Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘEDOVĚKÉ MINCE <

Vykupminci.cz
Numisargo

> STŘEDOVĚKÉ MINCE <

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Neví někdo, co může být tohle? Z jedné strany to vypadá jako peníz s orlicí a z druhé strany jako fenik. A podle popisu by mělo jít o něco kolem roku 1300, což už mě mate úplně..

http://www.aukro.cz/item1008434603_vzacne_mince_v_peknom_stave_top_710rocna_x.html
Moderátor
Vyzerá to ako Morava, Brno, Žigmund Luxemburský, štvorhranný peniaz. Ale treba ma skontrolovať, toto nie je moja doména. :)
Moderátor
A co Albrecht Rakouský?
Každopádně ten rok by byl v tom případě úplně mimo.
Moderátor
Ja tieto penízky nemám naštudované, prišlo mi to na prvý pohľad ako Žigmund. No a údaje o veku mince od predajcu mi prídu minimálne podozrivé, stačí si prečítať jeho popis - tú zmes češtiny so slovenčinou, a človeku je veľa vecí jasných... :mrgreen:
Registrovaný uživatel
je to druhá polovina 15.stol., Albrecht to není, ten měl menšího ptáka, nad jehož pravým křídlem je písmeno.
Moderátor
Archtypov: tak to nevím, co by mi mělo být jasné, prababička, která byla Slovenka, ale větší část života byla na Moravě, mluvila daleko horší směsicí slovenštiny a češtiny :) Ten prodejce je jinak spolehlivý, už jsem od něj kupoval uherské denáry (špatně určené, ale z jistých indicií vím, že to určoval někdo z ČNS :) ), v poledne jsem platil a on ještě ten samý den dával mince na poštu!
Moderátor
ad kacuro: Někdy vhodně volená slova znějí krásně :).
Registrovaný uživatel
dejvy napsal
ad kacuro: Někdy vhodně volená slova znějí krásně :).


jsem to tak napsal schválně, čekal jsem, kdo se chytne :mrgreen: :twisted:
Moderátor
tenzor napsal
Archtypov: tak to nevím, co by mi mělo být jasné, prababička, která byla Slovenka, ale větší část života byla na Moravě, mluvila daleko horší směsicí slovenštiny a češtiny :) Ten prodejce je jinak spolehlivý, už jsem od něj kupoval uherské denáry (špatně určené, ale z jistých indicií vím, že to určoval někdo z ČNS :) ), v poledne jsem platil a on ještě ten samý den dával mince na poštu!


Nechcel som sa dotknúť ani teba a tobôž nie predajcu. Len som alergický keď niekto dehonestuje reč, či už českú (tam to psychicky zvládam) alebo slovenskú. :P Pokiaľ je predajca kóšer, OK, beriem svoje slová späť, ale keby sa nesnažil písať česky a písal by normálne slovensky, určite by mu v českých krajinách taktiež rozumeli (pokiaľ sa toho obával) a minimálne pre mňa by pôsobil dôveryhodnejšie, nie ako nejaký šašo čo neovláda dobre ani jednu reč.
Ale nebudem viesť diskusiu týmto smerom, ak je to dobrý predajca tak sa ospravedlňujem aj jemu a ak som sa dotkol teba, tak aj tebe. HOWGH !!! 8)
Moderátor
kacuro: 2. pol. 15. století - neměla by mit orlice v tom případě prsní štítek se znakem Brna?
Archtypov: v pohodě.. jen mi nebylo úplně jasné, na co narážíš :)
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 24. 4. 2010, 23:35. »
Moderátor
Aj som sa najskôr nad tým pozastavoval, myslel som si že si mal preklep, ale chlape, - TY MI STÁLE HOVORÍŠ "ARCHTYPOV" !!! Ja som Archypov, bez písmena T... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Moderátor
Já vím.. ale pořád mě to nějak svádí k tomu t navíc, nevím proč, možná mi to připomíná "archetyp" :) Sorry :)
Moderátor
:)
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
kacuro: 2. pol. 15. století - neměla by mit orlice v tom případě prsní štítek se znakem Brna?
Archtypov: v pohodě.. jen mi nebylo úplně jasné, na co narážíš :)


řekl bych, že tam ten štítek je, ale už je otřelý a tudíš nečitelný (nebo už je špatně vyražený původně)
Moderátor
No, vypadá to tak, díky za informace.. přemýšlel jsem jestli do toho za těch 200 jít (přece jen jsem z Brna :) ), ale v tomhle stavu asi ne.
Registrovaný uživatel
určitě si počkej na lepší kus ;)
Registrovaný uživatel
.zdravim..jedna se o tuto minci??

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Teď když mám dům spálený na popel, vidím lépe na měsíc....
Registrovaný uživatel
Nejedná.
Registrovaný uživatel
Zdravím all.
Kolega prosí o určení těchto mincí.
Předem děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
město Isny(je to na ní napsané)
Salzburk
Registrovaný uživatel
Díky za info. A ta druhá ?
Registrovaný uživatel
Salzburk, fenik
Moderátor
U toho Salzburgu by to chtělo ještě druhou stranu. Je na ni něco ( berla, kroužky atd. )? Jinak cena kolem 50-80Kč.
Registrovaný uživatel
Mám jenom tyto fotky. Ale asi bude z druhé strany totálně setřelá, jinak by poslal obě stany. Cena ho nezajímá - je to všesběratel koleček co najde. :)
Registrovaný uživatel
ZDRAVÍM CHTĚL BYCH POPROSIT JESTLI BY MĚ NĚKDO URČIL TENTO 1/2BATZEN.A JAKOU MÁ CENU.
PŘEDEM DĚKUJI ALARICH

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘEDOVĚKÉ MINCE <

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1