Moderátoři: Jaromir, pavlinka, smith, ikanek

MikyM

Uživatel
#331 - 25. 6. 2021, 06:59
toto vlakna melo byt uuuuuuplne o necem jinem. poprosim adn´mina, aby - pokud muze - udelall tema "POSTACI" .... pac tam si ti dva popovidaji a "kolemjdouci" , ktere to alespon okrajovne zajima, se radi podivaji a prectou... totto tema melo byt UPLNE O NECEM JINEM !!!!! diky ...

Toto byl první příspěvek Pavla III, když vlákno v roce 2017 zakládal …

"Chtěl bych, aby se toto téma věnovalo čistě razítkům, která jsou buď vzácná, málo se vyskytují, jsou něčím zajímavá (třeba defektní), nebo třeba jen krásně otištěná. Mám za to, že žádné podobné téma tu není a je to škoda. Filatelie je přece i o razítkách. A v některých případech především o razítkách. 😉 "

Můžete mi prosím vysvětlit v čem např. řádková gumová razítka nesplňují původní záměr Pavla III?

Ale pokud má kolo101 pocit, že je potřeba nějak vyčistit toto vlákno a izolovat jiné diskutující do jiných jím navržených vláken, klidně ať to administrátoři udělají.. za sebe zde slibuji, že už do tohoto vlákna nepřispěji jediným příspěvkem a pan kolo101 sem může začít přispívat "úplně něco jiného"

smith

Profilový obrázek
Moderátor
#332 - 25. 6. 2021, 14:00

To MikyM: vychádzajúc z nadpisu témy: ..... (Votoček reloaded) mi príde, že by to malo byť o histirických pečiatkách a nie novodobých. Ja aspoň so to tak pochopil, či aj kolo101 to neviem

http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.

mikimar

Uživatel
#333 - 25. 6. 2021, 15:12

Moc mě mrzí, jestli jsem zde někoho okrádal o čas svými příspěvky "mimo mísu".
Chtěl jsem pouze upozornit na některé "nestandardnosti" z poštovního provozu a nebo třeba jenom zpříjemnit den nějakou zajímavůstkou zde se vyskytujícím kolegům.

Omlouvám se a pochopím, budou-li mé příspěvky z tohoto vlákna odstraněny.

Opravdu jsem to nemyslel nijak zle.

Jen pár slov do diskuze o relevantnosti některých příspěvků:
Tak, jako se vyvíjí člověk ve svých názorech, jako se vyvíjí například i zákony, tak se vyvíjí a přizpůsobuje diskuze a její směr ve vláknech, která "žijí".

Krásný den přeje
Miki

Obrázek vložený uživatelem

Nad blbostí se nedá vyhrát, ale nikdy s ní nesmíme přestat bojovat.

kolo101

Moderátor
#334 - 26. 6. 2021, 08:56

jojo, bylo to slovo do pranice :-D ... bylo to tak i mysleno. tohoto vlakna byla skoda, protoze s eto - bohuzel - zvrhlo jen na ukazky ukazek razitek interniho postovniho provozu, poripade PARTNER razitek, vlnovky nebo linky,...
jiste, je to zajimave, ale sluselo by tomu samostatne vlakno. o nic jineho neslo.
ja puvodni zamer pochopil jinak, takze nebudu prudit, a proud tohoto vlakna je otevren .... :-D

p.s. nemam zadny pocit ... (pro MikyM) .... a cistit a cenzurovat uz vubec ne. jen jsem poskadlil hada bosou nohou.

Pavel_III

Moderátor
#335 - 3. 7. 2021, 02:54

Votoček se zabýval razítky od jejich vzniku až do své smrti, si myslím. Razítka z doby po převratu (1918-1920) a po osvobození (1944-1946) se hojně sbírají a zkoumají a probírají se i razítka pozdější. Je nějaký důvod neprobírat, nezkoumat a neinformovat o razítkách nových? "Reloaded" je jako "pokračovaní" nebo "znovunatažení/načtení", jak kdo chce.

Samozřejmě, uvítají se i razítka stará i předznámková. O tom není pochyb.

Ovšem provizorní gumová, nebo sice definitivní (obvykle pro označení odesílatele) ale ne určená k razítkování zásilek, leč provizorně takto používaná, jsou myslím zajímavým fenoménem, který jednou bude někdo pracně dávat dohromady jako ty provizoria po osvobození. A že je, pro nás některé 😉 , jednodušší je najít na vnitropoštovních obálkách je věc druhá*. Na "normálních" dopisech a pohlednicích jsou ale také.

Razítka pošt Partner a jejich změny byly stálicí i ve Filatelii, akorát poslední dobou se na ně jaksi "zapomnělo".

*Já vždycky tvrdil, že ty vnitropoštovní obálky jsou pro razítkáře zlatý důl! Jen se hůř dostávají mezi lidi.

Pavel_III

Moderátor
#336 - 4. 11. 2021, 20:35

Pro milovníky pěkných otisků - pěkná velká Kroměříž na bílé vlaječce D+1:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

kosican

Uživatel
#337 - 31. 12. 2021, 10:49

Slovensko plánuje byť známková oblasť USA. Bude to rarita - aj známky USA s platným razítkom z územia Slovenska.

Podľa pripravovanej dohody medzi vládami SR a USA o rozmiestnení americkej armády na Slovensku je to celkom reálne, viď článok dohody, ktorý znie :

VOJENSKÉ POŠTOVÉ ÚRADY

  1. Spojené štáty môžu zriadiť, udržiavať a prevádzkovať vojenské poštové úrady na účely vyberania, prepravy a dodávania poštových zásielok, ako aj poskytovania súvisiacich poštových služieb pre ozbrojené sily USA, závislé osoby a dodávateľov USA.

  2. Na zásielky odoslané z týchto pôšt sa môžu použiť poštové známky USA.

  3. Úradné zásielky ozbrojených síl USA sú oslobodené od kontroly, prehliadky alebo zabavenia.

  4. Ozbrojené sily USA zavedú na vojenských poštách primerané a nevyhnutné opatrenia na zabránenie neoprávnenému dovozu tovaru na územie Slovenskej republiky príslušníkmi ozbrojených síl USA, závislými osobami a dodávateľmi USA.

Pavel_III

Moderátor
#338 - 3. 3. 2022, 22:51

Všimněte si datace čumkarty, data v razítku a kdy to došlo (včera). Ovšem razítko pěkně čitelné (v rámci možností) a dvoubarevné.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

mikimar

Uživatel
#339 - 27. 3. 2022, 03:33

Přeji krásnou neděli.
Dávám k Vašemu posouzení, zda-li je tento Mníšek pod Br_dy a nebo pod Bro_y. Já tam vidím "o", ale třeba na to budete mít jiný názor. 😉
Moc mě mrzí, že jsem si tohoto razítka nevšiml dříve, než-li jsem ho odsoudil k životu obyčejného výstřižku... 😞

Krásné dny přeje Miki 🖐

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nad blbostí se nedá vyhrát, ale nikdy s ní nesmíme přestat bojovat.

gorila

Uživatel
#340 - 27. 3. 2022, 10:28

Není to spíše "0" než "O"?

Jedna dvě, Baba jde. Jde si Jaga pro tebe.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

100. výročí opery Prodaná nevěsta - čistý - aršík - č. A1508

100. výročí opery Prodaná nevěsta - čistý - aršík - č. A1508

Cena: 35,- Kč

Přejít na eshop
Klement Gottwald - čistá - č. 666

Klement Gottwald - čistá - č. 666

Cena: 5,- Kč

Přejít na eshop
Interkosmos - čistá - č. 1858-1863

Interkosmos - čistá - č. 1858-1863

Cena: 9,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1843

Rakousko - čistá - č. 1843

Cena: 5,- Kč

Přejít na eshop
NSR - čistá - č. 365

NSR - čistá - č. 365

Cena: 3,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1251

Rakousko - čistá - č. 1251

Cena: 6,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1619

Rakousko - čistá - č. 1619

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Bublinky na mince CAPS 40

Bublinky na mince CAPS 40

Cena: 102,- Kč

Přejít na eshop