Moderátoři: numismat, smith

janpeter

Uživatel
#61 - 2. 3. 2013, 09:02

ano, pocul som o tych zbornikoch,aj som mal niektore v ruke(myslim, ze sa volali Liptov zborniky)ale, ani to nie je celkom co zhanam, ja som len chcel vidiet, ako vyzerali dediny pred zatopenim, udajne existuju nejake letecke snimky , ale ako sa k nim dopracovat???

taktiez som nasiel fotky aj na facebooku,ale tam casto chybal popis jednotlivych dedin, kostolov, domov....

anana

Uživatel
#62 - 5. 3. 2013, 12:49

svokor dostal obrovskú (asi meter x meter) knihu so všetkými mapami Slovenska čo kedy boli, už od 13. st. Dostal za zásluhy ako geológ v Ústave Dionýza Štúra...

Saracen

Uživatel
#63 - 5. 3. 2013, 15:11

ta kniha vysla aj oficialne, daju sa poskytnut bibliograf. udaje? diky

jano7B9

Uživatel
#64 - 5. 3. 2013, 17:09
ano, pocul som o tych zbornikoch,aj som mal niektore v ruke(myslim, ze sa volali Liptov zborniky)ale, ani to nie je celkom co zhanam, ja som len chcel vidiet, ako vyzerali dediny pred zatopenim, udajne existuju nejake letecke snimky , ale ako sa k nim dopracovat??? taktiez som nasiel fotky aj na facebooku,ale tam casto chybal popis jednotlivych dedin, kostolov, domov....

jednoducho ist do ustavu, muzea a pod., zaplatit a skumat .
taketo veci su neni zadarmo 😉

... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com

pzberatel

Uživatel
#65 - 5. 3. 2013, 17:35

anana, viete ako sa kniha vola a kto ju napisal?

janpeter

Uživatel
#66 - 5. 3. 2013, 20:27

jano7B9 napsal/a:

jednoducho ist do ustavu, muzea a pod., zaplatit a skumat .
taketo veci su neni zadarmo 😉

vsak ja nikde nepisem, ze to chcem zadarmo,zaplatim a rad, len neviem komu....

tomi

Uživatel
#67 - 5. 3. 2013, 20:31
ano, pocul som o tych zbornikoch,aj som mal niektore v ruke(myslim, ze sa volali Liptov zborniky)ale, ani to nie je celkom co zhanam, ja som len chcel vidiet, ako vyzerali dediny pred zatopenim, udajne existuju nejake letecke snimky , ale ako sa k nim dopracovat??? taktiez som nasiel fotky aj na facebooku,ale tam casto chybal popis jednotlivych dedin, kostolov, domov....

joeolahfamily@azet.sk

janpeter

Uživatel
#68 - 6. 3. 2013, 06:58

poznam tu mapu, ale nie je tam kompletna L.Mara , lebo chyba cast velkej dediny Sokolce, ta je cela po vodou, dakujem🙂

woodmaker

Uživatel
#69 - 6. 3. 2013, 17:26
dik za radu, myslis , ze taketo burzy su aj v mensich mestach?

V LM nebývajú často ale akurát v nedeľu 10.3. 2013 jedna bude. Možno tam nájdete niekoho kto Vám môže pomôcť...

http://www.mikulas.sk/sk/_clanok.php?zlozka=&clanok=530&lmd=12056&order1=&order2=&order3=&order4=&zobraz=&lmd_text=uvod k clanku

. . . To, že sa niečomu všeobecne verí, vôbec neznamená, že je to aj pravda. Mýty sú oddávna najväčším ohrozením poznania. Každý, kto má odvahu ich spochybniť, je na dobrej ceste . . .

janpeter

Uživatel
#70 - 7. 3. 2013, 10:50

Dakujem

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.