Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Opraveny lep

Vykupminci.cz
Numisargo

Opraveny lep

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobry den, chtel jsem se zeptat, jak se da poznat opraveny lep od puvodniho? Videl jsem znamku a pripadalo mi , ze lep ma silnejsi vrstvu nez obvykle a mistama byl jakoby popraskany .... jednalo se o opraveny lep?Pokud je lep opraveny, jak se ocenuje znamka? Diky za odpoved
Registrovaný uživatel
Jako známka reparovaná za 1/10 ceny.Jinak poprsání lepu není známkou padělání lepu.Je to známkou stáří a dochází k tomu díky krystalizaci lepu vlivem střídání teploty a vlhkosti okolí,ve kterém známky skladujete.já osobně to řešímtak,že do prostoru přidávám jako sušidlo pytlíčky se silikonem,co se dostávají,když si kupujete nové boty.
jinak padělaný lep se poznává podle toho,že v otvorech po perforaci jsou zbytky lepu.Více v Padělcích československých známek Praha 1963
Kvasnička,Poulíček,Karásek,Mrňák
« Poslední úpravu provedl(a) skrblik v 15. 12. 2008, 13:47. »
Registrovaný uživatel
Diky za odpoved
Registrovaný uživatel
skrblik napsal
Jako známka reparovaná za 1/10 ceny.Jinak poprsání lepu není známkou padělání lepu.Je to známkou stáří a dochází k tomu díky krystalizaci lepu vlivem střídání teploty a vlhkosti okolí,ve kterém známky skladujete.já osobně to řešímtak,že do prostoru přidávám jako sušidlo pytlíčky se silikonem,co se dostávají,když si kupujete nové boty.
jinak padělaný lep se poznává podle toho,že v otvorech po perforaci jsou zbytky lepu.Více v Padělcích československých známek Praha 1963
Kvasnička,Poulíček,Karásek,Mrňák

Omyl, šikovný reparátor se tomuto umí vyhnout... dobře opravený lep nemáte šanci poznat, věřte mi :|
Registrovaný uživatel
Tak to schalně zkus mi poslat 2 věci,kde jedna bude pravá a druhá padělaná.Když to osvítím pod UV,tak se mi to ukáže.Jinak to odhalím pod spektrometrem.
A abych s tímhle neměl problémy,tak sbírám razítkovaný věci,tak lep nepotřebuju a tím pádem neživím nějaký reparátory a znalce.
« Poslední úpravu provedl(a) skrblik v 20. 12. 2008, 12:30. »
Registrovaný uživatel
skrblik napsal
Tak to schalně zkus mi poslat 2 věci,kde jedna bude pravá a druhá padělaná.Když to osvítím pod UV,tak se mi to ukáže.Jinak to odhalím pod spektrometrem.
A abych s tímhle neměl problémy,tak sbírám razítkovaný věci,tak lep nepotřebuju a tím pádem neživím nějaký reparátory a znalce.

Omyl, dobrý reparátor je schopen sejmout potřebný lep z levné známky stejné emise např. Hradčany(nebo stejného období a tiskárny) a přenést na potřebnou známku kde si ho doplní dle potřeb(je tedy stejné barvy, struktury, chemického složení apod.). Pod UV apod. pak nic není vidět. Vím, že úspěšnost u známek s 1-2 normálními nálepkami je cca 80-90%(dle typu lepu a použité nálepky) a znalci u nás, v Německu nebo Rakousku to pak většinou bez problémů odzkouší jako svěží. Já se jim ale nedivím, viděl jsem některé tyto známky před opravou a po opravě jsou jako nové a to i pod lampou. :? :?
Registrovaný uživatel
OK.Chemické složení sedět může.Ale co například zkouška stáří lepu pomocí Uhlíku C12 izotop13?To neoblafneš.Bavíme se o známkách nad 1milion Kč.Ne o známce za korunu.A pokud to znalec udělá,tak je s nima spolčenej a navrhoval bych to vše nechat radioizotopem uhlíku C12\13 přezkoušet.To samý by měl ukázat i rentgen.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Opraveny lep

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1