Moderátoři: smith, Koniáš

Lopez1506

Profilový obrázek
Uživatel
#21 - 16. 1. 2022, 19:27

Jo,...přátelé to já mněl jednou kvůli mincím i vražedné choutky 🙂

Jednou takhle navečer roku 1979 pěkně okopávám v chládku vinohrad,najednou za mnou doběhl kamoš celý uřícený a začal cosi blekotat.
Vypadlo z něho že bagristi když kopali na vedlejší ulici přípojku tak se jim ze lžíce začali sypat mince.Sběhli se na ně aby je"zachránili"-no a kamošovi se povedlo také jednu"zachránit".

Dal mi ji do hrsti..já koukám,byl to XV krejcar 1679(proto si pamatuji i rok kdy se to stalo)KB...krásnej

Švihl jsem z motykou a letěli jsem na místo nálezu...dělníci už byli pryč.
Já do jámy a on nahoru na haldu.

Pak ho zespodu slyším jak na mne volá abych mu šel pomoci odvalit velký kus hlíny..
Vykašlal jsem se blbec na to.....no a pak už jsem jen slyšel jak zařval,a než jsem se z jámy vyčabral už zastrkoval poslední mince za košulu.

A v tu chvíli se mně zmocnil vztek na mne samotného,a hlavou mi probleskávaly nápady jak ho o ty mince obrat...nikdy ho nezajímali,zatímco já byl po mincích celý žhavý...taková nespravedlnost od toho nahoře 👿

Co vše mne napadalo,ani nebudu raději psát..

Dovolil mi ale se na ně aspon podívat.
Bylo jich hodně,snad 200,samé VI a XV....pamatuji že tam byl i masívní stříbrný kříž....no,o ten jsem zájem neměl.

Jednu mi dal zdarma,a na zbytek jsme se domluvili že je budu pokud mi bude kapsa stačit odkupovat.

No,ale starší brácha mu je zabavil,když se s nimi doma chlubil....a pak je někde ztratil..
Inu tak..

MikyM

Uživatel
#22 - 16. 1. 2022, 19:35

Pro martinavon: asi jsem to špatně napsal...jasný, že jsou taky schovaný v bance, jen jsou už na na jiném platíčku...ne mezi ČSSR... 😃

Guldiner

Moderátor
#23 - 16. 1. 2022, 20:13

Lopezi... Hergot to už je teda sakra smůla. 😁

Konzultace a poradenství v oboru numismatiky
https://www.linkedin.com/in/milan-heczko-01291424b
https://pin.it/4kDaagI
milan.heczko@yahoo.com

martinvon

Uživatel
#24 - 16. 1. 2022, 20:27
Jo,...přátelé to já mněl jednou kvůli mincím i vražedné choutky 🙂 Jednou takhle navečer roku 1979 pěkně okopávám v chládku vinohrad,najednou za mnou doběhl kamoš celý uřícený a začal cosi blekotat. Vypadlo z něho že bagristi když kopali na vedlejší ulici přípojku tak se jim ze lžíce začali sypat mince.Sběhli se na ně aby je"zachránili"-no a kamošovi se povedlo také jednu"zachránit". ...

njn, ne vždycky je cesta dolu výhodnější a snadnější 😃 😃

Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb

Lopez1506

Profilový obrázek
Uživatel
#25 - 16. 1. 2022, 20:44

No,já počítal"prozíravě"že se mohly nějaké kusy skutálet do výkopu. 🙂

ramires

Uživatel
#26 - 16. 1. 2022, 21:15

..narodil jsem se v krásným sudetským městečku, už od malička ,kde jsem lezl byly přilby ,mince ,metály,občas někdo vylezl i s kusem uniformy,mince se mi líbily nejvíc tak jsem začal hromadit,ve třinácti se mi začali líbit holky a vše šlo stranou,potom učnák,spousty krásnejch lidí,hlavně Bechynáků občas jsem něco dostal,potom vojna...ne vojna zkurvená pakárna,šachta ,ůraz a když kámoš dostal vystěhovaleckej pas všechno jsem mu dal,a potom manželka,dítě ale vrátil jsem se a dneska kupuji co se mi líbí a mám rád lidi,kteří mi ty obzory rozšiřují...barar,lopez,sigur a jiní...pánové díky 😉 😉 😃

martinvon

Uživatel
#27 - 16. 1. 2022, 21:36

ramires napsal/a:

a mám rád lidi,kteří mi ty obzory rozšiřují......

Krásně napsáno, palec nahoru

Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.