Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Soudní znalec Jan Štíbr

Vykupminci.cz
Numisargo

Soudní znalec Jan Štíbr

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, máte prosím někdo zkušenosti s oceňováním věcí od tohoto soudního znalce?
Pokud je tímto znalcem určen obraz jako „zjevně pravý“, dá se tomuto věřit při dnešní době falzifikátů?
Děkuji za názory
Registrovaný uživatel
Nedávno proběhla výstava Falzum-Falzum-Falzum ze sbírek českých galerií …I fundovaní odborníci dokázali nakoupit dost špatných věcí , některé možná záměrně , některé omylem… Navíc problémů je daleko více .Mnohdy stačilo ,aby malíř třeba přehnal míru alkoholu, to byl častější případ Zdeňka Buriana , ale i mnoha dalších a vznikly pravé věci , v jejichž pravosti však málokdo uvěří ….Nebo dobří malíři za studia malovali obrázky známějších kolegů , aby měli nějaké peníze na studentský život-Kaván tak maloval Chittussiho…a pokuď se na to nepřišlo v té době , dnes už je obrázek „pravý“…Ohledně vámi zmiňovaného….sám za sebe bych nepřikládal jeho posudkům velkou váhu, spíše bych zbystřil a rozhodně se obrátil na někoho, kdo je na konkrétního autora zaměřený , vydal jeho monografii , udělal soubornou výstavu atd….A jestli máte na mysli nějakou konkrétní věc , dejte sem fota a dozvíte se více :- ))
Registrovaný uživatel
Moc děkuji za fundovanou odpověď. Ono koupit obraz, za trošku větší peníz je občas ošidné. Někde jsem četl, že až 60%děl jsou falzifikáty, ale možná jsem to popletl. Tento obraz, o který mám zájem nabízí pán, který má opravdu skvosty.. Mnoho bronzových soch za stovky tisíc, drahé minerály, zajímavé obrazy..
Obraz je včetně znaleckého posudku s výše jmenovaným znalcem, což ovšem ne vždy znamená pravost díla.
Navíc mě moc nesedí signace autora a další věci, např.toto dílo prodávat na Aukru mi nepřijde zrovna důvěryhodné.
Registrovaný uživatel
https://aukro.cz/xl-frantisek-jiroudek-vcetne-znaleckeho-posudku-7042522256
Registrovaný uživatel
I přes velkou možnost falzifikátu, mi přijde obraz povedený a když bude za rozumnou cenu....
Registrovaný uživatel
No byl bych opatrný..Jiroudek -to byly hlavně zelená a modrá ,žlutá a bílá barva v různých odstínech...Tady určitě v 80.letech .Barevně by to odpovídalo válečné , případně poválečné tvorbě…No ale zase za tu cenu …do pár tisíc se to dá risknout…asi to nebude Jiroudek , ale je to velký rozměr a v chodbě to nějakou parádu udělá :- ))
Registrovaný uživatel
Přesně tak, obraz se mi líbí, i když to Jiroudek nebude a cena bude do pár tisíc..
Díky
Registrovaný uživatel
Nějak nemůžu pobrat, že by tohle někdo namaloval v osmdesátých letech dvacáteho století.
Registrovaný uživatel
Národní umělec se v 80. létech nezmohl na pořádný blindrám a na zadní stranu plátna se nepodepsal, obraz nepopsal ani nevročil.
Registrovaný uživatel
jardelll napsal
nabízí pán, který má opravdu skvosty.. Mnoho bronzových soch za stovky tisíc, drahé minerály, zajímavé obrazy.


A kde to má? V té nabídce má předražené kopie. Prodané věci nic moc. Nedivil bych se, kdyby to bastlil někde na koleně. Mně to smrdí.
Registrovaný uživatel
nataradza napsal
jardelll napsal
nabízí pán, který má opravdu skvosty.. Mnoho bronzových soch za stovky tisíc, drahé minerály, zajímavé obrazy.


A kde to má? V té nabídce má předražené kopie. Prodané věci nic moc. Nedivil bych se, kdyby to bastlil někde na koleně. Mně to smrdí.


:shock:
Neřekl bych, že má jen kopie. Plastika od Bořka Šípka, či bronzové busty nevytvořil na koleni.
Dílo údajně od Jiroudka je dle všeho falzum, ale co dnes není..
Registrovaný uživatel
Třeba tohle: https://aukro.cz/otto-gutfreund-bronzova-socha-hlavy-7040452084
je novodobá kopie. Normální cena v aukci kolem 15 tisíc. A pokud to nazve „Otto Gutfreund - bronzova socha hlavy“, tak je mamlas. Sklo posoudit nedokážu, ale byl bych velmi obezřetný. Na koleně může bastlit podpisy obrazů nebo obrazy, tak jsem to myslel.
Registrovaný uživatel
Ten "Jiroudek" nebude nahodilost. Tento pánem prodaný Antonín Hudeček by neudělal parádu ani na záchodě:
https://aukro.cz/antonin-hudecek-nadherny-olej-7040566087
Registrovaný uživatel
jazzdr napsal
Ten "Jiroudek" nebude nahodilost. Tento pánem prodaný Antonín Hudeček by neudělal parádu ani na záchodě:
https://aukro.cz/antonin-hudecek-nadherny-olej-7040566087


Doooost dobrý komentář, rozesmál mně
a to dnes zrovna nemám důvod,
f.
Registrovaný uživatel
Mně se ještě nepovedlo narazit na posudek od pana Štíbra, který by nelegitimizoval falzum.
Registrovaný uživatel
Jen pro informaci: právě se na aukru draží dva obrazy jednoho prodejce s kladnými posudky uvedeného soudního znalce, vystavenými v červnu t.r.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pro doplnění příspěvku od bolt: stejný prodejce tam má i kresbu od Zrzavého. Posudek opět od Štíbra. Za posledních pár měsíců výrazně vzrostl počet dražených obrazů s jeho posudky (nejen na Aukru). Rovněž výrazně vzrostlo portfolium jím posuzovaných autorů (v hudební branži se tomu říká od Bacha po Vlacha) i zadavatelů. Dosud převažovaly posudky na Zrzavého (zejména pro Platýz). Buď mu někdo ukradl razítko, nebo podlehl snadným výdělkům.
Registrovaný uživatel
page napsal
Pro doplnění příspěvku od bolt: stejný prodejce tam má i kresbu od Zrzavého. Posudek opět od Štíbra. Za posledních pár měsíců výrazně vzrostl počet dražených obrazů s jeho posudky (nejen na Aukru). Rovněž výrazně vzrostlo portfolium jím posuzovaných autorů (v hudební branži se tomu říká od Bacha po Vlacha) i zadavatelů. Dosud převažovaly posudky na Zrzavého (zejména pro Platýz). Buď mu někdo ukradl razítko, nebo podlehl snadným výdělkům.


Spíše podlehl snadným výdělkům a znalecké posudky vydává jak na běžícím pásu. Nemohu si pomoci, ale není nějaká instance, která by toto prošetřila a případně mu odebrala status soudního znalce? Kolik musí být ještě napáleno sběratelů, který si na popud znaleckého posudku nakonec dílo koupí a nemá přehled o těchto praktikách. Dle mého je to klamání zákazníka a trestní čin podvodu.
Registrovaný uživatel
Tak především by se proti znaleckým posudkům PhDr. Jana Štíbra měli bránit napálení kupci. Sběratelé to asi nebudou, ti by měli mít své autory dobře nastudované. Možná se pan emeritní ředitel galerie v Litoměřicích mstí svými posudky za odvolání z funkce v roce 2020. Předtím jeho posudky nebyly tak trapné, např.:
file:///C:/Users/Kol%C4%8Dava/Downloads/Znaleck%C3%BD%20posudek%20-%20Opona%20SO%20-%20Anton%C3%ADn%20St%C5%99%C3%AD%C5%BEek.pdf-5.pdf
Moderátor
jazzdr napsal
Tak především by se proti znaleckým posudkům PhDr. Jana Štíbra měli bránit napálení kupci. Sběratelé to asi nebudou, ti by měli mít své autory dobře nastudované. Možná se pan emeritní ředitel galerie v Litoměřicích mstí svými posudky za odvolání z funkce v roce 2020. Předtím jeho posudky nebyly tak trapné, např.:
file:///C:/Users/Kol%C4%8Dava/Downloads/Znaleck%C3%BD%20posudek%20-%20Opona%20SO%20-%20Anton%C3%ADn%20St%C5%99%C3%AD%C5%BEek.pdf-5.pdf

Odkaz nefunguje - byl myslen posudek prilozeny k teto nabidce?
https://www.nabidkamajetku.cz/Home/Detail/51102
Registrovaný uživatel
Ano, to je on. Odkaz je na 3 řádcích, proto nefunguje. Musí se zkopírovat a vložit do 1 řádku v prohlížeči.
Moderátor
jazzdr napsal
Ano, to je on. Odkaz je na 3 řádcích, proto nefunguje. Musí se zkopírovat a vložit do 1 řádku v prohlížeči.

Maji to blbe udelane - soubor se stahne na hard disk a pak se zmeni i odkaz na nove umisteni. Takze jste dal odkaz na Vas hard disk (C) a proto nikomu krome Vas nefunguje.
Puvodni adresa posudku je
https://www.nabidkamajetku.cz/api/Property/Attachment/ec065ef5-644c-4dc9-8fcd-0f849b98959c
Registrovaný uživatel
Posudek číslo 1 642 x 5000,- Kč rovná se 8 milionu 210 tisíc Kč. Prakticky za nic. Easy money.

Ten Jíra se mi nepozdává. Je možné, že to maloval, když byl na plech, ale stejně bych do toho nešel.

A ještě doplním, že v minulých měsících se prodávalo na Platýzu hafo Zrzavých. Prakticky každý měsíc čtyři až pět kousků a většinou s posudkem od Štíbra. Divil jsem se, kde se takové množství neustále bere.

A najednou jako když utne.
« Poslední úpravu provedl(a) PetrPal v 28. 7. 2023, 15:14. »
Registrovaný uživatel
Myslím , že i Aukro „zpřísnilo“.Teď jsou tam obrázky od Zrzavého a všechny s posudkem .Formálně je tedy vše v pořádku , ve skutečnosti vše….při starém…… :- )))
Registrovaný uživatel
Tak „Jiroudek“ se už vyšplhal na 15tis.kč

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 > »

Sběratel.com » Umění - obrazy » Soudní znalec Jan Štíbr

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1