Moderátoři: Jaromir, smith, ikanek

koolabs

Uživatel
#1291 - 26. 4. 2023, 16:25

Děkuji za příspěvky, svému učelu posloužilo k zamyšlení nad tím, co je padělek a jak k němu přistupovat. není padělek jako padělek.
Pokud dnes někdo kamuflovaně nabízí padělky z počítačové tiskárny, měl by se umístit ve vazební věznici s ...
Pokud někdo nabízí padělky a nazývá je padělky, či ještě lépe je determinuje jaké to jsou padělky, neměl by být brán za zloducha.
Pokud někdo nabízí souborné sbírky, kde není možné padělky dopředu jakkoli avizovat, měl by mít automaticky
prodloužený termín k vrácení věci.

Vejprty mám v šesti kusech, ražené, a mám je svědomím, že jsou padělky, ale padělky cenné a schopné investičního významu.
Ale jsou to padělky jako každé jiné padělky.

smith

Profilový obrázek
Moderátor
#1292 - 26. 4. 2023, 16:37
Děkuji za příspěvky, svému učelu posloužilo k zamyšlení nad tím, co je padělek a jak k němu přistupovat. není padělek jako padělek. Pokud dnes někdo kamuflovaně nabízí padělky z počítačové tiskárny, měl by se umístit ve vazební věznici s ... Pokud někdo nabízí padělky a nazývá je padělky, či ještě lépe je determinuje jaké to jsou padělky, neměl by být brán za zloducha. Pokud někdo nabízí souborné sbírky, kde není možné padělky dopředu jakkoli avizovat, měl by mít automaticky prodloužený termín k vrácení věci. ...

Šťastný to človek....

http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.

Jaromir

Moderátor
#1293 - 26. 4. 2023, 20:55
Děkuji za příspěvky, svému učelu posloužilo k zamyšlení nad tím, co je padělek a jak k němu přistupovat. není padělek jako padělek. Pokud dnes někdo kamuflovaně nabízí padělky z počítačové tiskárny, měl by se umístit ve vazební věznici s ... Pokud někdo nabízí padělky a nazývá je padělky, či ještě lépe je determinuje jaké to jsou padělky, neměl by být brán za zloducha. Pokud někdo nabízí souborné sbírky, kde není možné padělky dopředu jakkoli avizovat, měl by mít automaticky prodloužený termín k vrácení věci. ...

Já bych Vás poprosil, zda byste mohl dát skeny Vašich Vejprtských padělků do Chlubírny. I když jde o padělky, jsou natolik významné, že budou ozdobou Chlubírny.

koolabs

Uživatel
#1294 - 27. 4. 2023, 05:22

No vidíte, jak je to iluzorní. Padělky budou ozdobou chlubírny.---
Jsou v albumu po filatelistovi Slánském s označením Vejprty.
Nechám si je zkouknout.

Jaromir

Moderátor
#1295 - 27. 4. 2023, 15:21
No vidíte, jak je to iluzorní. Padělky budou ozdobou chlubírny.--- Jsou v albumu po filatelistovi Slánském s označením Vejprty. Nechám si je zkouknout.

Takové už sběratelství je, že se sbírají nejen originály, ale vědomě i padělky. Už před lety jeden obchodník prodával velké množství padělků známek Afghánistánu a pokud si vzpomínám, prodal je za několik tisíc USD. A všechno to byly padělky ke škodě sběratelů.
I já mám docela velké množství padělků známek Afghánistánu a před nějakým časem je ode mne jeden sběratel chtěl koupit za slušnou částku.
Abych upřesnil ještě jednu věc.
Pokud se padělatelé snažili napodobit originály stejnou nebo podobnou tiskařskou technikou, můžeme posuzovat kvalitu jeho práce a tyto padělky mohou mít i určitou hodnotu. Někdy je kvalita padělků vysoká, že zmýlí i znalce, někdy je naprosto primitivní, na hony vzdálená od originálu. Pokud bychom v diskusi zalistovali, tak narazíme na velmi primitivní padělky poštovních známek Mauritia, o které se na Aukru strhla bitva mezi několika sběrateli a byly vydražené za větší částku, než pravé známky.
Naprosto bezcenné s nulovou hodnotou jsou jakékoliv padělky na počítačové tiskárně.

shareman

Uživatel
#1296 - 27. 4. 2023, 21:06

Osobne by som falza okrem "na škodu pošty" a na "škodu zberateľov" delil ešte na remeselné a umelecké.

Najprimitívnejšie remeselné sú z laserovej alebo inkjet tlačiarne, ktoré nemajú žiadnu zberateľskú hodnotu. Na druhej strane sú bezpečné. Kto sa nechá oklamať kópiou z tlačiarne mal by investovať 1€ do lupy a má po probléme. Každá digitálna tlačiareň, z vlastnej podstaty tlače, zanecháva tlačený raster.

Najvyššiu úroveň remeselných fálz dosiahol Sperati. Avšak sú to tiež len kópie pravých známok. Sperati použil foto-litografickú techniku. Niečo na spôsob kopírky. S tým, že z tej "kopírky" mu vznikla matrica na tlačenie duplikátov. Sperati nebol umelec, ale šikovný chemik - remeselník.

Na opačnej strane boli falšovatelia umelci. Oni celý obraz známky nakreslili. Taká nižšia úroveň boli typo a litho techniky. Ako Fournier alebo bratia Spirovci, prípadne Wada v Japonsku.
Na najvyšší level v umeleckej oblasti podľa mňa dosiahol Oneglia. Hlavne jeho kanadské, rukou gravírované falzá!
Posielam jednu (nie moju) ukážku. Muselo to zabrať desiatky hodín práce vygravírovať to.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Jaromir

Moderátor
#1297 - 27. 4. 2023, 22:55

Velmi zajímavé, já zase připojuji padělky poštovních známek Mauritia. Pokud je někdo dokáže identifikovat, budu rád.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

shareman

Uživatel
#1298 - 30. 4. 2023, 08:34
Velmi zajímavé, já zase připojuji padělky poštovních známek Mauritia. Pokud je někdo dokáže identifikovat, budu rád. Obrázky: ...

Poznam ich, bohuzial si nespomeniem ci su priradene nejakemu autorovi.

Ohladom falz Mauritia je zaujimava tato stranka: https://stampforgeries.blogspot.com/2021/03/mauritius-first-issues.html

Aj ked su tam dve, ktore bez videnia v rukach by bol celkom problem odlisit a neviem ci to ma dobre zaradene medzi falza.

Jaromir

Moderátor
#1299 - 1. 5. 2023, 10:45

Děkuji za odkaz, Oneglia je skutečně dobrý. Zajímavý je Sperati, který natolik spletl Feldmana, že jej dal do aukce jako pravou známku. Co se týče Lapirota, jedna ze známek označená za padělek působí natolik věrohodně, že bych ji označil za pravou. Jsem mimo a nemám u sebe porovnávací materiály, ale až se vrátím, musím se na to podívat.

shareman

Uživatel
#1300 - 1. 5. 2023, 16:27

Tiež si myslím, že je to pravá pozícia 10 a má to tam omylom.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.