Moderátoři: Jaromir, smith

Jaromir

Moderátor
#131 - 7. 7. 2018, 21:36
Môžem sa spýtať vo všeobecnosti, a nie len z dôvodu Pavelovho neprijatého exponátu. Na základe akých kritérií, a kto rozhoduje o prijatí, zamietnutí exponátu, ak samotný exponát spĺňa predpísané kritéria?

Záleží na rozhodnutí výstavního výboru, který si sám stanoví svoje kritéria. Např. na výstavu Praga 2018 byly přijaty pouze exponáty Československa, nebo exponáty s ním související. Jedinou výjimkou byl exponát Travankoru od Ikanka.
I můj exponát Afghánistánu byl na Pragu odmítnutý, ale dnes jsem dostal zprávu, že byl přijatý na světovou výstavu do Thajska v listopadu 2018.

Pavel_III

Profilový obrázek
Moderátor
#132 - 7. 7. 2018, 21:38

No, že bych zkusil nějakou jinou výstavu? Jenže jakou?

nandy

Uživatel
#133 - 8. 2. 2019, 18:22

dobrý den, mám dotaz na pana Pavla III - máte tady příspěvek č. 33 - Západní madarsko - mám podobné známky se stejným nápisem akorát mi tam chybí za rokem 1921 to psaní - mám na nich napsáno Felkelo Magyarok Eszaki Hudserege 1921 - a nemužu to nikde v katalogu najít co je to za katal. číslo. díky za info

nandy

Uživatel
#134 - 8. 2. 2019, 18:37

už jsem je ve vašem vláknu našla - máte nafoceno jako V. emise - a proč nejsou nikde v katalogu k nalezení ?

Pavel_III

Profilový obrázek
Moderátor
#135 - 8. 2. 2019, 23:32

Teda nevím, ale v katalozích to běžně je. Aspoň v těch, co mám k dispozici (maďarské, pochopitelně, Michel) jen starý dobrý Zumstein Lajtabánság neuvádí vůbec (ale má zase Nyíregyházu, to Michel ještě neobjevil). V Michlu donedávna nebyly emise VIII. a IX., ale už je našli a k emisi II. dokonce našli i vyobrazení.
Hlavně je ale celý Lajtabánság v široké veřejnosti málo známý a populární, ale mezi sběrateli známkových zemí se to poslední dobou zlepšuje, i mezi sběrateli Rakous a Uher, čímž se zlepšují i ceny (k mé smůle). Asi to bude dáno i tím, že v katalogu si Lajtabánság vystačí se dvěma stránkama až úúúplně vzadu na konci a tam to každý přehlídne. 🙂
Jak se na Lajatabánság tváří anglofonní katalogy netuším.

Pavel_III

Profilový obrázek
Moderátor
#136 - 18. 7. 2019, 01:15

Obrázek vložený uživatelem

Rozhodl jsem se pro tento text (pro něco se zkrátka rozhodnout musím):

Na trojpásce je známka vpravo bez smrků při levém okraji. Snad při tisku omylem použili původní, jinak neznámý, esej. Byl-li arch o 50 ZP (10×5 – dohad), mohlo být takových známek vytištěno až 120 kusů.
Nový objev u této emise.

Najde se dobrá a znalá duše, která mi to srozumitelně přeloží do jazyka englického (a aby to nemělo o moc víc písmenek)?

ikanek

Moderátor
#137 - 18. 7. 2019, 21:13
Rozhodl jsem se pro tento text (pro něco se zkrátka rozhodnout musím): ...

To víš, že najde. Trochu jsem to zkrátil a upravil zároveň.

A strip of three, the right stamp without forest at left part. Possibly, an unknown essay was used as a cliché for the printing plate. Probably only once on the plate with only about 120 printed. A rarity in multiple.
New discovery.

Pavel_III

Profilový obrázek
Moderátor
#138 - 20. 7. 2019, 04:34
To víš, že najde. Trochu jsem to zkrátil a upravil zároveň. A strip of three, the right stamp without forest at left part. Possibly, an unknown essay was used as a cliché for the printing plate. Probably only once on the plate with only about 120 printed. A rarity in multiple. New discovery.

Díky!

Akorát - nevyznívá to trochu tak, že známka bez stromků je celkem běžně dostupná věc a raritní je jen v té trojpásce?

Pavel_III

Profilový obrázek
Moderátor
#139 - 29. 7. 2019, 01:39

Zvláštní, že i když jsem to měl pečlivě změřeno, realita je nějak větší. Ale i tak to je snad taková třešnička na závěr exponátku, ne? 😉
(Anebo se to při převodu na tisk kapánek srazilo? 😕 )

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Pavel_III

Profilový obrázek
Moderátor
#140 - 22. 8. 2019, 17:38

Troufám si tvrdit, že něco podobného jste ještě neviděli.

Zkusmé tisky VII. emise (otázka je, jestli zkoušeli celé archy nebo jen části, protože nevím jak by jim jinak mohly uniknout ty některé velké DV a tete-beche).

No a to druhé, to je taky pěkné, řekl bych. Krajové známky IX. emise. (Dovolil jsem si to poskládat do mikrominiatur archu.) Akorát teda chybí 4 K (nemám ani jednu), levý dolní roh (rovněž ani jeden) a levý kraj mám jen 2× (všechno 10 K) + 1 levý horní roh. Ale zase ten rohový čtyřblok je, myslím si, perfektní, navíc s dvojitým zoubkováním. Něco podobného asi hned tak nenajdete. A je taky možný, že ty horní známky 6 K jsou ustřižené, i když si myslím, že ten arch papíru nemusel být nahoře rovný. Je to vidět na pravém horním rohu 2,50 K, kde je svislá krajní čára, ale vodorovná chybí (viz pravý dolní roh, kde jsou obě a viz hodnota 1,50 K, kde je ta svislá čára rovněž).

No, dvourámový exponátek by byla dobrá varianta! 😁

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.