Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poptávka a nabídka mincí » ::: Poptávka mincí :::

Vykupminci.cz
Numisargo

::: Poptávka mincí :::

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dracek: tim unikátním stavem myslím 0/0. Chceš snad říct, že ze všech habsburských mincí se nedá ani jedna sehnat v řádu desetikorun? ;)
Registrovaný uživatel
janead napsal
Dracek: tim unikátním stavem myslím 0/0. Chceš snad říct, že ze všech habsburských mincí se nedá ani jedna sehnat v řádu desetikorun? ;)


Na mince v řádech desetikorun se vyser, to jdi raději na pivo...
Registrovaný uživatel
proč, aspoň bude mít levné školné...
Registrovaný uživatel
MUDrAcula: Co dodat.. Toto je naprosto stupidní komentář. Člověk, který ví o čem je sběratelství, tak tohle nemůže napsat.
Pokud vím, tak je to asi rok, co jsi přispíval do chlubírny svými fotkami mincí se své sbírky a psal si, že jsi začátečník a nesbíráš mince podle ceny, ale podle toho, které se ti líbí.
Teď po roce napíšeš mě začínajícímu sběrateli mincí tohle?
Nesnaž se být, za odborníka a nedělej ze sebe to co nejsi. Je to trapné a ubohé. ;)
Registrovaný uživatel
janead: Tvůj požadavek je nereálný. Mince ve stavu 0/0 stojí i ty nejběžnější řádově stovky, spíše tisíce Kč. Podívej se na prodané mince na aukru a v českých aukcích, udělej si základní přehled o cenách toho, co chceš sbírat a pak si zvol pro tebe akceptovatelný poměr cena/stav/vzácnost, který jsi ochoten nebo spíš schopen zaplatit. Sbírat mince jen ve stavu 0/0 je hovadina a 99 % těch, kteří se tím ohání, mají ve sbírce mince mnohem horší, ale neví o tom, protože minci ve stavu 0/0 (a mnohdy ani 1/1) nikdy neviděli ...
Registrovaný uživatel
Myslím, že to reálné je, janead psal o mincích Rakouska-Uherska, tedy mincích od roku 1867. V řádech desetikorun se určitě některé fufníky sehnat dají, že ;)
http://aukro.cz/1-heller-1901-luxusni-i3764613764.html
Registrovaný uživatel
ta z odkazu má stavem do 0/0 daleko...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Daleko je silné slovo, ale 0/0 to není, to je pravda, už je vybledlá.
« Poslední úpravu provedl(a) Hurley v 25. 1. 2014, 21:52. »
Moderátor
Plně souhlasím s odpovědí vassilije. Mince R/U ve skutečném stavu 0/0 v řádu desetikorun - požadavek naprosto nereálný.
Kolegovi janead doporučuji si prostudovat jednu z nejkvalitnějších sbírek mincí FJI kterou jsem viděl v aukci (Aukce Rauch č.85 z listopadu 2009). Uvádím odkaz na mcsearch.info, aukce je na stránkách 61-101. Za požadovaný "unikátní stav" lze uvést pouze mince označené v aukci jako Erstabschlag stplfr. t.j. pouze první odražky z nových razidel. Pár takových v aukci je, janead ať se prosím podívá na dosaženou cenu. Nižší stupeň zachovalosti, stav 0/0, je v aukci označen stplfr. - doporučuji si tyto stavy "nakoukat" a porovnat si je třeba s tzv. stavy 0/0 z většiny našich aukcí a zejména Aukra!
Odkaz na aukci FJI : http://www.mcsearch.info/search.html?search=&c=5&a=428&l=&page=61
Tak jak by měl vypadat stav 0/0 uvádím hned první minci z aukce, 2 krejcar 1848A

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím, s těma desetikorunama jsem to asi přehnal. Děkuji za předložený odkaz a rady. Každopádně moje poptávko po mincích z R-U nejlépe v 0/0 stavu stále platí.
Jsem jeden z těch lidí, kteří když něco sbírají, tak radějí méně kusů, ale cennějších v kvalitním stavu. Od malička něco sbírám a miluji ten pocit, když šetřím každou korunu abych si mohl koupit něco cenného do své sbírky.
Jak už jsem psal, tak si chci prvně pořídit ty levnější mince, ale jak jsem už zmiňoval v top stavu. (musím se přiznat, že v určování stavu mince jsem zatím úplný začátečník) Za nějaký čas bych chtěl už přejít na ty cennější, které stojí řády tisícovek a desetitisícovek. Ale když už do něčeho takhle investuji, tak chci aby to byli mince žádané a kdybych byl někdy náhodou ve finanční tísni, tak aby šli rychle prodat, jestli mi rozumíte. Ale mám se ještě hodně co učit...

Budu rád za každou radu i odkaz.
Děkuji a omlouvám se, jestli to někomu přijde jako spam.
S pozdravem Janead
Registrovaný uživatel
A proč nezačít třeba korunovou měnou R-U? Vždyť se některé haléře opravdu dají sehnat ve špičkových stavech za pakatel.. Nebo obyčejná koruna ročník 1915.. atd..
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
... doporučuji si prostudovat jednu z nejkvalitnějších sbírek mincí FJI kterou jsem viděl v aukci ...

aka je historia tejto zbierky?
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
Původ byl uveden na úvod v katalogu, i když mám z této aukce jeden kus tak toto zapsáno bohužel nemám.
Registrovaný uživatel
[quote=janead]

Koukám, že tě můj blbej komentář naštval. To jsem samozřejmě nechtěl. Mám dva stříbrňáky Franty Pepika v hezkých stavech (ale 0/0 né) tak ti je nabízím jen za poštovné, jako můj dluh za komentář :) ...cca60Kč

napiš: ing.karelprochazka@seznam.cz[/quote=janead]
Registrovaný uživatel
Koupím mince moravských stavů 1620 . Prosím nabidněte na tomasp@seznam.cz
Registrovaný uživatel
jen na této stránce píšeš stejnou poptávku už podruhé...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Těžko říci jestli si vůbec někdo poptávky čte, :D. Zatím se ale nic neobjevilo. Jednou za rok pozoruji hezky stav na šířku ale jinak nic. Teď se mi podařilo koupit jednu v hezkém stavu i když jsem dost připlatil...
Registrovaný uživatel
Pivrlec napsal
Těžko říci jestli si vůbec někdo poptávky čte,...

Doposud sem bylo nakouknuto 145717krát
takže čte. ;)
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Pivrlec napsal
Těžko říci jestli si vůbec někdo poptávky čte,...

Doposud sem bylo nakouknuto 145717krát
takže čte. ;)

A jen tuto zpravu si za necele dve hodiny precetlo 40 lidi ;)
Registrovaný uživatel
Kupim mince František II. Rákoci - Malkontenti - ponuky prosim na kurucpp@gmail.com
Registrovaný uživatel
Rád by som kúpil banské výplatné známky, ponuky prosím na mail: mincesvk@centrum.sk dakujem
Registrovaný uživatel
Keltské razby územia SK,
antický Rím - júlio-klaudiovská dynastia,
banské výplatné znaky.

Prosím, ponúknite.

opalhunter@centrum.sk
Registrovaný uživatel
Koupím sady Koruna česká 1996 provedení BK i proof pokuď možno i s certifikáty.Nabídky prosím na
wdmcolours@centrum.cz Děkuji.
Registrovaný uživatel
Kúpim 5 dukát 1978, podmienka je stav UNC.
Vopred dakujem za ponuky s cenovou predstavou a kvalitnými fotkami.
NumizmatSR@gmail.com
Registrovaný uživatel
..kúpim 1Kčs 1961 ,len stav 0/0-RL
ffelixjk@gmail.com

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... > »

Sběratel.com » Poptávka a nabídka mincí » ::: Poptávka mincí :::

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1