Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antikvariát » Negativy z let 1926, 1927

Vykupminci.cz
Numisargo

Negativy z let 1926, 1927

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, můj otec kdysi na skládce našel nějaké staré negativy, zajímalo by mne zda-li má tento nález nějakou hodnotu. Jedná se o krabičku firmy AGFA 9x12 ve které se nacházely 4 skleněné negativy, z nich dva v papírových obálkách s nápisy a k tomu dalších asi 40 negativů - až na výjimky jsou prakticky všechny pojmenovány a datovány. Na negativech jsou místa z česko-německého pohraničí - Kadaň, Prachatice, Volary, Planá, Vimperk, Český Krumlov, Kryry, Aš, Boubínský prales, Klínovec, Milešovka, Karlštejn a podobně... Předem děkuji za info...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
co sa tyka tychto sklenenych negativov,
samo osebe to cenu moc nema.
cennejsie su hlavne negativy z dob WWI
(vojaci, bojova technika, zabery z fronty, atd)

ja by som to osobne skusil jednotlivo zavesit napriklad na acko,
do sekcie pohladnic.

nejaky lokalny zberatel sa toho moze chytit...
a napriklad vytvorit seriu dobovych pohladnic z origo negativov 8)
_______________
Registrovaný uživatel
Pokúsil by som sa z tých negatívov vyvolať fotky a tie potom ponúkol na predaj s negatívmi alebo bez. Myslím si, že svojich priaznivcov si určite nájdu. Lokálpatriotov určite potešia, takže svoju cenu určite majú.
_______________
Processed coin catalogs 3.788 Auctions / 32.320 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
No najprv by som sem vlozil nejake 2-3 negativy tak , aby na nich bolo vidiet co je tam odfotene. Videl som podobne predavat aj za 50 korun , aj za tisice..
Vsetko to je o tom , kto sa na to chyti, presne tak ako pisu kolegovia. Keby vidim niekde , ze predavaju 40 sklen. negativov z mojho mesta idem si vybavit hned do banky pozicku :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
Náhodou, ty negativy mohou mít vcelku solidní dokumentační hodnotu. Obzvláště jestli jsou řádně popsané. Sice, na zbohatnutí by to nejspíš nebylo, ale nějaké muzeum by potom mohlo rádo sáhnout.
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
.. ale nějaké muzeum by potom mohlo rádo sáhnout.

o tom nepochybujem.
a podla moznosti by na to radi sahali gratis.
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) tocomabyt v 24. 1. 2016, 0:13. »
Registrovaný uživatel
tocomabyt napsal
Pavel_III napsal
.. ale nějaké muzeum by potom mohlo rádo sáhnout.

o tom nepochybujem.
a podla moznosti by na to radi sahali gratis.


Tu možnost už nemají (české). Na každý dar musí být znalecký posudek (za peníze).
Registrovaný uživatel
gorila napsal
tocomabyt napsal
Pavel_III napsal
.. ale nějaké muzeum by potom mohlo rádo sáhnout.

o tom nepochybujem.
a podla moznosti by na to radi sahali gratis.


Tu možnost už nemají (české). Na každý dar musí být znalecký posudek (za peníze).
Což je pěkný nesmysl a paskvil naší legislativy !!! Prostě nelze darovat do muzea věc aniž by stát z toho neměl peníze z daní. Který KOKO.. T toto vymyslel ??? Přitom když to darujete do státního muzea, tak si daň platí stát z daru vlastně sám sobě .... ježíši to jsou koko.i :D
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 24. 1. 2016, 10:07. »
Registrovaný uživatel
kmotr: emh, darovací daň neplatí, odborný posudek ano.
Registrovaný uživatel
gorila napsal
kmotr: emh, darovací daň neplatí, odborný posudek ano.
Nechal jsem se unést spravedlivým hněvem :D Ale dřív to tak prý bylo, že musely muzea platit darovací daň z daru myslím. Pak se to zrušilo a teď jsou jen ty posudky, ale i to je si myslím finanční zátěž pro muzea, nikdo posudky asi gratis dělat nebude. Myslím, že muzea jsou zřízena na to, aby shromažďovalo artefakty pro celou společnost (potažmo stát) a nejsou obchodníky.... jsou veřejnoprospěšnými zařízeními, takže zatěžovat jejich už tak napjaté rozpočty nějakými posudky je zcestné. Jedině, že by někdo měl zájem nechat vydělat různé odhadce nic jiného v tom asi nebude:D
Registrovaný uživatel
Máte prosím ještě tyto negativy? Zkoušel jste vyvolat nějaké fotografie?
Osobně mě zajímají Kryry a okolí (Stebno, Strojetice, Běsno).
Pokud to ještě máte, prosím napište mi na info@luciebartos.cz

TuomasN napsal
Dobrý večer, můj otec kdysi na skládce našel nějaké staré negativy, zajímalo by mne zda-li má tento nález nějakou hodnotu. Jedná se o krabičku firmy AGFA 9x12 ve které se nacházely 4 skleněné negativy, z nich dva v papírových obálkách s nápisy a k tomu dalších asi 40 negativů - až na výjimky jsou prakticky všechny pojmenovány a datovány. Na negativech jsou místa z česko-německého pohraničí - Kadaň, Prachatice, Volary, Planá, Vimperk, Český Krumlov, Kryry, Aš, Boubínský prales, Klínovec, Milešovka, Karlštejn a podobně... Předem děkuji za info...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Antikvariát » Negativy z let 1926, 1927

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1