Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Vykupminci.cz
Numisargo

> MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Barrows napsal
rst napsal
Je to kopie pětikoruny vyrobena v Číně, před pár měsíci je prodávali na ebay.


Tomu s dovolením nevěřím... proč by dělali kopii větší? Lehčí chápu, ale proč o 2mm větší? Navíc ta pani od které to mám to prý měla doma.. pochybuji, že to někde koupila.. Důkaz by byl?


Dokazovat něco necítím potřebu, mince (byla tam několikrát) na ebay jsem si prohlédl a vypadaly stejně jako Vaše, foto jsem si neschoválal. Věřit nemusíte, klidně si ponechte svou představu, že vlastníte unikátní zkušební ražbu v hodnotě několik set tisíc. Já si ale stejně myslím, že je to kopie, která se prodávala za cca 5 USD i s poštovným.
Moderátor
ok, protoze me to samotneho zajimalo, tu praci jsem za kolegu udelal:

http://web.tuke.sk/fvtpo/casopis/pdf08/3-str-45-51.pdf

(i pres ubohe rozliseni je tam krasne videt cinska zkusebni razba uherske petikacky s sirokym okrajem)
Registrovaný uživatel
Dobrý den dokážete někdo určit tuto minci válí se mi doma a nevím co s ní
opisy jsou M THERES DD P I G H B R A AUSS a FIN KREUTZER 1762 K
přikládam fotografii

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
neni co urcovat, je to krejcar Marie Terezie z roku 1762 mincovna Kremnica, koupim ji za 30 kacek :)
Registrovaný uživatel
Hu, nejsem tu celou noc a už je tady hádka kvůli zkušební ražbě - Jestli je stříbrná, tak ke klenotníkovi! :mrgreen:
Registrovaný uživatel
bigboss napsal
Dobrý den dokážete někdo určit tuto minci válí se mi doma a nevím co s ní
opisy jsou M THERES DD P I G H B R A AUSS a FIN KREUTZER 1762 K
přikládam fotografii

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Jojo, to je krejcar MT! Ale moc nerozumím těmhle opisům (vyznačil jsem tučně)
M THERES DD P I G H B R A AUSS a FIN KREUTZER 1762 K
To FIN bude zřejmě otřelé EIN, to P I G určitě otřelé R I G, ale to D a AUSS moc nechápu :oops:
Registrovaný uživatel
děkuji za bleskové určení může jít o chybnou ražbu?
Moderátor
ad Novotny -
Citovat
existuji varianty v obraze i opise


coz ale asi neni tento pripad... to zdvojene D a S (obe jsou o kus niz a stejne daleko od prvniho z obou pismen) by se dalo vysvetlit prerazbou po pootoceni strizku... to FIN snad zanesenim razidla, zda se mi, ze tam zbytek patky vidim a ze to je jen nedorazene... moc nahod najednou... (snazsi by to bylo udelat napr. ve Photoshopu, otazka zni, k cemu)... tezko rict, kde je zakopanej pudl... mit to v ruce, clovek by byl asi chytrejsi...
Moderátor
no s tim niz je to vlastne nelogicky... takze je to divny
Registrovaný uživatel
Pravda olivere! Můe to být fotomontáž ve Photoshopu, tohohle jsem se chytil a trochu hledal v internetu, a hle... :lol: :lol: :lol:
http://www.gyujtokboltja.hu/images/maria%20terezia%201%20kreutzer%201762%20K.JPG
Vidíte ten rozdíl? Stačilo do googlu zadat heslo kreutzer 1762 :shock:
LOL

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ten úsek P I G zní jako docela vydařilá urážka MT :o
Moderátor
hmmm, tak pan bigboss je sprimar...

s tim PIG - myslim, ze tahle mince je taky dost vtipna:

Obrázek vložený uživatelem

nejuzasnejsi je ten ocasek...
Registrovaný uživatel
oliver napsal
hmmm, tak pan bigboss je sprimar...

s tim PIG - myslim, ze tahle mince je taky dost vtipna:

Obrázek vložený uživatelem

nejuzasnejsi je ten ocasek...


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Moderátor
moc bych za to nedal, ze pan Barrows a pan bigboss jsou jeden a tentyz jedinec (to koneckoncum muze proverit admin a provest prislusne opatreni)... ale doufam, ze tomu tak neni a pan Barrows neni zadne omezene individuum zhrzene tim, ze jsme padelek oznacili spravne jako padelek a ted nam tu bude podstrkovat vtipky podobneho kalibru... kazdopadne pro jistotu se na urcovani podobnych vykvetu nejakou dobu vykakneme a ono ho to prestane bavit...
Registrovaný uživatel
Jakou může mít hodnotu tento 1/2 krejcar 1764? :?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
WaluigiCZ napsal
Jakou může mít hodnotu tento 1/2 krejcar 1764? :?


V tomto stavu téměř žádnou. :roll:
_______________
"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"
Registrovaný uživatel
OK :D
Moderátor
WaluigiCZ napsal
Jakou může mít hodnotu tento 1/2 krejcar 1764? :?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Pokud chces nejakou odpovidajici odpoved tak nechapu proc sem nedas foto i druhe strany. Tento 1/2 krejcar 1764 z mincovny v Karlovskem Belehrade byl totiz razen s portretem M.Terezie i Fr.Lotrinskeho a ten s M.T. je velmi vzacny.
Registrovaný uživatel
No a okrem toho som ti nedávno dal link na katalóg MT, kde si to môžeš zistiť aj sám.
Registrovaný uživatel
lupola napsal
No a okrem toho som ti nedávno dal link na katalóg MT, kde si to môžeš zistiť aj sám.


Tam je T. C. :x
Registrovaný uživatel
pokud chceš cenu, dodej kvalitní foto obou stran pravé mince(ne fotomontáž...) :)
Registrovaný uživatel
WaluigiCZ napsal
lupola napsal
No a okrem toho som ti nedávno dal link na katalóg MT, kde si to môžeš zistiť aj sám.


Tam je T. C. :x


No, tak hľadaj v aukciách. Na nete ich je plná prdel :roll:
Registrovaný uživatel
2 minúty som hľadal na nete :lol:
http://www.aukro.cz/item1122130804_kopa_starych_minci_r_u_od_1_kc.html
Registrovaný uživatel
to mne vůbec nepřekvapuje... :lol:
Moderátor
Zda se ze to je fotka kterou Waluigi pouzil pro dotaz, ale ta zatim neresi je-li to M.T. nebo F.L. Ja jsem ho v nabidce na netu s M.T. nenasel.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1