je tady, protože se tak uváděj v literatuře.

První skupina Gebhart Praha
Druhá Gebhart Č.Budějovice
Třetí Harder Praha

Když se na tu značku člověk podívá letmo, řekl bych, že to je jasná v druhý řadě poslední. Tedy Č. Budějovice. Svádí k tomu hlavně ten kruh, co by mohl být ucho.

Ale nesedí mi tam ty dva oblouky. Je to sice už delší dobu, ale podobně vypadala harderova značka na b.groši. Bohužel majitel mi fotku neposkytnul. Ale nejvíc se jí blíží ta Skrbkova kresba ( 4.řada poslední ), kde ten domělej kroužek je to péro. Značka před ní se vyskytuje i v opačné orientaci a ten oblouk, co vede od oka dolů bývá velmi výrazný.

Proto se přikláním k Harderovi :lol:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pokud to chceš vědět přesně(kam minci zařadit), doporučuji se pozeptat Tomáše Smělého z Prahy...
možno mu napsat i třeba na tuto adresu:
info@numismatici.cz
Registrovaný uživatel
Nevím, co se týče kresby bych u Maxmiliana byl opatrný, protože jednotliví řezači dělali železa prokazatelně pro několik mincoven. Co se ale určení týče trvám na 100% na Českých Budějovicích - značka je evidentní.
Registrovaný uživatel
To pavelgregor: Díky - je to krásně vidět - je to stejná značka jako Gebhartova v prostředním úseku, poslední fotka. Problém je, že všechny ostatní Gebhartovy značky, co tam jsou, jsou z mincí Rudolfa II. Co já vím, tak má Gebhart za Rudolfa značku shodnou s tou budějovickou za Maxmiliana jen na tolarových nominálech z Prahy, ročníku 1580.
Moderátor
Dekuji Pavlovi a ostatnim za pomoc a za nazory
Moderátor
Ty dvě dolní v Budějkách ( třetí řada ) jsou z b.grošů Maxmiliána bez letopočtu.

A jen tak pro zamotání hlavy mám u těch značek poznámku :
13.9.1577 jmenován mincmistrem v Praze s povinností dohlížet na mincovnu v Č.Budějovicích. Do prahy odešel trvale až 20.10.1578. Proto ten zmatek s lvíčkem. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
zdravim pánové....nevedel by z vas nekdo kde najit tento 6-ti krejcar ??? :?

nasel jsem pouze tento bez letopoctu na reversu: :x

http://www.lanzauctions.com/coin.php?b=mpMk1DdhAyOnt1kRV%2Fl%2F8MSisvB%2FLbBNI9jtGjdYNUk%3D&a=UfAwS4vSYbk7eZlM0DohA8rqs38mrhEfxex%2FAkVglOM%3D%23n3

Jinak tu mam jeste ten pfunder ... ;)

Díky predem... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Teď když mám dům spálený na popel, vidím lépe na měsíc....
Moderátor
Obrázek vložený uživatelemObrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
:D 2:50 :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
... Som tu deň a noc ... :twisted: :twisted: :twisted:
Registrovaný uživatel
Díky Oliver ;)
_______________
Teď když mám dům spálený na popel, vidím lépe na měsíc....
Moderátor
nz
Moderátor
Mohl bych někoho poprosit o určení vydavatele tohoto vídeňského 1/2 feniku? Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pokud se nepletu, měl by to být Fridirch IV. jako poručník L.Pohrobka.

Pěknej půlfeniček. já ho mám bohužel se čtyrrázem zepředu, takže to není moc čitelné. :'( Až se ho budeš zbavovat, dej vědět. :lol:
Moderátor
Aha...já to první písmeno četl pořád jako A, ale stylem ražby mi to k Albrechtům nepasovalo. Díky moc :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘEDOVĚKÉ MINCE <

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1