Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » přetočné razítko

Vykupminci.cz
Numisargo

přetočné razítko

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Někde jsem četl, že zn. s obrácenym razítkem mají určitou hodnotu. Jak je to ale s těmi razítky?? Mám nějaké převrácené přetisky Deutsch reich, neúplne razítko.
Dále co denní razítko, když je převrácené??
Dále mám známku s JCV Franzem Josefem- rakousko uhersko. Přetišťěnou DeutscheReich, má to nějakou hodnotu??
Děkuji bruky
Registrovaný uživatel
Lepší by bylo vidět to razítko např. na scanu
Moderátor
Skús vložiť fotky namiesto zdlhavého popisovania známky. Lepšie sa radí ak človek to aj vidí.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Razítko a přetisk jsou dve rozdílné pojmy.
Na známce s FJ přetisk DeutscheReich neexistuje. Není tam Deutschösterreich?
Registrovaný uživatel
je tomu věnovanej nějakej blog, nebo stránky. Rád bych se vzdělal!!:))
Registrovaný uživatel
Na to známku s Franzem Josefem se ještě mrknu. Teď nevim, ale zřejmě budeš mít dejvy pravdu. Nejsem si jistej a teď tady mám rozdělaný jiný známky a nechci to motat dohromady!!:)) Scenu se bojim, aby to ty známky nepoškodilo!!:((
Moderátor
Neznám jediný případ, kdy by skener poškodil známky :).
K poškození může dojít působením dlouhodobého slunečního světla, nikoliv krátkodobého a umělého.
Moderátor
bruky napsal
je tomu věnovanej nějakej blog, nebo stránky. Rád bych se vzdělal!!:))

Myslíš konkrétně čemu?
Registrovaný uživatel
Dejvy, ještě nevim, jak ten scener funguje, ještě jsem neměl čas ho zapojit. Ale neobáváv se tolik světla. Je to součást dědictví spojeno s tiskárnou a faxem. Starý scener a stýc tim spíše scenoval dokumenty a zrejmě to projíždělo tou mašinkou jako psacim strojem, tak se obavám ztracení zmámky, zmuchlání, atd.
Co se týče blogu, měl jsem na mysly pošt. razítka. Denní razítka, přetisk, atd. Jinak Franze Josefa nemůžu najít:(( Nevim kam jsem ho založil??:(( A s přetiskem DeutcheOestereich by to mělo nějakou hodnotu?? Děkuji zatim
Moderátor
Pokud to je ještě skener, kde musel materiál projet, tak tam skutečně poškození hrozí. Trochu se to dá eliminovat použitím pevného obalu, ale 100% bezpečnost asi v tomto případě nezajistí nic. Pak bude možná lépe klasicky nafotit.
Moderátor
Ještě k přetiskům Deutschösterreich. V podstatě se jedná o běžný materiál, hodnota není příliš velká.
Známky s FJI přetištěny nebyly; pravděpodobně půjde spíše o Karla I.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Karel I, to nebyl, zemřel ve 35 a neměl vousy, na rozdíl od JCKV. Byla to známka zhruba z roku 1916, modrá s přetiskem, tedy DeutscheOsterreich. Jak jsem byl informován.:))
Moderátor
bruky napsal
Karel I, to nebyl, zemřel ve 35 a neměl vousy, na rozdíl od JCKV. Byla to známka zhruba z roku 1916, modrá s přetiskem, tedy DeutscheOsterreich. Jak jsem byl informován.:))

Karel I ako posledný cisár Rakúsko uhorska, a ako IV. Karol ako posledný maďarský kráľ. Nar. 1887 a umrel v r. 1922. Od r. 1916 po FJI nastúpil na trón.
Je to Karol I (IV), tak ako píše dejvy.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Díky za info!!:) Jsem se trošku spletl, ale teď v tom trošku plavu!!:)) Jsem psal, že mu bylo 35 let, když zemřel. Ten postarší pán na znamkách byl tedy Franz Josef?? Nevydalo Rakousko nějakou pamětní znamku/y?? Byla to tedy známka staršího data... Ale dle mně je to Franz Josef- starší pán s vousy, plnovous... S přetiskem.
Ale pořád se mi nezdá ten můj přetisk, tak rád bych to našel, ale nevim kam jsem ji založil. Děkuji
Registrovaný uživatel
I když asi trošku předbíhám čas. Nastoupil by tedy po Karlu I., Otto von Habsburg?? děkuji
Moderátor
Áno on.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Pokud se tedy vrátím ke známce, opravdu by bylo nejlepší dostat sem nějakým způsobem obrázek, ať zbytečně nespekulujeme, o co se vlastně jedná.
Registrovaný uživatel
Hm, já se tim prokoušu:))
Moderátor
Smith, po smrti Karla I by s velkou pravděpodobností vládla jeho manželka Zita. Teprve pak by v posloupnosti nastoupil k vládnutí Otto.
Registrovaný uživatel
blazek007 - naši historici jsou jiného mínění "J.Galandauer a M.Honzík - Osud trůnu habsburského".

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ano, ale podle posloupnosti se po smrti Karla I stala automaticky císařovnou Zita. Svého nároku se nikdy nevzdala, a s ohledem na Habsburský dům ani nesměla, a proto jí přes 60 let nebyl povolen rakouskými úřady vstup na území Rakouska. Otto Habsburský se mohl stát rakouským císařem po smrti své matky a nebo kdyby se Zita tohoto nároku vzdala ve prospěch svého syna. Což ale nikdy neudělala. Otto byl opravdu budoucím dědičným císařem, ale až po své matce Zitě. Takže de facto jím je od roku 1989 dodnes. Z tohoto období je mnohem důvěryhodnější literatura Pernese a překlady rakouských historiků.
« Poslední úpravu provedl(a) blazek007 v 22. 5. 2011, 8:37. »
Registrovaný uživatel
Cituji z výše uvedené literatury, strana 350-351:
"V roce 1930 slavil osmnácté narozeniny, a to se stalo signálem pro politickou demonstraci. Stal se totiž plnoletým, a tím i faktickou hlavou "domu rakouského" a celé habsburské dynastie. Vše probíhalo nadmíru slavnostně. Zita prohlásila, že její nejstarší syn císař a král Otto dovršil osmnáct let a že podle habsburského domácího zákona stává plnoletým, takže končí její poručnictví. Od této chvíle přejímá Otto všechna práva a povinnosti hlavy arcidomu.
Zprávy a fotografie se rozlétly. Celému světu bylo okázale oznamováno, že císař a král je plnoletý, a je tedy schopen ujmout se vlády."
Moderátor
No to je jedno, tady by jsme zabředli do nekonečné diskuze :-) ať mají prostor jiní :-)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady začátečníkům » přetočné razítko

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1