Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Podezrele aukce

Vykupminci.cz
Numisargo

Podezrele aukce

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 211 212 213 214 215 216 217 218 219 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
numismat napsal
barbar napsal
Myslím, že v nedávné době byla podobná, možná stejná tady na sběrateli v dotazech...

Ano, byla ale v horsim stavu.
Taky jsem jednu podobnou dostal nedavno v obchodě, mam ji dat na Aukro od 111,- (nebo radeji od 55,-, coz je nominal + poplatky Aukru, vetsi cenu podle me nema)? Ale jak takovou minci seriozně popsat, aniz by aukce aspirovala do "Podezrelych aukci"? Jednobarevna 50 Kč jako v aukci za milion, druhy exemplar, zpusob vzniku neznamy? Docela by me to lakalo vystavit kvuli pobaveni. :)


:)
Od koruny, hlavně lepší fotky a bez těch šíleně konspitačnich omáček, jak už to tak bývá u některých prodejců..
Myslím ale, že na tvým aukru to vyletí vzhůru tak nebo tak.
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 5. 2. 2022, 19:54. »
Registrovaný uživatel
Tipnete si bez vyhledání aukce který detail je z Aukra?
Aukce končí zítra..
4 detaily tolaru 1698 KB od různých prodejců..
Co na to sběratelé Leopolda?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dementor vpravo dole.
_______________
Processed coin catalogs 4.068 Auctions / 33.800 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
...4?
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
4 detaily tolaru 1698 KB od různých prodejců..
Co na to sběratelé Leopolda?

Poopravím - jedná sa o toliar 1696 KB. Už som mal strach, že majstri v ČB vyrobili ďalšie razidlo.
_______________
Processed coin catalogs 4.068 Auctions / 33.800 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Myslíš ten s úpravou letopočtu v pravo dole..
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Lopez1506 napsal
4 detaily tolaru 1698 KB od různých prodejců..
Co na to sběratelé Leopolda?

Poopravím - jedná sa o toliar 1696 KB. Už som mal strach, že majstri v ČB vyrobili ďalšie razidlo.

Teraz som pozeral tu aukciu na aukre. Fakt je tam vykúzlený letopočet 1698. :oops:
Ale s týmto dementným letopočtom to snáď nikto normálny nemôže kúpiť. Aj keď už prihadzuje 19 ľudí...

Nabízím starý tolar se staré sbírky. to je rozprávkar ako Dobšinský :lol:
_______________
Processed coin catalogs 4.068 Auctions / 33.800 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Já už si ho všiml dřív akurát nechápu smysl úpravy letopočtu pokud je to fake jak píšeš Fidzi, samozřejmě to nevylučuji, že se jedná o falzum.. Jen si nejsem jistý..
Registrovaný uživatel
Nejhezčí je stejně to zpodobnění zlatého rouna..
Navíc Ježíšek to taky odskákal,a ještě jim někdo oboum čmajzl svatozář,kterou by u tohoto ročníku měli mít.
Registrovaný uživatel
Tá tetradrachma je v poriadku? Antiku nerobím, ale pri popise "masívní stříbrná mince 2500 let" som spozornel...
_______________
Processed coin catalogs 4.068 Auctions / 33.800 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Stejný avers byl použit i pro falz ročníku 1696...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jo,už jsem se na ni díval..vypadá v pohodě.
Tento totožný tolar už byl na áčku před delší dobou jednou prodán..
Registrovaný uživatel
Toto je už vysoká hra patriotov - falzifikátor falšuje falzum, aby ho zatraktívnil. Výsledok = falzum falza. :D
_______________
Processed coin catalogs 4.068 Auctions / 33.800 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Vypadá to na tolar 1696 upraven ročník na1698

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nevím, mě přijde v pořádku až na tu úpravu letopočtu, možná chybná práce restauratora při opravě po závěsu viz foto taktéž požkození ohraní. Samozřejmě můžu se plést a je to fake..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 5. 2. 2022, 23:31. »
Moderátor
Akurát mi nesedí ta podezřelá patina a také popis, kdy se prodejce nejprve zmiňuje v nadpisu o tolaru 1696 což by i sedělo a následně když už se nedá opravit, doplní popis o úpravě ročníku na 1698 to napovídá, že si je vědom původu...
Fidzi to co si zmínil.... Toto je už vysoká hra patriotov - falzifikátor falšuje falzum, aby ho zatraktívnil. Výsledok = falzum falza.... Nakonec hoši vypadá, že máte pravdu a jedna se o chytré falzum..
Nechal jsem si ještě zaslat detailní fota, pod jiným světlem...
Registrovaný uživatel
Na to vem jed že je levej..
Tady ještě lepší detail z totožného lícniho razidla falza 96...který už byl asi provařený,tak se inovovalo..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Lopez1506 napsal
Na to vem jed že je levej..
Tady ještě lepší detail z totožného lícniho razidla falza 96...který už byl asi provařený,tak se inovovalo..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Hergot to je ,, pordel,, to co se děje v poslední době, hlavně na aukru, vyrojilo se tucet prodejců co prodavaj otevřeně docela povedený falza, otevřeně tí mám na mysli s oficiálním popisem kopie.. Další je kupují a pod záminkou různých metod je prodavaj jako pravý, často jsou i chytře naaranžovaný v lotech, či celých sbírkách...
Registrovaný uživatel
Na ebay dnes bez kupce končil tento dukát. Vím že ty fotky stojí za prd ale jde o falzum? Řekl bych že jo, vidím tam několik drobných detailů především v okolí orlice který mi nesedí.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Moderátor
Opet prihazovani na aukru: proc neni vitezem ten, kdo prihodil jako prvni?
Aukro priznalo neopravnene vyhru tomu, kdo mel byt druhy?
https://aukro.cz/mince-csr-50-haler-1949-r-stav-viz-fota-7003815099
Moderátor
numismat napsal
Opet prihazovani na aukru: proc neni vitezem ten, kdo prihodil jako prvni?
Aukro priznalo neopravnene vyhru tomu, kdo mel byt druhy?
https://aukro.cz/mince-csr-50-haler-1949-r-stav-viz-fota-7003815099

Spíše to vidím ta chybu v systému, jinak by měl vyhrát první, když já dám 10Kč první tak mě 10Kč nepřehodíš :-)))
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Moderátor
Charon napsal
numismat napsal
Opet prihazovani na aukru: proc neni vitezem ten, kdo prihodil jako prvni?
Aukro priznalo neopravnene vyhru tomu, kdo mel byt druhy?
https://aukro.cz/mince-csr-50-haler-1949-r-stav-viz-fota-7003815099

Spíše to vidím ta chybu v systému, jinak by měl vyhrát první, když já dám 10Kč první tak mě 10Kč nepřehodíš :-)))

No prave - chyba v systemu, vyhral ten, kdo podle pravidel Aukra nemel. Takze ten druhy se muze pravem citit poskozeny.
Registrovaný uživatel
Nejsem si jist, ale nezobrazuje to poslední bid? Jakože dal méně dřív a pak to dorovnal?
Druhá věc je pak co přišlo do mailu, už mi v minulosti psali, že něco vyhráli, ale mail in nedošel (protože vyhrál někdo jiný)
Moderátor
ferovyobchodnik napsal
Nejsem si jist, ale nezobrazuje to poslední bid? Jakože dal méně dřív a pak to dorovnal?

Ano, diky, mohlo to tak byt, ze ten nevyherce prihazoval jako prvni, vyherce ho prehodil a nevyherce dorovnal (a cas jeho druheho prihozu se neaktualizoval, takze tam zustal cas prvniho prihozu). Pak je ale historie prihozu silne matouci.
Bud by se mel aktualizovat cas prihozu nebo lepe zobrazovat vsechny prihozy (coz by ostatne bylo z obchodniho hlediska lepsi, kdyby v aukci bylo vice prihozu).
Registrovaný uživatel
Sice to je trochu mimo tuto temu, tj aukro, ale minuly rok na pannonii som par veci vyhral a ked mi prisla faktura, tak bola suma o jednu vyhratu polozku menej. Ked som im poslal screenshot po drazbe, kde to bolo uvedene, tak mi odpisali, ze nechapu, ako sa to mohlo stat a ospravedlnili sa. Uz som to potom dalej neriesil.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 211 212 213 214 215 216 217 218 219 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Podezrele aukce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1