Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filatelie aukce » Portu Gallery - soubor 12 modrych Mauriciu POST PAID

Vykupminci.cz
Numisargo

Portu Gallery - soubor 12 modrych Mauriciu POST PAID

Moderátoři: ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jaromíre ... škoda, že to nejde, ale výpis Vašich "pokladů/ v datbázi vypadá móóc zajímavě ... tak přeji další sběratelské úspěchy ....
Registrovaný uživatel
david kopriva napsal
evropa said : "Víte, vždy, když argumentujeme s něčím, pak musíme znát i základní věci.."

....já jen, že cokoliv od Vás zazní ke známkám Vás opravdu diskvalifikuje z pozice někoho takhle poučovat !


Pokud jste četl moje připomínky pozorně, pak byste věděl, že nikoho se nesnažím poučovat v oblasti filatelie, ale pouze reaguji na postoje, které v některých případech s filatelií zcela nesouvisí a někdo na ně argumentuje, aniž by znal i druhou stranu celé problematiky. Nebo podle Vás kolega Jaromír zná základní otázky kolem investování na burze? Dále jsem zde řekl pouze svůj názor na kolektivní investování, navíc v podobě nekvalitního materiálu a to firmou, s níž nemám kladné zkušenosti. A závěrem, postoje jsem vedl ze svého pohledu, který mně vyhovuje a investování jsem pojal buď ve všeobecné rovině, či v oblasti sběratelské bez poukazů na konkrétní oblasti. Určitě moje reakce byly vyváženější, než některé názory jiné, které se snažily "stavět dům od střechy" a svému předem danému výsledku vše podřizovat. Stále si nejste schopen uvědomit, že filatelie není o pár jedincích, kteří byly úspěšní a mohou si koupit cokoli a za cokoli. Každá investice, včetně investic do sběratelských předmětů se nemá posuzovat podle extrémů, ale podle fungování trhu jako celku. Pokud z celkového obratu trhu zaujímají extrémy několik desítek procent z celkového obratu, pak bych byl velmi opatrný. To ale patří ve všeobecné rovině v oblasti investování a posuzování jednotlivých investic.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 5. 2. 2021, 19:30. »
Registrovaný uživatel
panu Jaromírovi ... určitě to půjde, od DF máme jako PPCP svolení k publikování čehokoli, Spinkovi i Corinphile se dá napsat krátká formální žádost. Karl Louis byl naším hostem na 3. Setkání ... Budou jen rádi, že jejich materiály poslouží edukativním účelům.
Jinak si velmi vážím Vaší práce na poli Mauriciů, jistě přivede k tomuto krásnému tématu nové sběratele.
Česká filatelie si sama podřezává větev akcentem tuzemského materiálu a inspirace pro klasické zahraniční rarity nás může hodit na vyšší level.
Registrovaný uživatel
Pane Kopřivo, mohl byste mně sdělit, o jaké položky se jednalo v dané investici z pohledu vzácnosti.
RRR, známé pouze jednotky kusů.
RR, známo do 25 kusů.
R, známo do 50 kusů.

Dále mě zajímá kvalita.
Jednalo se o kabinetní kusy, nebo o průměr, či o kosti?

Děkuji.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
david kopriva napsal
panu Jaromírovi ... určitě to půjde, od DF máme jako PPCP svolení k publikování čehokoli, Spinkovi i Corinphile se dá napsat krátká formální žádost. Karl Louis byl naším hostem na 3. Setkání ... Budou jen rádi, že jejich materiály poslouží edukativním účelům.
Jinak si velmi vážím Vaší práce na poli Mauriciů, jistě přivede k tomuto krásnému tématu nové sběratele.
Česká filatelie si sama podřezává větev akcentem tuzemského materiálu a inspirace pro klasické zahraniční rarity nás může hodit na vyšší level.

Tak, to by bylo vynikající získat souhlas k publikaci těchto materiálů i od ostatních aukčních firem a vydat o tom samostatnou publikaci. To by parádně doplnilo moji studii o vydání POST PAID, která nyní vychází v Merkur revue a bylo by to i na vydání v tištěné podobě.
Moderátor
Pavel_III napsal
Já nevím, já tomu nerozumím. V tom vašem investičním hromadném principu je vlastníkem dotyčných známek vlastně kdo? Kdo se z nich může těšit? Kdo je může vystavovat? Vystavování zvyšuje povědomost, popularitu a nepřímo i přímo cenu materiálu. Může a.s. mít soutěžní exponát? A v případě prodeje se sejde valná hromada a usnese se, že už je to nebaví a že se to má prodat, protože Franta chce jet do Karibiku?

A kam se ztrácí radost ze sbírání a sbírky?

A já stejně asi zůstanu u těch svých bramboráčků, které, jen tak pro radost doplňuju o účetně zcela bezcenné a nehodnotné vnitropoštovní obálky a vlaječky a další neinvestiční známky.


:) Pavle ty, já i ostatní, většina z nás máme rádi onu sběratelskou prostotu, ale pokrytecky si hrát na Krista s filozofii skromnosti . Nevím, nevím.. :lol:
Každý jeden z nás prahne k nějakým raritám,ať běžnějším, nebo vzácnější,nebo jen kvalitnější kusy.
kluci hergot o tom to je.Tak mi tady nevykladejte o sběratelské skromnosti, bezcennych a nehodnotných sbírek.. :)
Stačí mi se jen kouknout do sekce pro určování a nacenění, kolik znamek, mincí je bezcenných a nikdo z vás by většinu do sbírky nechtěl.. Každý jeden dnes i ten nejmladší začínající sběratel prahne po něčem zajímavým a raduje se když se zadaří a pak znovu prahne dál a dál.Hoši pokud se kompletuje sbírka stojí to vždy peníze a vždy se jedná o investici...
Registrovaný uživatel
aha EVROPA said "Stále si nejste schopen uvědomit, že filatelie není o pár jedincích, kteří byly úspěšní a mohou si koupit cokoli a za cokoli."

..... Protože si to neuvědomuji, tak jsme udělali navdory lockdownu mezinárodní výstavu v NM pro všechny filatelisty i nefilatelisty :)))) ..za cenu několika měsíců nepřetržité práce při nákladech 2,5 mega +, které se nám ani náhodou nevrátí ! .. a za 2 roky zase atd....


a dále .... kolik máte ve sbírce Mauritiů PP, že víte, jak vypadají "kosti", standard, nadprůměr, či superb ? ... jaký to má /nemá vliv na jejich cenu ? ....kolik skutečně kvalitních kusů vůbec existuje ?

těším se na scany z Vaší sbírky ...můj mail jistě máte
Registrovaný uživatel
Pár čísel o filatelistickém trhu:

- roční obrat je přes 10, podle některých zdrojů z GB až 15 miliard (!!!) dolarů

- z toho investiční filatelie dělá dle hrubých odhadů přibližně 10% - bavíme se zde tedy o více než jedné miliardě dolarů ročně - toto opravdu není záležitost několika úspěšných extrémních jedinců. Věřte tomu nebo ne, ale známky v hodnotě tisíců EUR si může dovolit opravdu mnoho sběratelů od Číny přes Indii, Evropu až po USA, známky v hodnotě nižších desítek tisíc eur si může dovolit taktéž dost lidí.

- a poslední číslo - celosvětově se sbírání věnuje přes 50 milionů lidí (všeobecně uznávaný cenzus). Řekněme, že pouhé 1% (a to si teď cucám z prstu) je těch z "OBYČEJNÉ STŘEDNÍ TŘÍDY" dle západních měřítek (nechme zbylých 99% - což je samozřejmě nesmysl - ať patří do nemajetné vrstvy, kteří sbírají jen balíčkové známky) - to je opět minimálně 500 000 sběratelů - to mi nepřipadá na pár jedinců. A ve skutečnosti jich je výrazně více, protože jak vidíte ta čísla 1% vs. 99% jsou nereálná.
No a střední třída dle západních měřítek si opravdu může dovolit koupit slušné kousky.

Evropa1 napsal
david kopriva napsal
evropa said : "Víte, vždy, když argumentujeme s něčím, pak musíme znát i základní věci.."

....já jen, že cokoliv od Vás zazní ke známkám Vás opravdu diskvalifikuje z pozice někoho takhle poučovat !


Pokud jste četl moje připomínky pozorně, pak byste věděl, že nikoho se nesnažím poučovat v oblasti filatelie, ale pouze reaguji na postoje, které v některých případech s filatelií zcela nesouvisí a někdo na ně argumentuje, aniž by znal i druhou stranu celé problematiky. Nebo podle Vás kolega Jaromír zná základní otázky kolem investování na burze? Dále jsem zde řekl pouze svůj názor na kolektivní investování, navíc v podobě nekvalitního materiálu a to firmou, s níž nemám kladné zkušenosti. A závěrem, postoje jsem vedl ze svého pohledu, který mně vyhovuje a investování jsem pojal buď ve všeobecné rovině, či v oblasti sběratelské bez poukazů na konkrétní oblasti. Určitě moje reakce byly vyváženější, než některé názory jiné, které se snažily "stavět dům od střechy" a svému předem danému výsledku vše podřizovat. Stále si nejste schopen uvědomit, že filatelie není o pár jedincích, kteří byly úspěšní a mohou si koupit cokoli a za cokoli. Každá investice, včetně investic do sběratelských předmětů se nemá posuzovat podle extrémů, ale podle fungování trhu jako celku. Pokud z celkového obratu trhu zaujímají extrémy několik desítek procent z celkového obratu, pak bych byl velmi opatrný. To ale patří ve všeobecné rovině v oblasti investování a posuzování jednotlivých investic.
Registrovaný uživatel
k rekonstrukci
jako celek RRR ,
ZP 7 RR,
vzhledem k našemu trhu celkově nadprůměr až mimořádné

Ferrrary , Hind a Burrus byli s kvalitou spokojeni, jinak by to dále měnili ...myslíte, že jsme chytřejší a lepší sběratelé než oni ?

Cena je ke kvalitě samozřejmě naprosto přiměřená, až nízká ... za 1,25mil to portu může prodat ihned 3 jednotlivým zájemcům. (jen ta penoe stojí dnes , u nás, 500k).
Ale proč by to dělali , když to za 5 let prodají zřejmě o dost lépe ?

vše v nějaké skutečně lepší kvalitě by stálo i 2,5 mil a pochybuji , že by někdo pustil skutečně superkvalitní Penoe "early" (vím jen o 2 fakt pěkných kusech) do nějaké jiné rekonstrukce
Registrovaný uživatel
david kopriva napsal
a dále .... kolik máte ve sbírce Mauritiů PP, že víte, jak vypadají "kosti", standard, nadprůměr, či superb ? ... jaký to má /nemá vliv na jejich cenu ? ....kolik skutečně kvalitních kusů vůbec existuje ?

těším se na scany z Vaší sbírky ...můj mail jistě máte


Já jsem se pouze slušně optal a čekal jsem jsem odpověď. Mě nezajímá argumentace typu, že existuje málo kusů, proto se lze spokojit s průměrem, či podprůměrem. Oba dva se v současné době věnujeme jiným sběratelským oblastem, ale nároky na kvalitu jsou totožné. Mě v současné době zajímají pouze položky v kvalitě a to bez ohledu na vzácnost. U několika obchodníků v Evropě, i u jednoho v Americe mám chyběnku mimořádně vzácných položek, které jsem buď v životě neviděl, nebo jednou, dvakrát, některé do deseti kusů a pokud jsou vidět, pak bych je z důvodu horší zachovalosti nechtěl. Z tohoto důvodu je moje poptávka dána pouze ve sběratelské kvalitě. A jestli se mohu pochlubit, pak mám několik položek na úrovní RRR. Jednu jsem viděl ve třech případech, jednu ve dvou a jednu ve vzácnosti RR v naprosto unikátní zachovalosti. To ale není pouze v oblasti numismatiky, to platilo i v době, když jsem sbíral známky emise 1850. Když jsem koupil svůj první průpich na dopisu, šel jsem se pochlubit k jednomu sběrateli, který mně občas radil. Jaký byl šok, když mě setřel jak malého kluka, přitom známka byla celkem dobrých střihů, razítko ve větší míře čitelné atd. Když viděl moje rozčarování, vzal mě do banky a z trezoru vyndal některé jeho položky. Byl to pro mě šok vidět, co jsem viděl. Abych Vám to trochu přiblížil na veřejně známém dopisu, pak jeho položky lze přirovnat kvalitou k dopisu, který Klim před léty prodával. Jednalo se o dopis se žlutou třípáskou a žlutým šestiblokem jako reko poplatek. V tomto případu se ale jednalo , s největší pravděpodobností, o zajímavější položky, např. několikanásobné barevné frankatury, smíšené frankatury atd.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 5. 2. 2021, 20:27. »
Moderátor
david kopriva napsal
aha EVROPA said "Stále si nejste schopen uvědomit, že filatelie není o pár jedincích, kteří byly úspěšní a mohou si koupit cokoli a za cokoli."

..... Protože si to neuvědomuji, tak jsme udělali navdory lockdownu mezinárodní výstavu v NM pro všechny filatelisty i nefilatelisty :)))) ..za cenu několika měsíců nepřetržité práce při nákladech 2,5 mega +, které se nám ani náhodou nevrátí ! .. a za 2 roky zase atd....


a dále .... kolik máte ve sbírce Mauritiů PP, že víte, jak vypadají "kosti", standard, nadprůměr, či superb ? ... jaký to má /nemá vliv na jejich cenu ? ....kolik skutečně kvalitních kusů vůbec existuje ?

těším se na scany z Vaší sbírky ...můj mail jistě máte


Ale vrátí... ;) skvělá akce, ja ji sice viděl z webu, ale klobouk dolů a👍. Numismatika, respektive ČNS by se mohla inspirovat.A pokud se jedná o vyhozené peníze jak tvrdíte, tak to si nemyslím.. Už jen proto kolik lidí, nových členů tím získáte .. Větší zájem, větší popularita, více rarit v získaných sbírkách, lepší zhodnocení... Např. Pro sběratelství jako takové, zejména numismatika, notafilie, filatelie bylo výročí 100let republiky zásadní v tomto období (přelom tisíciletí), vzbudil neuvěřitelny zájem nových sběratelů...
Moderátor
barbar napsal
Pavel_III napsal
Já nevím, já tomu nerozumím. V tom vašem investičním hromadném principu je vlastníkem dotyčných známek vlastně kdo? Kdo se z nich může těšit? Kdo je může vystavovat? Vystavování zvyšuje povědomost, popularitu a nepřímo i přímo cenu materiálu. Může a.s. mít soutěžní exponát? A v případě prodeje se sejde valná hromada a usnese se, že už je to nebaví a že se to má prodat, protože Franta chce jet do Karibiku?

A kam se ztrácí radost ze sbírání a sbírky?

A já stejně asi zůstanu u těch svých bramboráčků, které, jen tak pro radost doplňuju o účetně zcela bezcenné a nehodnotné vnitropoštovní obálky a vlaječky a další neinvestiční známky.


:) Pavle ty, já i ostatní, většina z nás máme rádi onu sběratelskou prostotu, ale pokrytecky si hrát na Krista s filozofii skromnosti . Nevím, nevím.. :lol:
Každý jeden z nás prahne k nějakým raritám,ať běžnějším, nebo vzácnější,nebo jen kvalitnější kusy.
kluci hergot o tom to je.Tak mi tady nevykladejte o sběratelské skromnosti, bezcennych a nehodnotných sbírek.. :)
Stačí mi se jen kouknout do sekce pro určování a nacenění, kolik znamek, mincí je bezcenných a nikdo z vás by většinu do sbírky nechtěl.. Každý jeden dnes i ten nejmladší začínající sběratel prahne po něčem zajímavým a raduje se když se zadaří a pak znovu prahne dál a dál.Hoši pokud se kompletuje sbírka stojí to vždy peníze a vždy se jedná o investici...

Barbare, podepisuji se pod každé Vaše slovo. Mne by skutečně zajímalo, zda by se kritici investiční filatelie a cenných rarit radovali z toho, že mají naprosto bezcennou sbírku a nic jiného.
Registrovaný uživatel
jde o to, že některé staré dobré známky se v superb kvalitě dochovaly v nepatrných počtech ... a poptávka je obrovská. Myslíte že bych nechtěl ještě lepší rekonstrukci ? Ani Ferrary neměl žádnou jinou. Ani Burrus ne.
Až teprve Kanai měl lepší, ale ta nebyla 30 let na trhu ))

Nelze aplikovat numismatická kritéria na známky. Zejména na mauricius na nativním papíře a s neznalostí tamní pošty jak stříhat známky z TD, aby se to o 170 líbilo jakémusi numizmatikovi.

Raději se zamyslete, proč v té Vaší numismatice nemáte skoro žádné atesty pravosti ? Že by to nebylo možné ? Že by byla jen otázka času, kdy se celá numismatika shroutí pod náporem čínských či jiných padělků s přesností slitin na setiny procent ? Investujete do mincí ? :))
Registrovaný uživatel
david kopriva napsal
Raději se zamyslete, proč v té Vaší numismatice nemáte skoro žádné atesty pravosti ? Že by to nebylo možné ? Že by byla jen otázka času, kdy se celá numismatika shroutí pod náporem čínských či jiných padělků s přesností slitin na setiny procent ? Investujete do mincí ? :))


Kov má jednu velkou výhodu v tom, že je nepoměrně těžší ho nafalšovat ve všech směrech. A že se zhrotí trh na základě čínských padělků? Nesmíte věřit, že sběratelé mincí jsou naprostí blbci. Na druhé straně těch padělků známek z první republiky se všemi značkami renomovaných znalců také není málo a sběratelé je po desítky let jako zaručené kupovali.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
david kopriva napsal
Raději se zamyslete, proč v té Vaší numismatice nemáte skoro žádné atesty pravosti ? Že by to nebylo možné ? Že by byla jen otázka času, kdy se celá numismatika shroutí pod náporem čínských či jiných padělků s přesností slitin na setiny procent ? Investujete do mincí ? :))

Dúfam, že ste to presne takto povedal aj v gallery.portu.cz a varoval všetkých ich klientov. Myslím si, že by si zaslúžili upozorniť na vopred zmarenú investíciu. :D
_______________
Processed coin catalogs 3.788 Auctions / 32.320 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
david kopriva napsal
jde o to, že některé staré dobré známky se v superb kvalitě dochovaly v nepatrných počtech ... a poptávka je obrovská. Myslíte že bych nechtěl ještě lepší rekonstrukci ? Ani Ferrary neměl žádnou jinou. Ani Burrus ne.
Až teprve Kanai měl lepší, ale ta nebyla 30 let na trhu ))

Nelze aplikovat numismatická kritéria na známky. Zejména na mauricius na nativním papíře a s neznalostí tamní pošty jak stříhat známky z TD, aby se to o 170 líbilo jakémusi numizmatikovi.

Raději se zamyslete, proč v té Vaší numismatice nemáte skoro žádné atesty pravosti ? Že by to nebylo možné ? Že by byla jen otázka času, kdy se celá numismatika shroutí pod náporem čínských či jiných padělků s přesností slitin na setiny procent ? Investujete do mincí ? :))


No většina sběratelských sekci, ma v podstatě stejné osnovy, nebo jsou založeny na podobných principech..
No a pokud se jedná o padělky v numismatice, všechno je otázkou studia, praxe, zkušenosti.V podstatě podobný jako u filatelie.. Každá oblast potřebuje praxi zkušenosti a čas.. ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 5. 2. 2021, 20:47. »
Moderátor
david kopriva napsal
k rekonstrukci
jako celek RRR ,
ZP 7 RR,
vzhledem k našemu trhu celkově nadprůměr až mimořádné

Ferrrary , Hind a Burrus byli s kvalitou spokojeni, jinak by to dále měnili ...myslíte, že jsme chytřejší a lepší sběratelé než oni ?

Cena je ke kvalitě samozřejmě naprosto přiměřená, až nízká ... za 1,25mil to portu může prodat ihned 3 jednotlivým zájemcům. (jen ta penoe stojí dnes , u nás, 500k).
Ale proč by to dělali , když to za 5 let prodají zřejmě o dost lépe ?

vše v nějaké skutečně lepší kvalitě by stálo i 2,5 mil a pochybuji , že by někdo pustil skutečně superkvalitní Penoe "early" (vím jen o 2 fakt pěkných kusech) do nějaké jiné rekonstrukce

Tak jsem si dal tu práci a vyhledal ve svojí databázi i rekonstrukce 2 pence POST PAID modrá. Našel jsem pouze jednu jedinou rekonstrukci ve vyšší kvalitě, než jakou koupil pan Kopřiva. Byla vydražena u Feldmana v roce 1993 za 30.000 SFr a všechny známky jsou v kvalitě tisku "early".
Ještě tam byla vydražena jedna rekonstrukce v podobné kvalitě jako má pan Kopřiva za 14.000 SFr, ale řekl bych, že není tak kvalitní, protože je tam méně známek v provedení kvality tisku "early."
Dá se tedy říct, že pan Kopřiva koupil druhou nejkvalitnější rekonstrukci 2 penny POST PAID, které se kdy vyskytly na trhu!
Jen pro zajímavost: obě tyto rekonstrukce eviduje i Kanai ve svojí knize CLASSIC MAURITIUS
Takže se nedivme, jak vysoko vylétla cena, když ji dal pan Kopřiva do Portu Gallery.
Registrovaný uživatel
pane Evropa I ..jak víte, sbírám Rakousko ... mám taky dost RRR a mimořádné kvality, erlesene Prachtstucke atd věci.
!! Jenže Rakousko je proti Mauritiu "Massenware", takové dětské hraní !!
Od většiny položek je materiálu dost a dost, tj lze snadno vybírat kvalitu.

Mám Rakousko rád a tak si hezké věci kupuji. Na investici se ovšem NYNÍ až na malé výjimky (čistá klasika, merkury, majstrštyky z poštovní historie a konec RU platný již v ČSR) vůbec nehodí. Nedivím se, že jste s ním, byť dříve, narazil.

Rakouský trh je malý, dlouhodobě půjde spíše dolů. Moji rakouští přátelé skoro nic pro PR filatelie nedělají, v příští generaci se jim to může vymstít. Česká filatelie je v mnohem lepší kondici.

A u nás se navíc nikdo nevyzná v tom, co a jak z RU smysluplně sbírat a jaké jsou správné ceny. Tady opravdu hrozí ztráta peněz. Těch v tom mám dost za těch 30 let, ale je to jen o té radosti, jak tu zcela správně od pánů kolegů několikrát zaznělo.
Registrovaný uživatel
david kopriva napsal
A u nás se navíc nikdo nevyzná v tom, co a jak z RU smysluplně sbírat a jaké jsou správné ceny. Tady opravdu hrozí ztráta peněz. Těch v tom mám dost za těch 30 let, ale je to jen o té radosti, jak tu zcela správně od pánů kolegů několikrát zaznělo.


Děkuji za tento Váš příspěvek, předně za tento odstavec.

Já sbírám primárně pro radost a mám radost z položky za hodně peněz, stejně tak z položky za "pár korun." Čemu se ale snažím vyvarovat, to je to, že bych se snažil se sběratelskými věcmi obchodovat. Nějak si jich vážím, žen toho nejsem schopen. To je ale můj názor. Jinak nejsem nepřítelem obchodníků, protože znám některé, z nichž někteří mají ohromné znalosti a zkušenosti. Spíše mně vadí investoři, kteří se v neděli rozhodnou, že budou investovat, v pondělí navštíví banku a začnou bezhlavě kupovat. Samozřejmě řečeno v nadsázce.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 5. 2. 2021, 21:20. »
Registrovaný uživatel
.. a v úterý jsou z nich sběratelé . Často to tak je. Samozřejmě řečeno v nadsázce.
Registrovaný uživatel
to p. barbar ..děkuji Vám za slova uznání k naší výstavě v NM.
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
david kopriva napsal
Raději se zamyslete, proč v té Vaší numismatice nemáte skoro žádné atesty pravosti ? Že by to nebylo možné ? Že by byla jen otázka času, kdy se celá numismatika shroutí pod náporem čínských či jiných padělků s přesností slitin na setiny procent ? Investujete do mincí ? :))

Dúfam, že ste to presne takto povedal aj v gallery.portu.cz a varoval všetkých ich klientov. Myslím si, že by si zaslúžili upozorniť na vopred zmarenú investíciu. :D


dobre vy! :mrgreen:
Moderátor
ja bych byl v klidu...

Matouš 19,24; Marek 10,25; Lukáš 18,25
„Snáze projde velbloud uchem jehly, než aby bohatý vešel do Božího království.“
Moderátor
kolo101 napsal
ja bych byl v klidu...

Matouš 19,24; Marek 10,25; Lukáš 18,25
„Snáze projde velbloud uchem jehly, než aby bohatý vešel do Božího království.“


Možná proto ta předstiraná skromnost..
Bohatý ten, kdo skromný v mysli jest... ;)
Moderátor
barbar napsal
Pavel_III napsal
Já nevím, já tomu nerozumím. V tom vašem investičním hromadném principu je vlastníkem dotyčných známek vlastně kdo? Kdo se z nich může těšit? Kdo je může vystavovat? Vystavování zvyšuje povědomost, popularitu a nepřímo i přímo cenu materiálu. Může a.s. mít soutěžní exponát? A v případě prodeje se sejde valná hromada a usnese se, že už je to nebaví a že se to má prodat, protože Franta chce jet do Karibiku?

A kam se ztrácí radost ze sbírání a sbírky?

A já stejně asi zůstanu u těch svých bramboráčků, které, jen tak pro radost doplňuju o účetně zcela bezcenné a nehodnotné vnitropoštovní obálky a vlaječky a další neinvestiční známky.


:) Pavle ty, já i ostatní, většina z nás máme rádi onu sběratelskou prostotu, ale pokrytecky si hrát na Krista s filozofii skromnosti . Nevím, nevím.. :lol:
Každý jeden z nás prahne k nějakým raritám,ať běžnějším, nebo vzácnější,nebo jen kvalitnější kusy.
kluci hergot o tom to je.Tak mi tady nevykladejte o sběratelské skromnosti, bezcennych a nehodnotných sbírek.. :)
Stačí mi se jen kouknout do sekce pro určování a nacenění, kolik znamek, mincí je bezcenných a nikdo z vás by většinu do sbírky nechtěl.. Každý jeden dnes i ten nejmladší začínající sběratel prahne po něčem zajímavým a raduje se když se zadaří a pak znovu prahne dál a dál.Hoši pokud se kompletuje sbírka stojí to vždy peníze a vždy se jedná o investici...

Ale samozřejmě, že každý prahneme po něčem vzácném a optimálně i cenném! O tom celkem není pochyb. Jenže ten základ, co nás baví, je "neinvestiční". A není pravda, že by ty bezcenné známky nikdo do sbírky nechtěl (tady je ovšem otázka, co to je bezcenná známka - pokud je ožraná, tak jistě, ale pokud je to proto, že má v katalogu 0,001 €, tak taková do sbírky přece patří taky - i velká část Hradčan má podobnou hodnotu) - kompletní sbírka prakticky čehokoliv* se bez nich neobejde!
*Jistě, kdo sbírá vejce od Fabergého nebo obrazy starých mistrů, ten má jen drahé a investiční věci, ale jen málo z nás má takové možnosti jako třeba Rudolf II.

Ovšem mezi drahou a zajímavou položkou do sbírky bývá radikální rozdíl. Jsou věci, které jsou velice drahé, ale ve své podstatě nejsou ani až tak zajímavé a jsou položky, které nestojí skoro nic a přitom jsou zajímavé velmi velice! Ovšem to je pak o tom "rozumět tomu", případně "mít na to čich (i když tomu vlastně moc nerozumím)"

Nakonec, první filatelisté nesbírali proto, že chtěli mít drahé známky nebo kvůli tomu, že to byla investice do budoucnosti. Sbírali vysloveně pro zábavu, tapetovali s nimi zdi! Řada dnes cenných a vzácných položek byla ve své době bezcenná a nezajímavá a jen málo lidí o nich přemýšlelo jako o investici. Kdyby takových bylo mnoho, nebyly by tyto známky (cokoliv) dnes tak drahé a vzácné. Takto to dopadlo s Protektorátem a Československem po válce - lidi to kupovali jako investici a dnes jsou toho plné a do značné míry neprodejné sklady. Ale do sbírky to rozhodně patří taky!

A co se týče bezcenných sbírek, s tím mám mohutné zkušenosti. Začal jsem před mnoha lety sbírat ty "své" okupační přetisky. Nerozuměl jsem tomu, vůbec jsem nepoznal pravou od falešné, známky byly za padesátník, korunu, dvě, pět a přístup k tomu byl systémem "když to má v katalogu 0,10 MiM, přece by to nikdo nepadělal". Poznal jsem, že mezi přetisky jsou, mnohdy značné, rozdíly, ale nebyl nikdo (ani Karásek :P ), kdo by "oddělil zrno od plev". A přesto mne to bavilo. Pak jsem se potkal s Bodorem, relativně celkem pozdě (Brno 1995 - ano, i proto je dobré chodit na výstavy, případně burzy!), ten mi to určil a "zpřehlednil". Když jsem pak sbírku trošku doplnil dostala "hezčí" tvar a pochlubil jsem se s tím na burze, tak se ti staří bardi přiznali, že mne nebrali příliš vážně, ale když to takto vidí pohromadě, že to je opravdu zajímavé. Navíc, jak vždycky tvrdili: "toho mám spousty, ale nechal jsem to doma", přiznali: "to jsem ještě nikdy neviděl". Ano, dohromady mne to stálo dost peněz a spousta materiálu je dnes ... řekněme srovnávací materiál na padělky (teoreticky, prakticky není u většiny proč srovnávat, jsou to celkem primitivní padělky, když člověk ví, jak má vypadat pravý), ale v přepočtu za kus byl ten základ velice levný. Možná jsem nevědomky byl už před 35 lety investičním filatelistou, protože trh (nikoliv třeba Aukro) začíná rozlišovat mezi přetiskem a pravým přetiskem a ceny pravých poskočily. No, do Modrého Mauritia to má ale furt daleko. :P

A pak jsem se dostal k těm vnitropoštovním obálkám a vlaječkám. Je to investice? Těžko. Má to nějakou vysokou účetní cenu? Nemá. (Nechť se arbitři cen vyjádří!) Je to vzácné? - Přiznejme si, že některé kousky vzácné jsou, neb je jich málo, maličko. Jenže, pokud to budu chtít prodat, kdo to koupí a za jakou cenu? Ve sběru bych asi dostal víc. Ale, pokud to budu chtít koupit, neuspěju za žádnou cenu. Ale baví mne to a když mám čas (což je teď, před Vánocema* zásadní problém), bádám v tom a bavím se tím. A teď nechť se velcí filatelisté vyjádří! Má smysl abych se v tom hrabal, když to má mizivou hodnotu? Dělali by to investoři do rarit?

*Kdo nahlédl do poštovního provozu ví, že to vypadá jako kdyby Vánoce byly už za pár dní. A to přes to, že předevčírem vykvetly sněženky. Chybí jen ty čumkarty.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 > »

Sběratel.com » Filatelie aukce » Portu Gallery - soubor 12 modrych Mauriciu POST PAID

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1