Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antikvariát » Miscellanea Juris Montanistici

Vykupminci.cz
Numisargo

Miscellanea Juris Montanistici

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Caute ľudia, potreboval by som ako ste mi pomohli ohľadom tej knihy Karola VI s pečaťou a podpismi aj s touto knihou. Na boku je názov knihy, lenže neviem to nájsť na internete lebo je to rukopis viď foto. Za všetky odpovede ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj...nějaké právní normy týkající se hornictví (horního práva). Snad něco co by se dalo nazvat Horní knihou do které se zapisují všechny možné závazky a úmluvy kolem štol, pronájmu jednotlivých míst k těžbě, vytěženého materiálu, hlušiny, půjček a bůh ví co všechno ještě. Ale chtělo by to vyfotit první stranu - ta by nám měla říct o co se jedná konkrétněji. Tedy pokud to první stranu má, přecijen je to druhý svazek...

PS: jsem amatér, takže to z mé strany ber tak trochu jako spekulaci - střílím od boku:o)
Registrovaný uživatel
Jo a vidím dobře na té druhé fotce rozbordelený otevřený kelímek od jogurtu??
Registrovaný uživatel
Ahá, takže asi nič zaujímavé, ale ďakujem že si sa nato pozrel :), hej hej :D :D
Registrovaný uživatel
mne sa kniha paci, hlavne styl pisma.Ak by sa niekedy predavala, tak by som mal zaujem :)
_______________
Registrovaný uživatel
Preto som chcel volake informacie, lebo by som ju chcel predat a netuším akú má hodnotu. :D
Registrovaný uživatel
Ahoj,
podla poslednej fotky - pre oblast dnesneho Rumuska.
A.
Registrovaný uživatel
Ahoj, a nevedela by si odhadnúť približný rok tej knihy, ten rukopis je podla mňa dosť ťažko čitatelný :)
Registrovaný uživatel
podla mna je to Spanielsky, alebo Taliansky, rok okolo 1760
_______________
Registrovaný uživatel
Krásný kaligrafický rukopis - čítelný je nádherně:o) A je to samozřejmě latina..druhá polovina 18. stol (nevím od kdy do kdy jsou záznamy vedené).
Registrovaný uživatel
Dnes idem s touto knihou za znalcom v antikvariate a uvidíme čo mi povie. Potom to sem napíšem. Prípadne ak dá dobrú cenu tak predám :D
Registrovaný uživatel
Adri napsal
Ahoj,
podla poslednej fotky - pre oblast dnesneho Rumuska.
A.
Ano ,ta posledna veta je-Kniežacstvo Transylvania župa Sibiu 3.aprila 1762.
_______________
Registrovaný uživatel
není tam náhodou rok 1762? nebo blbě vidím?
Registrovaný uživatel
Přesně jak píše Forpus. Ještě doplním, že je tam i němčina.
Registrovaný uživatel
Přesně tak..krásně je vidět jak se na jazyk váže typ písma a zase naopak - holt starého písaře novým kouskům nenaučíš :)
Registrovaný uživatel
Cau peter355, uz si ju predal? Lebo ak náhodou nie, mal by som záujem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Antikvariát » Miscellanea Juris Montanistici

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1