Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Náměty a připomínky » Perforace pouze na 3 stranách známky

Vykupminci.cz
Numisargo

Perforace pouze na 3 stranách známky

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
V USA byla roce 1893 vydána u příležitosti 400. výročí objevení Ameriky Kolumbem série 16 známek. Některé známky z této série, které mám, mají perforaci pouze na 3 stranách. Známky můžete vidět v mém jednorámovém exponátu č. 765 na listu 16 - www.exponet.info.
Můj dotaz je na příčinu (důvod) této chybějící perforace (na Mi.74,75 - perforace chybí na horní straně, na Mi.77 perforace chybí na dolní straně). Jaký je rozdíl v ceně (hodnotě) známek s perforací na 3 stranách a s perforací na všech 4 stranách. Pokud se jedná o okrajovou řadu na tiskovém listu o 100 známkách je těchto známek 10% nákladu a to by se do ceny mohlo promítnout. Děkuji za odpovědi. Lukeš.
Moderátor
Příště by bylo lépe zařadit tento dotaz do správného vlákna.

U známek USA je tato praxe běžná, je to i uváděno v katalozích.
Pokud jde o počet známek, je jich více. Pokud má např. arch 100 známkových polí v uspořádání 10x10, je krajových známek 36 a vnitřních 64, takže ten rozdíl není až tak dramatický. Na hodnotu známek to může mít vliv, ale ne zásadní.
U těchto známek je třeba také dávat si pozor na známky s odstřiženou perforací na jedné straně. Není jednoduché je od sebe rozeznat, tato skutečnost může mít na případný cenový rozdíl známek také vliv.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Náměty a připomínky » Perforace pouze na 3 stranách známky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1