Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Vykupminci.cz
Numisargo

> MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím prosím jakou hodnotu má krásný 1/2 Tolar 1621 Ferdinand II., Brno
Zwirner, 1/1 kiprový - (60kr.)předem díky za odpověď. :roll:
Registrovaný uživatel
paolino:

ve skutečnosti jde o měděný mangir sultána Süleymana II. (1687 - 1691) z mincovny Konstantinopol. Ražený byl v uvedených letech. Cena je kolem dvou stovek, ale myslím, že zájem by o něj určitě byl! :)
Moderátor
Radek Deraha napsal
Zdravím prosím jakou hodnotu má krásný 1/2 Tolar 1621 Ferdinand II., Brno
Zwirner, 1/1 kiprový - (60kr.)předem díky za odpověď. :roll:

V Brne byl v r.1621 mincmistrem Hanus Pecz, pokud je tam znacka BZ a rocnik 1621 tak je to mincovna Olomouc a cena zavisi take na typu, nemuzete sem vlozit foto?
Registrovaný uživatel
POŠLU VÁM FOTKY MŮJ EMAIL: marcel@svi.cz
Registrovaný uživatel
Zde posílám fota na ocenění, předem díky za odpověd.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
radek deraha: Domnívám, se že v tomto stavu tak kolem 2500 - 3000Kč jak jsem projížděl katalogy. Ale cena samozřejmě podle nabídky a potávky
Moderátor
Jinak je to mincovna Olomouc
Registrovaný uživatel
Díky za odpověď. ;)
Moderátor
Druhy mail ode mne vam ve ctvrtek neprisel? Ocenil jsem to obdobne a uvedl jeste typ dle Halacky.
Registrovaný uživatel
Promiňte dal jsem to do neprávě správného vlákna:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/oceneni-a-identifikace-mince-6609
...5. příspěvek
Registrovaný uživatel
..přátelé, prosím o radu. Mám možnost vyměnit tento půlkrejzar Ferdinanda ll., ale prodejce ani já neznáme jeho cenu, takže nevím, co mu za něho mohu nabídnout. Pokud někdo víte, prosím poraďte.
Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
K.Hora-S.Hölzl, v tomto stavu tak 300-500Kc
Registrovaný uživatel
Prosím o ohodnocení tohoto feniku (zdá se, že je to nejhezčí 1/4 krejcar v mé sbírce MT)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Hezký stav, řekl bych že už opravdu do sbírky. I když je to běžná věc. Věřím, že za 200 - 300Kč by šel prodat bez problémů někde na blešáku :)
Registrovaný uživatel
Kucera- dík ;)

Waluigi- stejný ročník, ve stejném stavu, jsem se pokoušela před časem prodat na aukru za 200,- ale nikdo ho nekoupil. Pak tam byl stejný, řekla bych že v horším stavu, ale prodejce ho nabídl od koruny a ten šel cca na 250,- Takže opravdu záleží na poptávce a na aukcích na tom, jak se lidé nechají strhnout... :roll:
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 16. 8. 2010, 10:19. »
Registrovaný uživatel
jo?
« Poslední úpravu provedl(a) WaluigiCZ v 16. 8. 2010, 10:36. »
Registrovaný uživatel
Dobře, včera jsem ho koupil na aukru za 185 kč!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Korunka - pošli mi na mail foto toho feniku, který si prodávala ;)
Moderátor
Trochu te bohuzel zklamu, fenik je sice pekne razeny a pomerne minimalne otrely, ale kdyz se podivas poradne tak povrch je jiz narusen, je porezni. Na salovych aukcich se da v lepsim stavu sehnat do 200Kc. V katalogu Novotneho je jeho cena (i kdyz je to lepsi rocnik) nesmyslne nadhodnocena.
Registrovaný uživatel
WaluigiCZ napsal
Korunka - pošli mi na mail foto toho feniku, který si prodávala ;)

Bohužel je to období, které nesbírám, takže jsem ho darovala kamarádovi, kterému tehdy alespoň udělal radost. Měl i pěknou patinu.
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 16. 8. 2010, 20:56. »
Registrovaný uživatel
Dobře, a foto sis neschovala...? ;)
Registrovaný uživatel
Koukala jsem se, jesli tu fotku ještě nemám v aukci v sekci neprodáno, ale bohužel pro tebe, jsem pěčlivá, takže jsem vše samozřejmě smazala. Máš smůlu :) Fotky takto běžných mincí, ale ani velmi vzácných, si neschovávám,. Krom toho raději vlastním mince než fotky :mrgreen:
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 17. 8. 2010, 11:39. »
Moderátor
Prosím, prosím...poradíte mi někdo s mincovnou? Na aversu pod portétem mi to přijde jako rakouské břevno. Díky moc za odpověď.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Podle umisteni a tvaru koruny na reversu (typicky pulobloucek na spodni casti koruny) a dale dle opisu a letopoctu 16ZZ tento typ soucasna literatura neumi priradit konkretni mincovne - neznama mincovna. V katalogu Herinek je tato mince vyobrazena - typ 1327.
Moderátor
Kucera: děkuji za odpověď. A je to nějaká vzácnější ražba? Případně nějaký odkaz na aukční katalog? Nepodařilo se mi nic najít.
Moderátor
Katalog sice stupne vzacnosti neuvadi ale podle vyskytu na trhu to vzacnejsi razba bude, v soucasnosti jsem na ni na webu take nikde nenarazil.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1