Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Evropské známky » Německá polní pošta Tunis 1943 aršík

Vykupminci.cz
Numisargo

Německá polní pošta Tunis 1943 aršík

Moderátoři: Akir, ikanek, Pavel_III, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Moderátor
Vážení kolegové,

zaznamenal jsem na Aukru nabídku aršíku Německé polní pošty Tunis 1943, ale ač se o tuto tematiku dost zajímám, nenašel jsem ani v Michlu speciálu o takovém aršíku ani zmínku (anebo jsem špatně hledal?). Pouze o jednotlivých známkách, které jsou samozřejmě známé a vysoce ceněné (pokud jsou pravé).

Nejde pouze o novodobou fantazii, anebo jste se již s něčím podobným setkali? Na ebay jsem tento aršík v jednom případě objevil, ale nabízí to někdo z Polska...

Přídávám i odkaz na danou Aukro aukci a musím říct, že řada dalších položek od daného prodejce se mi jeví eufemisticky řečeno jako podivná...

https://aukro.cz/polni-posta-tunis-mistni-vydani-mi-5a-arsik-1943-7046070983

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tieto srandy vyrába scottvisnjic z Taiwanu.
Predáva ich priamo on alebo jeho resellers.

Predáva ich po cca 5 USD za takýto aršík.
Takže tá cena na Aukro je.... :shock: :shock: :shock: :mrgreen:
« Poslední úpravu provedl(a) shareman v 25. 9. 2023, 18:01. »
Moderátor
shareman napsal
Tieto srandy vyrába scottvisnjic z Taiwanu.
Predáva ich priamo on alebo jeho resellers.


Myslel jsem si něco podobné... Prodejce nabízí třeba i francouzský legionářský aršík (Lední medvěd), a jelikož já vlastním zcela určitě originál, tak jsem tam objevil určité nesrovnalosti s prodejcem nabízenou položkou. Celé mi to v tu ránu přišlo hodně podezřelé...
Registrovaný uživatel
Ten proti-boľševický aršík čo ponúka ale vyzerá dosť dobre.
Na rozdiel od tohoto tunisu, ktorý je len z laserovej tlačiarne, ten medveď je určite typo - text a hviezda a modrá časť vyzerá ako gravír. Perforácia je tiež taká aká má byť, tj. v strede otvory pri sebe.
Registrovaný uživatel
Z jednotlivých aukcí je vidět, že prodejce tam má i věci s atestem, nebo se signací.
S tím taivancem bych to nesrovnával.
Pokud se podívám na teho taivance, tam zase vidím, že na všech známkách uvádí na zadní straně reprint, takže by si ho mohli podat pro zneužití autorských práv. Ale kde ho kdo chytne, že

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tento Festung Lorient je určite fake. Rovnako ako to akože BPP razítko.

Ten tajvanec síce uvádza, že má na zadnej strane označenie, že sú to fake, ale to tam má len preto, že to eBay vyžaduje na obrázku v aukcii. Reálne to na tých známkach nie je a zadné strany sú čisté.
Registrovaný uživatel
aha, já to nekupuji, tak jsem netušil...
jinak přetisky také nekupuji, ale děkuji za info,
člověk nikdy neví.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Evropské známky » Německá polní pošta Tunis 1943 aršík

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1