Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Vykupminci.cz
Numisargo

> MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Bigger napsal
To WaluigiCZ: Mrzí mě, že jsem tuto diskuzi nechytil už na začátku...měl bych k tomu pár poznámek, ale to je už jedno....Chtěl bych se tě zeptat, kolik máš kapesné......? Není to až zase tak dávno, co jsem byl študák a dostával kapesné...bylo to 50 kaček týdně a cigára mě stály kolem 40 kaček....nechápu, jak můžeš našetřit....leda dostáváš tolik co já dostával....x 10? x 100????


Muselo to byť hrozne dávno :shock: 50 korún na týždeň.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
no ja dostaval v sedmdesatych letech na stredni skole kapesne 10Kc na tyden...
Registrovaný uživatel
Teda - omladina je potřeba - ale já ve 14 snad takhle nevyváděl :-P :-D a to jsem návštěvníkem aukcí od cca 10 let ;-)
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
no ja dostaval v sedmdesatych letech na stredni skole kapesne 10Kc na tyden...


šesdesiate roky;100 korún na 2 týždne...... dobré nie.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
tak to jste si zil jako opravdovy grof ;)
Moderátor
to WaluigiCZ: To mě těší, že tady nejsem nejmladší :D
Moderátor
Ale měl bys dát na rady starších zkušených numismatiků, kteří tomu rozumí. Aby bylo jasno, tak já běžné krejcary Marie Terezie a Josefa II. ve trojkovém stavu prodávám v krabičce na burze po dvacetikoruně :D
Registrovaný uživatel
Grofik: To není tak dávno....střední jsem končil 2001 a 50kč kapesného bylo pevně daný...byl jsem na intru a z toho jsem si kupoval vše, co jsem potřeboval...rodiče škrtily.... :'( Možná právě díky nim teď otáčím každou korunu v ruce dvakrát.... :lol:
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
tak to jste si zil jako opravdovy grof ;)


Ja sa nesťažujem ,samoźrejme do roku 1961 to bolo kruté.potom už trochu menej. ;)

Zaujímavé na tej dobe bolo to,skoro každý buzeroval,ale nikto nechcel nám dovoliť opustiť naše územie ,zaujímavá doba.

Verím tomu ,že nikdo po 89 tom nebude musieť zažívať do konca našej planéty také príkoria,základ je nech sa CHÁTRA nedostane ku moci .
Pravda je ;čítať písať nevedia,aééééé vojnu vedia urobiť dobrú. :evil:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
jan322 napsal
Ale měl bys dát na rady starších zkušených numismatiků, kteří tomu rozumí. Aby bylo jasno, tak já běžné krejcary Marie Terezie a Josefa II. ve trojkovém stavu prodávám v krabičce na burze po dvacetikoruně :D


Jsou teď v nejbližší době nějáké burzy v plzeňském kraji?
Registrovaný uživatel
http://www.numismatici.cz/cs/article/43/Kalendar-aukci
Registrovaný uživatel
V jaké kvalitě jsou tyto mince?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Omlouvám se za kvalitu fotek - foceno přes plato mobilem :oops:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prvá minca tak 2/2 ,druhá 3/3 :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Me osobne se docela libi :)
Registrovaný uživatel
označil bych je za slušný průměrný stav, akceptovatelný i do sbírky...
Registrovaný uživatel
Vrchní bych viděl taky tak 2/2, spodní o něco horší, ale obě jsou v dobrém stavu.
Jak píše dráček, klidně bych je do sbírky bral.
_______________
"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"
Registrovaný uživatel
Já bych je ve sbírce měl mít... :roll: Myslím poobné stavy..... Někde bych měl mít nějakou fotečku.....aspoň pár kusů..... :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Misak33 napsal
Me osobne se docela libi :)


díky! :D
Registrovaný uživatel
Ty ses dneska hodil marod? Já jen že nejsi ve škole...... :twisted:
Moderátor
to WaluigiCZ: Jooo....já prodávám jen na blešáku v Ostravě, jinam nejezdím. Ani tam nic hezkého nemám. Marie Terezie i Josef jsou vyrabovaní, zbyl mi tam jen František I. Dej mi maila, kdyby se objevilo něco v jakž takž kvalitě, tak ti dám vědět a pošlu fotky. Občas se najde i něco lepšího, ale to už záleží na výši tvého kapesného :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Bigger napsal
Ty ses dneska hodil marod? Já jen že nejsi ve škole...... :twisted:


nn, ve třídach jsou počítače :D 8) ;)
Registrovaný uživatel
jan322 napsal
to WaluigiCZ: Jooo....já prodávám jen na blešáku v Ostravě, jinam nejezdím. Ani tam nic hezkého nemám. Marie Terezie i Josef jsou vyrabovaní, zbyl mi tam jen František I. Dej mi maila, kdyby se objevilo něco v jakž takž kvalitě, tak ti dám vědět a pošlu fotky. Občas se najde i něco lepšího, ale to už záleží na výši tvého kapesného :mrgreen:


Při rozkliknutí: WaluigiCZ je mezi informacema - Poslat zprávu ;)
Registrovaný uživatel
WaluigiCZ napsal
Bigger napsal
Ty ses dneska hodil marod? Já jen že nejsi ve škole...... :twisted:


nn, ve třídach jsou počítače :D 8) ;)


Tak to se někdo má.... ;)
Moderátor
Davam sem slibene foto gresle z r.1759, oproti vyobrazeni v Halackovi ma odlisne ornamenty pod letopoctem, odlisnou korunu na aversu a chybejici tecky na kazdem radku opisu vpravo. Uvitam pro doplneni databaze foto kusu z odlisnych razidel.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1