Moderátoři: Jaromir, smith

Pavel_III

Moderátor
#11 - 23. 11. 2013, 01:37

Ale tak. Když jsem tu větu vymýšlel, tak to bylo s takovou potutelnou škodolibostí! 😈 Tak nějak mi prostě přišlo, že to je jinak takové příliš vědecky suchopárné až technické. 😉

babygulka

Moderátor
#12 - 24. 11. 2013, 12:28

pekne a zaujimave!

Pavel_III

Moderátor
#13 - 18. 5. 2014, 01:37

Vždycky jsem to měl spíš za takovou zajímavost nebo nahodilost a hle!, ten nový katalog to dokonce oceňuje! 😋

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

m1234

Uživatel
#14 - 18. 5. 2014, 15:35

Velmi pekne spracovane klobuk dolu

mamabc1234@gmail.com

Pavel_III

Moderátor
#15 - 13. 8. 2014, 04:53

Pánové a dámy, potřeboval bych poradit. Je lepší, zajímavější, ten vystřižek s lebkama, jak je na 4. listu nebo část, protože všechny se zkrátka nevlezou, zkusmých tisků lebek (viz obrázek)?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

pavlinka

Moderátor
#16 - 13. 8. 2014, 13:53

Výstřižek a dobře popsat. Ale co člověk, to jiný názor. 😉

Jaa-chym

Uživatel
#17 - 13. 8. 2014, 15:17

pokud tam zůstane ta celistvost, tak za mě ZT🙂

Pavel_III

Moderátor
#18 - 13. 8. 2014, 15:29

Na důkladný popis není prostor, to je zapotřebí si přiznat. Bohužel. A kromě toho, by to muselo znít nějak takto - "Výstřižek z (blahopřejné?) pohlednice, razítko Nagymárton z 15. října 1921, na druhé straně část otisku hlavního velitelství armády (nebo tak něco) (ustřiženo) bez dalších zbytků textu, v případně vnitrozemského tarifu přefrankováno o 20 fillérů."
Když to dám pod dopis, bude to už mimo plochu, když to dám někam jinam (i s popisem dopisu, to je přesné porto, jednoznámková frankatura!), bude mimo prostor skoro i známka na dopise. Až budou dvourámové exponáty, bude to lepší! 😎

A udělat z toho dvě jednorámovky (I. - VI. a VII. - IX. emise nebo I. - VI., VIII. a IX. a VII. emise zvlášť mi přijde jako blbost. Navíc by tam potom citelně chyběl dopis, pohlednice se VII. emisí a to taky není každý den k dispozici. (S VIII. emisí jsem viděl myslím jenom jeden, pár dopisů bylo zrealizováno. Trochu to připomíná Podkarpatskou Rus.)

Pavel_III

Moderátor
#19 - 14. 8. 2014, 09:14

Jinak, věc je ještě komplikovanější, protože by se taky dalo rozepsat o těch samotných lebkách. Na ty byly použity tři štočky (nebo byly zkoušeny třema štočkama - dřevěným, gumovým a ocelovým/kovovým), takže teoreticky existují 3 typy, ale o tom zatím moc nevím. Něco je v tom novém katalogu a na něco se budu muset přeptat. Pokud jsou takové podrobnosti vůbec známy. Dost totiž pochybuju, že by u takových 15, 20, 40 f a 2 K mohly 3 typy existovat, když byly přetištěny (a vydány) jen celé 2 archy. I když, mohli to taky rozpůlit. Čerti vědí jak to ve skutečnosti dělali, já jim u toho neasistoval. V každém případě ale takové ruční přetiskování musí být děsná piplačka! 😲

Naši odborníci na Afghánistán určitě ví o čem to tak asi je a to ten Afghánistán neměli ani rozměřený, když razítkovaly ty známky, tady (a jinde, třeba Chust nebo Rimavská Sobota) měli základ hotový.

ikanek

Moderátor
#20 - 14. 8. 2014, 19:25
Pánové a dámy, potřeboval bych poradit. Je lepší, zajímavější, ten vystřižek s lebkama, jak je na 4. listu nebo část, protože všechny se zkrátka nevlezou, zkusmých tisků lebek (viz obrázek)? Obrázky: ...

Já bych osobně dal nejraději všechno. Ty zkusmé tisky by měly mít větší váhu než výstřižek, hlavně tam nech ten dopis. Při trošce roztažení by se však mohlo na list vejít všechno. Případně bys mohl posunout nějaký další list, některé z nich jsou o něco prázdnější.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

7. pětiletý plán - čistá - č. 2467

7. pětiletý plán - čistá - č. 2467

Cena: 2,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Alexander Mogilny - 19

Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Alexander Mogilny - 19

Cena: 10,- Kč

Přejít na eshop
OPTIMA 2 C - na velké bankovky

OPTIMA 2 C - na velké bankovky

Cena: 180,- Kč

Přejít na eshop
Sada oběžných mincí 2009 - ČR - Jihočeský kraj - ČNB

Sada oběžných mincí 2009 - ČR - Jihočeský kraj - ČNB

Cena: 3200,- Kč

Přejít na eshop
VI. zimní spartakiáda spřátelených armád v ČSSR - čistá - č. 2232-2235

VI. zimní spartakiáda spřátelených armád v ČSSR - čistá - č. 2232-2235

Cena: 8,- Kč

Přejít na eshop
J. Gregor Tajovský - čistá - č. 567-568

J. Gregor Tajovský - čistá - č. 567-568

Cena: 6,- Kč

Přejít na eshop
150. výročí narození Karla Marxe - čistá - č. 1664

150. výročí narození Karla Marxe - čistá - č. 1664

Cena: 2,- Kč

Přejít na eshop
NSR - čistá - č. 406-407

NSR - čistá - č. 406-407

Cena: 4,- Kč

Přejít na eshop