Moderátoři: smith, Guldiner, Charon

martinvon

Uživatel
#81 - 31. 7. 2022, 00:52
Moc hezká 🙂 Prosím o váhu,sílu a průměr mince

Nehrál si někdo na lisu?

Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb

martinvon

Uživatel
#82 - 31. 7. 2022, 00:56

Při probírání hliníku jsem narazil na tohle, co to je?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb

bertik-b1

Uživatel
#83 - 31. 7. 2022, 13:00

Průměr 27,55mm,síla2,55 mm,váha7,81g.
Vypadá to na UNC,nemyslím si že si s tím někdo hrál. Ovšem neumím to zeslabení vysvětlit. Zatím záhada.
Díky za názor.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

MikyM

Uživatel
#84 - 31. 7. 2022, 16:02
Při probírání hliníku jsem narazil na tohle, co to je? Obrázky: ...

Přečtěte si příspěvek č. 230 od Barbara ve vlákně o 10 Kč 1993 malé Kč.... ať to nemusím sem opisovat... 😉

martinvon

Uživatel
#85 - 1. 8. 2022, 00:02

Miky díky, to jsem četl, chtěl jsem spíše slyšet váš názor.....na pravost
Samozřejmě i jiných......

Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb

martinvon

Uživatel
#86 - 1. 8. 2022, 00:05
Průměr 27,55mm,síla2,55 mm,váha7,81g. Vypadá to na UNC,nemyslím si že si s tím někdo hrál. Ovšem neumím to zeslabení vysvětlit. Zatím záhada. Díky za názor. Obrázky: ...

a co ta váha, nějak málo, ne? Má být 9,7 a ten střed je nějak malý? že by slabší středový střižek?
To je z oběhu?

Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb

bertik-b1

Uživatel
#87 - 1. 8. 2022, 01:52

Slabší je nejenom středový střížek,ale i vnější mezikruží se pozvolna ke středu ztenčuje. Mám ještě jednu zajímavost, ale mám v tom tak trochu chaos, co do původu.Kontaktoval jsem prodejce, aby mi to pomohl upřesnit. Druhá mince je přímo z Citi bank, taky záhada. Už tu několikrát byla, ale bez toho,žeby jsme v tom měli jasno.
Takže jak?
Díky za názor.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

MikyM

Uživatel
#88 - 4. 8. 2022, 11:02
Miky díky, to jsem četl, chtěl jsem spíše slyšet váš názor.....na pravost Samozřejmě i jiných......

No důležité z toho Barbarova příspěvku je toto:
..."Vzory ze sériové výroby jsou označovány až po ražbě a proto se kromě těchto označení neliší od obíhajících mincí, vzory se zvláštní výroby mají označená již razidla a označení jsou proto součástí reliéfu. I tyto vzory se většinou kromě těchto označení neliší od obíhajících mincí"

Tak pokud tomu tak je i na tomto 50 haléři (z fotky mi to tak ale nepřipadá, ale mohu se mýlit"), tak vzhledem k již doložení existenci 10 Kč SPECIMEN o které byla už řeč ve vlákně o 10 Kč malé Kč, máte v rukou určitě zajímavou a vzácnou minci a šel bych s tím někam (ČNB, Aurea, M+CH), kde mě jejich znalec posoudí, poradí ...

martinvon

Uživatel
#89 - 4. 8. 2022, 11:54

No důležité z toho Barbarova příspěvku je toto:
..."Vzory ze sériové výroby jsou označovány až po ražbě a proto se kromě těchto označení neliší od obíhajících mincí, vzory se zvláštní výroby mají označená již razidla a označení jsou proto součástí reliéfu. I tyto vzory se většinou kromě těchto označení neliší od obíhajících mincí"

Tak pokud tomu tak je i na tomto 50 haléři (z fotky mi to tak ale nepřipadá, ale mohu se mýlit"), tak vzhledem k již doložení existenci 10 Kč SPECIMEN o které byla už řeč ve vlákně o 10 Kč malé Kč, máte v rukou určitě zajímavou a vzácnou minci a šel bych s tím někam (ČNB, Aurea, M+CH), kde mě jejich znalec posoudí, poradí ...

Děkuji.
Zdá se mi to na minci dodatečně dělané, nevystupuje to

Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb

martinvon

Uživatel
#90 - 18. 8. 2022, 23:48
Slabší je nejenom středový střížek,ale i vnější mezikruží se pozvolna ke středu ztenčuje. Mám ještě jednu zajímavost, ale mám v tom tak trochu chaos, co do původu.Kontaktoval jsem prodejce, aby mi to pomohl upřesnit. Druhá mince je přímo z Citi bank, taky záhada. Už tu několikrát byla, ale bez toho,žeby jsme v tom měli jasno. Takže jak? Díky za názor. Obrázky: ...

Podle mě ta první je jasná slabší vnitřní střížek a po doražení je mince lehčí, slabší a nedoražená, ale ta druhá?? Bylo jich zde více, ale niky se k tomu nikdo fundovaný nevyjádřil.
Sám jsem narazil na 20kč 2020 která byla z banky, ale měla naprosto jinou barvu, tam nevím.
Nevím jak to máte vy, ale já si všechny nechávám, pokud je chcete poslat dál, tak bych měl zájem

Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Rakousko - čistá - č. 1668

Rakousko - čistá - č. 1668

Cena: 4,- Kč

Přejít na eshop
Albové listy A4 POMfila Velká Británie 1840-1951, (23 listů), vč. zesílených obalů, papír 160gr.

Albové listy A4 POMfila Velká Británie 1840-1951, (23 listů), vč. zesílených obalů, papír 160gr.

Cena: 299,- Kč

Přejít na eshop
Lidová tvorba - krajky - razítkovaná - č. 352-353

Lidová tvorba - krajky - razítkovaná - č. 352-353

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
35. výročí založení Univerzity Komenského v Bratislavě - čistá - č. 816-817

35. výročí založení Univerzity Komenského v Bratislavě - čistá - č. 816-817

Cena: 8,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1485

Rakousko - čistá - č. 1485

Cena: 3,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1472

Rakousko - čistá - č. 1472

Cena: 3,- Kč

Přejít na eshop
Umenie - Carpoforo Tencalla: Sala Terrena na hrade Červený Kameň  - Slovensko č. 528

Umenie - Carpoforo Tencalla: Sala Terrena na hrade Červený Kameň - Slovensko č. 528

Cena: 65,- Kč

Přejít na eshop
Albové listy POMfila SR - ročník 2009, zákl. verze - (6), vč. zesílených obalů

Albové listy POMfila SR - ročník 2009, zákl. verze - (6), vč. zesílených obalů

Cena: 62,- Kč

Přejít na eshop